Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A múltam határozza meg a jövőm?

A múltam határozza meg a jövőm?

Figyelt kérdés
2019. márc. 2. 01:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. A változás és a kitűzött cél.
2019. márc. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Mindent amit érzékelni tudsz az már a múlt.
2019. márc. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Minden ember megszületik adott személyiséggel.


Az idő s az alatt tapasztalt dolgok/környezet hatásokat vált ki.

Minden emberből más-mást.

Ezek hatására formálódik, fejlődik avagy torzul a személyiség - attól függ ki hogy fogja s dolgozza fel, hogyan kezeli a helyzetet vagy sem.


Az alap személyiségen felüli dolgok/események miket a múltnak mondhatunk ezek befolyásolhatnak.

De ez is sok mindentől függ.


Pl a rossz/kellemetlen tapasztalatok valakit teljesen elnyomnak, valakiket hidegen hagy, valakik pedig erőt merítenek s jobbra szeretnének törekedni "én jobb leszek, mint itt bárki s szebb jövőt építek".


A pozitív tapasztalatok pedig csak felemelik az embert.



Viszont akármi is történt az emberrel a múltban, jó vagy/és rossz:

Azokon tud változtatni önmagában, de csak ha tisztában van dolgaival s szeretne is változni, megteszi a lépéseket:


Ez a múlt, a jelen s jövőnek él.


Lerombolt önbizalom? Felemeled fejedet s elhatározod, hogy változol.

Pozitívabb gondolatokkal "helyettesítsd", csinálj olyat, amire büszke lehetsz.

(legyen az tanulás, munka, alkotás, stílus, új pozitív kisugárzás)


Lehetne még sorolni.


A jövőd pedig tőled függ: Mentalitás, merre indulsz s haladsz - te választod az utat, te keresed vagy találod s vállalod a dolgokat/eseményeket, akaraterő, önmagad teljes kiismerése fontos!, abból eredően cél/célok.


Ha valaki akar az 60-70éves fejjel is változtathat magán vagy fejlesztheti magát.


Pl dédim (ist nyugasztalja) 98évesen tanult meg angolul.


Én önbizalom hiányos voltam, gyárban kezdtem a "nagybetűs életet" 8 általánossal (ott hagytam művészetit, mert nem éreztem magaménak egyik szakot se, de rengeteget tapasztaltam s tanultam ) 5hónapig.

3-4éven át elmélkedtem s kutattam/kerestem önmagam, mivel "művész lélek" voltam s vagyok is + a korombeliek s emberek zömétől alapon különbözött a mentalitásom ez nehezítette kicsit a dolgom.


Nem szeretem az alkoholt, nem cigizek, nem festetem hajam, nem vakolat van rajtam, drogot teljesen elítélem, nem kávézok... s az életről alkotott mentalitási szintem nem az átlagnak felelt meg.



Mostanra vállalkozásom van, magabiztos vagyok, tudom mit szeretek s szeretnék, alkotok a művészet több ágán, az emberek nagyrésze rám nézésre kedvel (kivéve a rossz májúak), pasik felfigyelnek (fiatalok azt hiszik velük egykorú vagyok kb 😂 a kinézetem miatt, a korombeliek s idősebbek pedig legeltetik szemüket - pedig csak garbó s hosszú elegánsabb nadrág van rajtam, combközépig ér hajam, szemceruza szempilla alá, ez a "nagy smink")


Az alkotásaimnak ahogy a vevők, nézelődők tetszését elnyerik az pedig lelkileg felemel minden egyes terméknél.


Anno a 8általános miatt elkönyveltek rengetegen! Sőt a mai napig megesik... ha az illető, aki ismerkedik s eleinte ennyit tud meg (minek tagadjam önmagam) egyből látszik a nonverbális megnyilvánulásain a nem tetszés.


Mosolygok közbe sokszor.

S az a szomorú, hogy amint visszahallja valakitől "de hiszen a csajnak sikeres vállalkozása van"...

Egyből keres/nek s emberszámba vesznek.


Míg ők az iskola miatt elfordulnak én az miatt hagyom ott az emberek zömét, mert nem tudnak kommunikálni, untatnak, sokan semmihez se értenek csak ahhoz amiről papírjuk van vagy még sok esetben ahhoz SE.

Hobbijuk nincs, a saját családjukat se ismerik, mint embert s személyiséget... De önmagukkal sincsenek tisztában.


Ez elszomorító.


Elbeszélgetek bárkivel, de meg kell válogatnia az embernek kikkel veszi magát körbe a szűk kis köreibe.

Mivel a kapcsolatokon belüli jó személyiséggel (számunkra ideális mentalitásúak) rendelkező emberek is hatással vannak ránk.



Nem mindegy, hogy analfabéta sületlenségek s szűrke hétköznapok negatív gondolatokkal vagy körbe véve Vagy pl céltudatos, jobb jövőre törekvő személyekkel.


Lehetne még bővebben is mesélni ezekről, mivel minden összefügg mindennel.


Ahogy szervezetünk is.

Pl ha lelkileg nem vagy toppon az a testedet is elgyengíti.

Ez is mégegy ok, hogy az ember belül is össze szedje magát.


A kérdés alapján rágódsz dolgokon s valahol a múltban ragadtál, de az már haladás, ha elgondolkodsz s kérdések merülnek fel benned!


Menj rá önismeretre, egy megbízható oldalt is tudok írni, ha érdekel az alap személyiség típusod.


Lehet láttál ilyeneket: INTP-T, INTJ-T...stb


Ami fura s el kellett ismernem, holott utálom az ilyen témákat:

A horoszkóp ALAP jellemzések 80-90%-a igaz s a mellé járó aszcendens.


Kicsit ellentétes jegyekből áll pl az enyém rák, oroszlán aszc. INTP-T személyiséggel.


Sok sikert önmagad feltárásához s a szebb jövődért! Tegyél érte, ne hagyd magad! 😊

2019. márc. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A jövő egy nagyon érdekes téma, ahogy a személyiségek kutatása is 😃


Rengeteg embert figyelek s el el gondolkodom: Mi játszódhat le bennük.


Ezért is írtam, mert szeretem ezeket a témákat. 😊

2019. márc. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem! A jelened.

Mint ahogy a jelenedet a múltad határozza meg, úgy a jövőt a jelen.

Tehát a jelenben mindig tudsz tenni azért amit szeretnél vagy nem szeretnél. Nem a múltban dől el mi lesz hanem az amit most teszel.

2019. márc. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sőt a jövőbeli tetteid is kihatnak a múltadra.
2019. márc. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hogyne határozná meg a múltja valakinek a jövőjét? Eszem megáll..

A múltad az, hogy milyen iskoláid vannak.. milyen kapcsolataid, miben vagy tapasztalt, milyen szociális és egyéb képességeid vannak...


Csupa olyan dolog, amin lehet változtatni is csak nehéz de meghatározzák a jelened,jövőd.

2019. márc. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Ez egy jó válasz lenne arra a kérdésre, hogy "A múltam meghatározza a jövőm?". De a kérdés nem ez volt.
2019. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. 🙂
2019. márc. 2. 11:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha leragadsz annál, és nem változtatsz rajta.
2019. márc. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!