Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne, ha egy füstölgő...

Mi történne, ha egy füstölgő vulkánra atombombát dobnának?

Figyelt kérdés

2019. febr. 20. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Ezt miért emberek kategoriába tetted? Elmebeteg kategoriában lenne a helye!!
2019. febr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
74%

Nem tudom, de azt tippelem, hogy elsőre nem lenne különbség mintha földre dobnák, robbanna egy nagyot és ugyanakkora pusztítást végezne. De viszont a vulkánban boztosan elindítana olyan folyamatokat, amiknek köszöntében valami természeti katasztrófák követnék az eseményt, földrengések, repedések, nagy mértékű litoszférai mozgások, amik ki tudja hova vezetnének.


De az én szavamra ne adj, iskolában minden tantárgyból ami ezzel kapcsolatos lehet 2-es 3-as voltam, így inkább csak elképzelés. :D

2019. febr. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Kát verzió, vagy semmi, vagy elindítana egy kitörést, esetleg egy köztes, hogy amoylan csendes kitörésként csak nyugodtan törne a felszínre a magma aztán szevasz.
2019. febr. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
A láva nagyon forró, szerintem gyorsan megsemmisülne az atombomba és semmi más nem történne.
2019. febr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Az atombomba ereje nagyon kicsi ide, másrészt a vulkán ereje sokkal mélyebben van, mint amennyire a bomba lemegy.

Jó esetben kicsit csendesítené a kitörést, vagyis simábban folyna a láva.

2019. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
4-es vagyok. De már a légkörben felrobbannak az atombombák általában ha elég magasról dobják, mert onnan tudják a legnagyobb pusztítást mérni a felszínre. Ez esetben szépen letarolná a vulkán hegyet és alacsonyabb lenne. (függ attól is ugye hogy mekkora a vulkán)
2019. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tislerics Máté ***** válasza:
91%

Ez természetesen függ a vulkán és az atombomba nagyságától is. Csak hogy szemléltessem: A világ legkisebb vulkánja 13 méter a legnagyobb meg több mint 10.000 méter magas! (természetesen nem a tengerszint feletti magassága akkora...)


A legkisebb atombomba 15 megatonnás (tehát 15.000 TNT felrobbanásának megfelelő) volt. A legnagyobb meg 50! megatonnás! A Cár-bomba...


Szóval elég változó kimenetelű lehetne a story! Egy kisebb vulkánt szétrobbantana egy Cár-bomba. De Mauna Loa vulkén meg sem érezné a Hirosimába ledobott 15 megatonnás pukkanást. Esetleg beindítana egy kisebb kitörést de a hegy változatlanul ott állna.


A vulkánok amúgy megeszik reggelire az atombombák erejét. A Krakatau vulkán kitörése nagyjából egy 200!!! megatonnás hidrogénbomba erejének felelt meg. Szóval a természetben előforduló robbanások még mindig röhögve lenyomják a szánalmas kis emberi próbálkozásokat.


Tehát egy vulkánkitörés amúgy is bőven lehet akkora erejű mint egy atombomba: Vannak esetek amikor az egész vulkanikus hegy megsemmisült a kitörés során. Krakatau-nál pl. az egész tűzhányó a levegőbe repült. a mt. st. Helens-nél meg a fele lerobbant az 1980-as kitörése során. A detonáció egy 24 megatonnás böffenésnek felelt meg...

2019. febr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
70%
Jókor dobva elfújná a piroklaszt árat. Helyette lenne faca ugyanolyan forró radioaktív nyomáshullám. Hurrá!
2019. febr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tislerics Máté ***** válasza:
0%

(tehát 15.000 TNT felrobbanásának megfelelő)


FAIL!


marhaságot írtam bocsi: 15 MILLIÓ!! TNT felrobbanásának megfelelő! :/

2019. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Fordítva... A 15 ezer tonna TNT oké, ekkora volt a hiroshimai Little Boy, csak azt nem 15 megatonnának hanem 15 kilotonnának hívják.
2019. febr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!