Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan beszélni magyarul és miért nincsenek gondolataim?

Figyelt kérdés

Nemrég telefonáltam egy ügyintézőnek és annyira ciki volt már megint. Hiába készülök fel minden hívás előtt, hogy mit fogok mondani, mindig van olyan pillanat, amikor beakad a fogaskerék és elkezdek egy mondatot, de belezavarodok és hebegek-habogok. Pedig egyetemistaként nem gondolnám magamat hülyének és nem is izgulok. Ráadásul ha van valami a fejemben, azt nagyon nehezen tudom mondatokba önteni. És még csodálkozok azon, hogy az angol nem megy...

Sorstársak véleményére lennék kíváncsi elsősorban, hogy ti is küzdetek-e ilyen problémával.



2019. febr. 22. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Talán nicns rutinod,nem vagy határozott..és nem szeretsz emberekkel kommunikálni alapvetően. nem ez a gond?
2019. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Talán keveset olvasol és magadban sem beszélsz.
2019. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Gyakorlat teszi a mestert.

Google beszéd tréning

2019. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
aszertív kommunikáció
2019. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Elsődlegesen valószínűleg határozatlan vagy. A szókincsed kiderül abból, ha Jókait érted.
2019. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig izgulsz. Még ha úgy is gondolod, hogy nem.
2019. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nagyon izgulsz, zárkózott vagy, nem igazán szoktál társaságban emberekkel beszélgetni (vagy csak ritkán)...

Én is hasonlóan vagyok ezzel sajnos.

2019. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen
2019. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Egy mondatot, én 3x elismételek más-más szavakkal, össze-vissza, és reménykedek, h megérti akihez beszélek.

Az iskolai felelések sosem mentek, mert egy mondatot nem tudtam rendesen kinyögni.

Úgyszint az angol nekem se megy. Leírni helyesen leirom, de ha ki kell mondanom mondatokban, akkor már se a helyes kiejtés, se a szavak sorrendje nem megy.

2019. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abszolút nem gáz. Az lenne az, ha folyékonyan hazudnál, miközben beszélsz. ;)
2019. febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!