Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy a nők...

Miért lehet az, hogy a nők általában idősebbnek saccolnak, a férfiak pedig fiatalabbnak?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok és folyton ezt az elég ellentmondásos visszajelzést kapom. A lányok mindig olyan 30 körülinek, a fiúk pedig 18 körülinek gondolnak először. Egyébként nincs egy átlagos, "bárhol szembejövök az utcán" tipusú arcom és sosem sminkelek. Olyan unisexen öltözködöm általában. Nem értem hogy ez hogyan lehetséges. Mert oké hogy mondjuk valakit fiatalabbbak néznek vagy idősebbnek, de hogy egyszerre mindkettő? Más is van így ezzel?

2019. febr. 22. 17:21
 1/2 anonim válasza:
Én úgy gondolom, hogy ez azért lehet, mert a férfiak túl sokat nem gondolkodnak ezen, nem a részleteket figyelik, hanem az összképet és így besaccolnak valahová. Én például meglátok egy fiatalos női arcot, megnézem a szemét és valamit betippelek, viszont voltam már olyan szituációban, ahol hallottam, ahogy a nők azt találgatták, hány éves lehet az illető, és ilyen érveket hoztak fel, hogy apró ráncok vannak az alsó szemhéj környékén, ami szerintem inkább utal arra, hogy valaki kialvatlan, mint hogy a harmincas évei elején jár... :)
2019. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A nők alaposabb megfigyelők.

A férfiaknak elég a cici, meg a seģģ.

2019. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!