Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem járok bulizni akkor...

Ha nem járok bulizni akkor introvertált vagyok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem szeretek ilyen helyekre járni, nem érzem jól magam.

Erre viszont már megkaptam, hogy miért vagyok ennyire visszahúzódó meg antiszociális. Szerintem egyébként nem vagyok az, de már kezdem magammal elhitetni. Eddig olyan állást szerettem volna ahol emberek között kell lenni, emberekkel dolgozni, de már lassan attól is elmegy a kedvem, mivel antiszociális vagyok és én nem vagyok oda való.



2019. febr. 27. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Kevered a fogalmakat.
2019. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Rám is mondják hogy antiszoc vagyok, holott én évente párszor ellátogatok 1-2 szórakozóhelyre, plusz emberek között dolgozom :)

Attól,hogy te nem szereted a zsúfoltságot, az ittas embereket és a hangos zenét, még nem vagy antiszociális és introvertált.

2019. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Introvertált - befelé forduló, nagy társaságokat nem kedvelő személy.

Asszociális - társaságban szorongó

Antiszociális - más néven "szociopata", gyűlöli az embereket, és nem érez semmilyen lelkiismeretet ha árt nekik vagy szenvedni látja őket.


Olyan jó volna ha az emberek csak olyan szavakat használnának amiknek a jelentését is tudják, ha nem is definíció szerint, de legalább nem kevernék össze az introvertáltat az antiszociálissal...


Kérdésre válaszolva pedig az introvertálthoz közelebb állsz mint az extrovertálthoz.

2019. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És az baj ha ahhoz állok közelebb?
2019. febr. 27. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Még egy társasái pillangó is utálhatja a diszkókat és hasonlóakat.


Nem ettől leszel introvertált.


Én az vagyok. Alapvetően nagyon barátságos vagyok, kedvelem az embereket, de inkább fogadom a közeledésüket mintsem én mennék oda.


De a legfontosabb: bármennyire is szeretem a társaságot, egy idő után nagyon elegem lesz belőle.

Az átlagosnál több időre van szükségem, amit egyedül, csak magammal tudok tölteni.

Például nem szeretek mással hazamenni (hiába ugyanabba az irányba mentek például az osztálytársaim is anno) inkább kivártam, míg előre elindultak, mert kellett a magányos, zenehallgatós battyogásom haza :)

2019. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

A 3#-as kb leírta,de az is jó lenne mondjuk ha az introvertált-extrovertáltat nem egyszerűsítenék így le. Mikor fogják már fel hogy az introvertált NEM EGYENLŐ a szorongásos személyiségzavarral?

Én is introvertált vagyok,de szeretem a társaságot,szeretek emberek között lenni,bulizni,beszélgetni. Nem lehet annyival elintézni a szorongást,hogy "szorongok ha beszélnem kell mások előtt,nem szeretek bulizni,nem akarok emberek közt lenni,áhh biztos csak introvertált vagyok" . Ez nem normális,ez nem egyfajta lelki hiányosság,"betegség". Ezt kezelni kell,megtanulni szocializálódni,önbizalmat növeszteni.

2019. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Pont te kevered az aszociálisat az introvertálttal. A legtöbb introvertált ember nem érti, mások szerint miért a tömegben hangos zenehallgatás a szórakozás csúcsa. Ettől még nem biztos, hogy szorongással tölti el őket a dolog, inkább érdektelenséggel Én pl. nem félek a buliktól, csak fél óra után unalmasnak tartom, ha valahol annyi a program, hogy ötpercenként másik zene megy és erre tudom ritmikusan rázni a hátsómat, akkor már inkább megyek moziba, egy filmben több minden történik. Ettől még az introvertált lehet, hogy szeret emberek közt dolgozni, a barátaival lógni, túracsoporttal kirándulni, társasjátékozni, stb. Egyetlen hobbi alapján ne szűrjük már le, hogy "ha szeretsz bulizni, normális vagy, ha nem szeretsz, akkor az embereket is utálod és kezeltetni kéne magad".
2019. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!