Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért látni oly sok Erdélyből...

Miért látni oly sok Erdélyből áttelepült magyart vezető-, illetve jólfizető poziciókban? Tehetségesek, törekvőek vagy egymást segítőek?

Figyelt kérdés
2019. febr. 20. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Én egyet se láttam még...de nem tök mind1,felőlem lehet kárpátaljai vagy viking veterán SS Katona is....
2019. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Igen, én is tapasztaltam. Nekem semmi bajom velük, ők is magyarok. De sok embernek nem is magyar a főnöke, szerintem már származás miatt nem tesznek az emberek különbséget annyira,mint korábban.

Szerintem törekvők és hajtják előre magukat, addig míg feljebb nem kapaszkodnak. ha nem jutnak előbbre, akkor továbbállnak. sokkal flexibilisebbek, mint mi.

Nálunk érettségi, utána egyetem, 22-23 évesen munka, akkor nem merünk lépni, mert lehet nem lesz ilyen hely.

Erdélyiek meg 18 évesen útra kelnek, 3-4 országban is dolgoznak 22-23 éves korukra. nagyobb nyelvismeret, több szakmai tapasztalat, ez kell a mai munkaadóknak. nem a 100 bizonyítvány nulla tapasztalattal.

2019. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kreténpali ***** válasza:
Nem tehetségesebbek, de az emberi kapcsolatokat jobban tudják működtetni, ügyesen politizálnak és amit sokan elfelejtettek ebben az országban, tudják képviselni magukat.
2019. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor jobb önérdek-érvényesítéssel rendelkeznek?
2019. febr. 20. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Romániában más mentalitású közegben nőttek fel. Eleve rá voltak kényszerülve egy másik anyanyelv elsajátítására (román) így talpraesettebbek is és az angol már meg se kottyan nekik, sokkal nyitottabbak és a román vérből is van egy kis "zsivány" mentalitás. Na, szóval tökösebbek és életrevalóbbak. Minél sz**abb közegben kell valakinek felnőnie annál inkább rá van kényszerülve a kitörésre és genetikától/képességtől függően annál nagyobb szintre tud emelkedni (orosz exkomcsi oligarchák/politikusok, csóró vidéki lányokból lett luxus ukrán prostik, Isten háta mögötti falvakból származó Oxford ösztöndíjas indiai szoftverfejlesztők (bár nekik k***a nagy előny az angol anyanyelv), török vendégmunkások Németországban stb.).

A magyarországi magyarokra ez nem jellemző. Itt inkább az van, hogyha értelmiségi/gazdag családban nősz fel, akkor úgyis megvan a genetikailag öröklődött szürkeállomány/adottságok illetve a jó taníttatás. Ha mégis h***e a pénzes csemete, akkor meg max bedugják apuci cégébe egy kamu vezetői pozícióra aztán kitanulja a dirigálást meg a "megoldom okosba" stílust. És akkor emellett ott van a pórnép, akinek meg két választása van:

* vagy betegre tanulja magát (ami a sz** magyar (főleg nyelv) oktatás miatt jóval nehezebb, mint egy erdélyinek) és vagy itthon él egy szolid diplomás életet esetleg kimegy külföldre és új életet kezd hendikeppel

* vagy pedig elveszti a motivációját és megelégszik a szürke magyar valósággal/napról napra történő megélhetéssel.

2019. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!