Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tulajdonképpen miért volt...

Tulajdonképpen miért volt olyan rossz a kommunizmus az emberek fejében?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, nem politikai oldalról, hanem személyiség, társadalmi oldalról közelíteném meg a dolgot és ebből az aspektusból is lennék rá kíváncsi!


Annak idején, minden kisember majdnem egyenlő volt, nem kellett szégyenkezni, ha valaki "csak" egy szakmunkás volt és normális énképe volt az embereknek. Nem volt ez a nagy megfelelési kényszer, kivagyiság. Neked miért nincs iPhone-od, milyen ciki, meg a Suzukival járni de égő, hát még a buszozás stb. Akkoriban mindenki élte nyugisan az életét, igaz csak 2-3 féle autó volt, de volt pénze az embereknek saját lakásra, gyereket nevelni és még szórakozni is (ami nem egy Balaton Sound-os farokparti hanem egy laza hétvégi kirándulás/sörözgetés vagy Prágai kiruccanás). Miért most mi van? Ha melós vagy akkor végignézed minden nap, ahogy a cégvezető f***fej pici gazdag fiacskája beállít a Porsche Cayenne-el a fűtetlen, koszos és "okosba menedzselt" gyárba megnézni dolgozik-e rendesen a rabszolga. Ha pedig diplomás beosztott vagy, akkor meg el kell tűrnöd, hogy hétről-hétre agyonhajszolnak mindenféle tréninggel/projekttel, ilyen-olyan teljesítmény kreditekkel értékelik a munkádat és egy "jól tartott humanoid" vagy egy kívülről cukormázas, de belülről rohadó környezetben. Az utcán sétálva látod ahogy újgazdag szépfiúcska smárolja a barátnőjét az 50 milliós kocsiban miközben a szüleid minden tőlük telhetőt megadtak neked, hogy szerezz egy OKJ-s képzést, amivel lenéznek a diplomások és az átlagemberek (és persze semmit se ér, mert ellehetetlenítettek mindent, ami nem pénzhez köthető).



2019. febr. 22. 12:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Hát jobb volt,mint az Orbán Korszak.
2019. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%

mint utópisztikus elképzelés nem számol az emberrel, amilyen valójában lehet - hanem elképzeli, hogy "átneveli" arra, amit elképzel - ezért utópisztikus ideológia

De a kommunizmus halott áldozatai fejében már nem tudjuk megmondani, milyen rossz, vagy nem rossz ez az ideológia.

"a kommunizmus számlájára mintegy 100 millió áldozat írható (s ezek csak a halálos áldozatok)":

[link]

2019. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Akkor nem is volt ennyi technikai kütyü. Nem létezett. Szóval ebben nem is lehetett volna versengeni.

Ami nekem gyerekkoromból rémlik, hogy pl. a banán karácsonyi ajándék volt. Annyira ritka volt. Persze nem haltunk bele, hogy nem ehettünk egész évben, de azért ez is jelzi a furcsaságokat.

Nem lehetett csak úgy utazgatni.

Sok szakmának lenyomták a béka segge alá a megbecsülését, aminek ma is isszuk a levét.

Akiket csesztetett a rendszer azok a saját bőrükön érezték a hatást.

Pl. nem tanulhattál ott tovább, ahol akartál.


A te személeted elég fura. Ha neked nincs valamid, akkor másnak se legyen? Pl. mégis kit érdekel a Sound???? Nem mennék oda. Nem azért, mert nem telik rá, hanem mert nem az én világom.

Ha te ezekre irigykedsz, akkor a te szellemi szinted semmivel sem jobb, mint a menőző barmoké.

2019. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Mert az emberek többnyire rosszul címkézik a dolgokat. Kommunizmusnak nevezték/nevezik, ami nem volt az ill. az eszme hiába volt kommunisztikus, ha a megvalósulás pont az ellenkezője volt.
2019. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Miért jó, ha mindenki egyenlő? Engem például motivált, hogy az osztálytársaim továbbtanultak, mindig voltak elérhető céljaim, ahonnan tudtam tovább lépni, fejlődni. A szabadság érzéséről már nem is beszélve. Oda megyek, ahova csak akarok, minden rajtam és a kitartásomon múlik. Szabadon elmondhatom a véleményem, nem fognak azonnal lecsukni.

Sok fiatal, aki naponta Orbánozik, el sem tudja képzelni, milyen az igazi diktatúra.

2019. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5: "Miért jó, ha mindenki egyenlő? Engem például motivált, hogy az osztálytársaim továbbtanultak, mindig voltak elérhető céljaim, ahonnan tudtam tovább lépni, fejlődni"


Mert hiába az intellektuális fölény, ezredannyi erkölcsi fölény sem társul hozzá. Ezek csak egyéni érdekek, de meg úgy adod elő, mintha mindenkinek jó lenne. Lásd. cégvezető 50 milkás S Mercivel járó, lányát Svájcban taníttató, eközben melósokat minimálbérre 6 órára bejelentő és heti 6 napot dolgoztató "sikeres és tanult vállalkozóink".


"Sok szakmának lenyomták a béka segge alá a megbecsülését, aminek ma is isszuk a levét."

Hát nem tudom, annak idején az autó- és villanyszerelő pl. piacképes menő szakmának számított, amikkel jó fizetés és szép/okos feleség is elérhető volt és nem volt olyan kasztrendszer, hogy diploma nélkül nem regisztrálhattál az elittárskereső.hu-ra (jó tudom akkor nem volt net de érted na) illetve nem volt olyan, hogy a kicsit is vonzó lányok kivétel nélkül levegőnek néztek, mert nem voltál diplomás.


