Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MIt tennél, ha leléphetnél...

MIt tennél, ha leléphetnél 100 millió forinttal?

Figyelt kérdés

A kérdés csak fiktív, elképzelt történet. El tudnál lopni 100 millió forint készpénzt egy nagyobb cégtől, tehát nagy lelkifurka sem terhelne, nem családokat tennél tönkre, csak egy cégnek okoznál átmeneti veszteséget, mert a biztosítója kifizetné. Szóval 100 millió forintod lehetne (vagy ha úgy tetszik kb 310-320e EUR) de a lopás miatt köröznének, tehát el kellene tűnnöd. Ennyi pénzből el tudnál? És ha igen, mit tennél, hogy csinálnád?

Mondom, a szituáció csak egy elképzelt dolog és azért az emberi tulajdonságokba írtam ki, mert afféle pszichológiai közvéleménykutatásnak szánom. Tehát nem buzdítok senkit bűncslekmény elkövetésére és én sem követtem el semmit.



2019. febr. 27. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak vennék egy hamis személyazonosságot és kész. Persze el kellene költözni és megszakítani a kapcsolatot mindenkivel. Esetleg külföld.
2019. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Folytatnám a kis életem,meglévő munkahelyemen 100millió nem tart örökké..seg.ggére meg könnyen lehet verni. szal, vennék 3ingatlant,6-7misiből 1 fa..a éttermet...még kocsit sem vennék. Az lehet hogy 200ezerből beleférne egy Rolcsi JP8000-as szinti.
2019. febr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2es ez kisebb nyeremény esetén egy korrekt okfejtés.

De a kérdés arról szólt, hogy mivel loptad a pénzt, így kénytelen vagy új életet kezdeni és elrejtőzni. Na és hogy ezt hogy tennéd.

2019. febr. 27. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pénz nem érne nekem annyit. Pedig jo lenne gazdagnak lenni de akkor se. Semmi kedvem bújkàlni. Egyszer mindenkit elkapnak úgyis.
2019. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Irány Taiföld. De ott meg csak fogyna a pénz.

Vagy más személyazonosság. Újra bejössz a migránsokkal az Eu-ba. És akkor mehetsz Németbe. Ott meg 150 mill. egy ház. XD


Szóval lehet, hogy nem érné meg a valóságba ellopni. Személy szerint nem is érne annyit még 300 se, hogy mindent magad mögött hagyj.

Ilyen pénzek mellett már "vérdíjat" is tűznének a fejedre. A családodon ugyan milyen eszközökkel lenne a számonkérés még te a kokzélt iszod?


Reálisan 100 mill. Sok pénz, de nem a világ. Mondok egy példát. Nálunk 40 éve vettél 10 telket 200 ezerért. Ma ugyanezeket 100 mill. ért ugyanott nem vennéd meg.

100 mill. Nem az a kategória, hogy hátradőljön valaki élete végéig. (Ha csak nem nyugdíjas.)

10 év múlva felét, 30 év m7lva pedig a havi fizetésed értéke is lehet.


Na ilyen gondolatmenettel nem loppnám el.

Plusz még pár indok miatt is.

2019. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Jókat írtok, mert pont ezt akartam "nyúlkiugrasztani" a "bokorból", hogy 100 milla nem egy akkora összeg, amivel az ember rejtőzködően új életet tud kezdeni.

Legálban más. Most teszemfel valami szerencsejátékkal beesne pont ennyi, nekem van több olyan ötletem, amit meg tudnék valósítani ebből úgy, hogy életem végéig ne legyek munkára rászorulva, de ebből eltűnni nem igazán tudnék.

Az ilyen eltűnős összeg alsó határa szerintem kb a félmilliárd vagy inkább az egy.

2019. febr. 27. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!