Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Spórolós emberek! Éreztétek...

Spórolós emberek! Éreztétek már, hogy az egész világ, egész rendszer ellenetek van és sosem lesz még őszinte barátságotok és párkapcsolatotok sem?

Figyelt kérdés

Hogy soha senkinek nem mondhatjátok el, hogy miért nem költötök semmire, miközben mégsem tudtok semmit felmutatni és minél hosszabb és közelebbi egy emberi kapcsolatotok, annál kínosabb és annál inkább azt érzitek, hogy érzi a másik, hogy valamit titkoltok?


Hogy rettegtek attól, hogy egyszer valaki felteszi azt a kérdést, hogy "mennyi pénzt gyűjtöttetek már össze?"



2019. febr. 25. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan szoktam spórolni, de ilyen problémáim sosem voltak.

HA te így érzel, akkor javaslom egy pszichológus megkeresését, mert elég beteges a gondolkodásod!

2019. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Vannak megtakarításaim, a fizetésem negyedét minden hónapban megspórolom, de nem vagyok beteg, úgyhogy nem az van, hogy az égvilágon semmire se költök. Ami nekem nem fontos, arra nem költök (tárgyak, ruhák, kütyük), de ami fontos, arra bármikor szívesen (utazások, élmények, programok). Amúgy senki se turkál a zsebemben és senki nem kérdezte meg idáig, mennyi spórolt pénzem van, felesleges paranoidnak lenni, mondhatod azt is, hogy semmi közük hozzá. Amúgy mire jó a sok pénz, ha az ember nem élvezi ki? A pénz csak egy eszköz, arra való, hogy az ember elköltse.
2019. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"de ami fontos, arra bármikor szívesen (utazások, élmények, programok). "


Én is így tennék, csak sajnos az elsőszámú prioritás, hogy legyen egy lakásom, mert én tényleg a 0-ról indultam, senki nem tett alám semmit.


(Erről most nem akarok hosszas vitát folytatni, Magyarországon a fizetések ahhoz vannak igazítva, hogy ha valakinek saját lakása van és csak a rezsit kell fizetni, akkor meg lehet belőle élni).


Ha majd ez meglesz, akkor jön a többi. Addig minden kiadás, ami nem a közvetlen túlélésemet szolgálja, felesleges.

2019. febr. 25. 18:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a nulláról indultam, alám se tettek semmit, én is megdolgoztam azért, hogy most arra szórhassam a pénzt, amire akarom, szóval tudom miről beszélsz, de ennyire szerintem nem egészséges mindentől elzárkózni. Nem fogsz azzal megcsúszni, ha időnként megengedsz magadnak egy-egy élményt. Amúgy ha kézzel fogható a célod és amúgy sem költesz semmire, akkor kimennék a helyedben külföldre, ott ha nem költesz semmire és beéred egy szobával amíg kinn vagy, sokkal de sokkal hamarabb összejön az a lóvé ami kell a házra és elkezdhetsz végre élni is.
2019. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Fiatal házasok vagyunk. Évek óta nem mentünk nyaralni, max a környék kies helyeire sétálni, vagy néha szép kártyán egy-egy romantikus vacsora. Sok kuporgatás után végre megvettük a házunkat, éldegélünk. Persze mondanom sem kell, hogy mialatt kuporgattunk, több barátnőm piszkált, hogy miért nem megyünk sehová, meg lepjem már meg magam egy vásárlással, és hogy miért magamnak vágom/festem a hajam. Persze ezek a barátnők albérletben élnek, minden évben két-háromszor Olaszország-Horvátország-Franciaország. Én sosem voltam rájuk irigy, inkább örültem, hogy ők nem olyan hangyásak, mint én, hogy "nem élvezem az életet". De én megőrültem volna, ha albérletben, a bizonytalanban élnék még 35 évesen is, és bármikor kitehet a tulajdonos.

Kérdésedre a válasz, igen, nemcsak éreztem, hogy ellenem vannak, de amikor a saját házadban ébredsz végre fel, és van látszata annak, hogy spóroltál, annál jobb érzés nincs. És ezért nem érdekel, ki van ellenem.

Egyébként ajánlom a Sóher c. francia vígjátékot, remekül bemutatja a problémát :)

2019. febr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!