"Akiket csesztetett a rendszer azok a saját bőrükön érezték a hatást."

Gondolom akik már akkor is a saját pecsenyéjüket sütögették és nem elégedtek meg a "pórnép" által elérhető javakkal.


"Pl. nem tanulhattál ott tovább, ahol akartál."

Hát igen, akkoriban még nem volt ilyen-olyan Erasmus amivel a jódiák a világ urának képzelhette magát, hogy egy kiadós prolizás után emigráljon London elitnegyedébe.

2019. febr. 22. 12:47
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Azért mert míg te dolgoztál addig Jauzsi hótrészegen a gyár budijában kuksolt meg éppen dsemmit se csinált két pálinka lehuzása között meg két sörözéssel egybe kötött távolba nézésével,ugyanannyit kapott mint én aki kitapossa a saját lelkét is a sikerért.


Na pont ezért utált az átkos,az pont a balázskáknak való,semmit se kell csinálni és kapnak pénzt,de sajnos a mérnök is kb. annyit kapott.

Én örülök,hogy vége annak a gagyi rendszernek.


,,Mert hiába az intellektuális fölény, ezredannyi erkölcsi fölény sem társul hozzá. Ezek csak egyéni érdekek, de meg úgy adod elő, mintha mindenkinek jó lenne. Lásd. cégvezető 50 milkás S Mercivel járó, lányát Svájcban taníttató, eközben melósokat minimálbérre 6 órára bejelentő és heti 6 napot dolgoztató "sikeres és tanult vállalkozóink"."

Istenem és akkor?Miért nem vagy te is vállalkozó?Sőt miért nem vagy piacképes szakmában?Pl:legyél programozó vagy komoly szakmunkás.

Csak ehhez tenni is kell.

Ha olyan lenne a szakmád ne félj megbecsülnének és külföldre is mehetsz dolgozni.

A te korlátoltságod,hogy max szídni tudod a sikeres embereket.

Még egyszer megkérdezem miért nem vagy te akkor vállalkozó.

Ne félj engem nem 6 órára jelentenek be hanem normálisan JÓL FIZETETT szakember vagyok igaz ehhez tanulni is kell nagyon sokat.



"Sok szakmának lenyomták a béka segge alá a megbecsülését,

Hát nem tudom, annak idején az autó- és villanyszerelő pl. piacképes menő szakmának számított, amikkel jó fizetés és szép/okos feleség is elérhető volt és nem volt olyan kasztrendszer, hogy diploma nélkül nem regisztrálhattál az elittárskereső.hu-ra (jó tudom akkor nem volt net de érted na) illetve nem volt olyan, hogy a kicsit is vonzó lányok kivétel nélkül levegőnek néztek, mert nem voltál diplomás."

Ez hülyeség tudod mi számit,hogy éltrevaló SIKERES férfi legyél,tudom ez manapság nem megy a mai magyar palik szobabérlése,nyelveket se tudnak karriert se nagyon építenek,de elvárnának a semmire minden prémium dolgot,igen a szép nő is prémiumnak számít.

Nem a diploma számít hanem,hogy errőforrásokkal rendelkezz és elő tud teremteni ami a KUTYA KÖTELESSÉGE egy férfinek.



"Hát igen, akkoriban még nem volt ilyen-olyan Erasmus amivel a jódiák a világ urának képzelhette magát, hogy egy kiadós prolizás után emigráljon London elitnegyedébe."

Tökéletesen jól teszik, mindenki maga szerencséjének a kovácsa.

Miért nem tanulsz te is?Lehetnének lehetőségeid mindenre.

2019. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Ma annyit ér egy diploma, mint régen kb. az érettségi.
2019. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

"cégvezető 50 milkás S Mercivel járó, lányát Svájcban taníttató, eközben melósokat minimálbérre 6 órára bejelentő"


Akkor legyél te is cégvezető. Ja hogy ahhoz tanulni kéne, gondolkodni meg kockáztatni...

2019. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#7: "Istenem és akkor?Miért nem vagy te is vállalkozó?Sőt miért nem vagy piacképes szakmában?Pl:legyél programozó vagy komoly szakmunkás."

"Még egyszer megkérdezem miért nem vagy te akkor vállalkozó"


#9: "Akkor legyél te is cégvezető. Ja hogy ahhoz tanulni kéne, gondolkodni meg kockáztatni..."


Ti komolyan ennyire ostobák vagytok? Már ne haragudj!

* Ha mindenki így gondolkozna, akkor ki végezné a többi munkát? Ez kb olyan, mintha bátorítanád az embert a lopásra, mert azzal nulla munkával milyen jól meglehet gazdagodni. Huh de okos ötlet!

* Szerintetek mindenki alkalmas nagyon komoly logikai/matematikai kompetenciákat igénylő diplomás munkakörök elvégzésére? A ti logikátokkal Mo. 9 millió mérnök/közgazdász/informatikus országa lenne. Értitek is ti mit beszéltek?

* Szerintetek minden szülő megengedheti, hogy a gyermekét egyetemre járassa miközben nem az atyaúristennek kell állnia az albérletet, hanem nekik?

* Szerintetek egy olyan országban mennyire éri meg vállalkozni - legfőképpen miből, ha a sima beosztotti diplomás fizetés is nulla - ahol a kezdő vállalkozásokat ellehetetlenítik? Tudjátok ti eleve mekkora összeg kell egy sikeres vállalkozáshoz?


Megint mindenki ku**a okos akart lenni, csak nem sikerült! Pedig általában racionális válaszokat lehet ilyen témakörben olvasni ezen az oldalon, de megint demagógokba rohantam bele úgy látszik.

2019. febr. 22. 13:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!