Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni küzdeni bármiért is?

Figyelt kérdés
26 éves srác vagyok, el voltam kényeztetve, sose kellett semmiért se keményen megküzdenem. Nem is vittem sokra az életben. Régebben egy kicsit jobban tudtam küzdeni, mint most, mert azért egy diplomám lett például, bár megszakadnom nem kellett érte. Nem jutok semmire az életben, mert nem tudok küzdeni, sőt inkább kezdem még inkább feladni. Van itt olyan, aki egyszer már feladta, és talpra tudott újra állni? Egyre sötétebbnek látom a jövőt.

2019. febr. 28. 14:55
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Tűzz ki olyan célt, amire vonz. Pl. arab nyelvvizsga vagy búvároktatói oklevél vagy (saját kocsi saját pénzből). Tervezd meg, mi kell ehhez, és hajtsd végre a tervet! Menet közben valószínűleg észreveszel majd más a célodhoz segítő lehetőséget is.

Én pl. baromi későn vesztettem el a szüzességemet. A szociális életem egy nulla volt. Kényszerítettem magamat társas összejövetelekre menni. Előbb közeli, majd távolabbi ismerősökkel. Ki(kjebb) léptem a komfortzónámból. Nem éreztem semmi komfortot a táncos helyeken, emiatt kicsoportos, majd magántáncórákra jártam. És az előbbiek egyikén ismertem egy csajt.

Nagyon utáltam már magamat. Ez volt az alapmotiváció.

2019. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
Pszichoterápia sem feltétlenül ártana.
2019. márc. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonymousreview60 ***** válasza:

Ja. Írtam bakancslistát. Elengedtem a fantáziámat. Vannak rajta nagy tételek (pl. Machu Picchu), közepesek (pl. tandemugrás, kőbalta), kicsik (pl. bölényt, kaviárt enni, Bibliát elolvasni).

Azóta több dolgot (sindarin, quenya, hindi nyelv, C#) kihúztam, de felkerült más. Nincs kőbe vésve, de tollal Moleskinbe. Kb. 1 évig csak Excelben terveztem, aztán írtam le. Ami kész azt így, ami kidobva, azt úgy húzom át.

A lista egy cél, de inkább egy út és egy kényszer a tanulásra, változásra, ismerkedésre.

Most táncolni tanulok. Rájöttem, hogy ezt túlerőltettem, a tangó még bonyolult nekem. Ezt pihentetem, amíg a többi kézségszinten nem megy. Már majdnem felhőtlenül élvezem.

2019. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:
A tandemugrást már olyan régen halogattam, hogy vagy most ugrok vagy leköpöm magamat. Inkább az előbbi. Úgy is lett. Nem volt jó élmény (de rossz se), mert nem vokt semmi heurékaérzés. Megismétlem.
2019. márc. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!