Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A környezetünk dönti el,...

A környezetünk dönti el, hogyan határozzuk meg magunkat?

Figyelt kérdés

Anyagi értelemben véve, tehát hogy szegénynek, átlagosnak, esetleg jómódúnak érezzük magunkat.


Egy kisvárosban nőttem fel, az osztálytársaim többsége hozzánk hasonló anyagi helyzetben élt, általánosban 30 diákból talán 3-4-en voltak úgymond jómódúak, középiskolában a 20-ból ketten, de nem barátkoztak velünk, így fogalmam sem volt, hogy élnek.

Természetesnek éreztem, hogy nem járunk nyaralni, étterembe, hogy a kínaiból öltözködünk, és inkább csak ünnepekre kapunk ruhát. A kozmetikumaim (sampon, tusfürdő, arckrém) a zsebpénzemből vettem. Szórakozni nem jártam, barátnőkkel csak sétálni jártunk, nyáron fagyira/télen forrócsokira, havonta maximum egyszer. Ilyen alkalmakra kaptam 3-500Ft-ot.

Átlagosnak tartottam ezt, illetve anyukám is azt mondta, mi átlagos család vagyunk.


Elkerültem külföldre egyetemre. A legtöbb csoporttársam nem dolgozik egyetem mellett, és a szüleik fizetik számukra az albérletet (a szakunkon senki sem kollégista). A nem egyetemista korombeli ismerőseim is kifejezetten jól élnek, márkás ruhákat, cipőket vásárolnak. 150-200€ egy pár cipőért nem kirívó, forásznál akár havonta otthagyni 50-100€-t nem probléma, 30€ egy arckrémre akár havonta nem kiadás...

Ezzel szemben én maximum 20€-t adok egy pár cipőért. Csak így összehasonlításképp.


2019. febr. 25. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Külföldiekkel ne hasonlítsd össze magad. Te magyar vagy. Teljesen normális amit leírtál, nem voltatok se szegények se gazdagok, anyukádnak igaza volt átlagos család voltatok. Mi is ilyenek voltunk/vagyunk, de külföldön egész más számít átlagosnak
2019. febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én pont ugyanúgy éltem, ahogy te / ti, szó szerint én is írhattam volna, amiket leírtál. Én ugyan csak Budapestig jutottam, de csak lesek, hogyan élnek itt az emberek. Mindenkin márkás cuccok, tengerparti nyaralás nyáron, síelés télen, meg egy kis wellness, meg ez-az-amaz... Mondjuk rám olyan szempontból nem "hatott", hogy én továbbra is úgy érzékelem, hogy én átlagos vagyok, csak itt Pesten több a gazdag :D
2019. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!