Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért gyűlölik a...

Az emberek miért gyűlölik a visszahúzódó/félszeg embereket, miközben okom van erre a viselkedésre?

Figyelt kérdés

Hogy miért van okom rá...? Mert számos hibám van, ami miatt átlagon aluli vagyok és nem vagyok egyenértékű másokkal: raccsolok, alacsony/gyenge alkatú vagyok, csúnya vagyok stb.

Az meg külön szánalom, ha szándékosan próbálnék önbizalmat meríteni és "adni önmagamat", nyitott lenni, akkor meg mindig az lenne a reakció, hogy "Nézd már a kis mitugrászt, hogy játssza a fejét"/"Milyen erőltetett kis nyomi ez a gyerek, röhej". Szóval ha az adottságaim miatt helyén kezelem magam (nem nyílok ki), akkor gyűlölnek, ha pedig erőt veszek magamon és próbálok aktív lenni, akkor pedig lenéznek...? Hát oké, és akkor mégis mit kezdhet az életével egy ilyen ember? (Egy tippem persze van, amire mindennap gondolok)



2019. márc. 2. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Csak a hozzád hasonló önbizalomhiányos, öngyűlölő emberek vannak meggyőződve arról, hogy őket mindenki GYŰLÖLI. Én is ezt gondoltam, úgyhogy tudom milyen. Mikor elkezdtem elfoglalni magam, építeni az életem, kevesebbet foglalkozni másokkal, akkor rájöttem, hogy valójában soha senki nem gyűlölt, egyszerűen csak sz@rtak a fejemre, ha nem voltam nekik szimpatikus. Én is ezt teszem a számomra nem szimpatikus emberekkel, simán csak nem foglalkozom velük. Egyébként valóban nehéz egy önsajnálatban dagonyázó, kisebbségi komplexusos embert kedvelni, mert nem igazán érzi jól magát az ember a társaságában, de a többség nem csak szeretni vagy gyűlölni képes valakit, azért fokozatok is vannak a kettő között.

"Az meg külön szánalom, ha szándékosan próbálnék önbizalmat meríteni és "adni önmagamat", nyitott lenni, akkor meg mindig az lenne a reakció, hogy "Nézd már a kis mitugrászt, hogy játssza a fejét""

Ezt megpróbáltad, vagy csak előre elkönyvelted, hogy úgyis így reagálnának?

2019. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Megérzik, hogy a visszahúzódó, zárkózott emberek sebezhetőek, nincsenek határaik, manipulálhatóak azzal, hogy "más mit mond róluk", stb-stb...

Remekül le tudják vezetni rajtuk indulataikat...

Mindig a leggyengébbnek tűnőt bántják, sajnos...

Én is visszahúzódó vagyok.

2019. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Ezt megpróbáltad, vagy csak előre elkönyvelted, hogy úgyis így reagálnának?"


Ez költői kérdés volt? Hát persze, hogy ez volt a reakciójuk!


#2: Egyszerűen mi genetikailag vagyunk számkivetettek, ennyi? A külsőm miatt ha önbizalmat "csinálnék" magamnak az csak kontraproduktív lenne, ahogy az imént is már említettem.

2019. márc. 2. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek akik elfogadnak olyannak amilyen vagy, csak nem jó helyen keresed őket. Ők nem járnak olyan helyekre, ahol olyan a társaság mint amit leírtál. Nehéz rájuk bukkanni, mert többnyire rejtőzködnek, pont azért, hogy kerüljék a konfliktust az alja néppel. De ha hasonló embert látnak jelet adnak, hogy itt vagyok, ismerj meg. Csak észre kell venni.
2019. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Csak a magam nevében beszélhetek. Nem gyűlölöm a visszahúzódó embereket, csak nem bízom bennük. Miért? Mert látványosan elkülönülnek a társaságtól, nem lehet velük két szót beszélni és rémálom a velük való munka, mert nem csapatjátékosok.

Igazság szerint egy szociális fóbiás emberrel nem tudok mit kezdeni, mert nincsen energiám hozzá. Tény, hogy türelemmel és hosszas odafigyeléssel ki lehet belőlük hozni sok mindent, de annyi más, nyitott gondolkodású ember van, hogy nem érzem szükségét energiát fektetni a dologba. Ők mindenképpen a saját külső/belső hibáikra akarnak koncentrálni és ebből kiszakadni szakember segítsége nélkül nem lehet. Te is ebben a körforgásban vagy, elképzeled hogy mások mit fognak rólad gondolni, emiatt nem nyitsz, zárt maradsz, mogorva, ennek hatására tényleg negatív színben látnak az emberek és máris bizonyítottnak látod a paranoiádat. Egyedül ez nem gyógyítható.

2019. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Engem is piszkáltak de nem volt vészes, túl jutottam rajta. Viszont ezek az emberek abból élnek, hogy szekálják a gyenge embereket. Van ilyen ismerősöm és nem lehet rajta változtatni. Ilyen emberek mindig voltak, vannak és lesznek is. Ők ebből nyerik az 'erejüket'. Mikor engem piszkáltak akkor olvastam sokat és nem foglalkoztam velük és egy idő után abba hagyták. Később tudtam azt csinálni amit akarok szóval csak azt tudom tanácsolni (bár hülyeség, és lehet hogy már probáltad) hogy olvasss, nekem sokat segített és kesobb reszlegesen fel tudod építeni az ömbizalmad
2019. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Most tekintsünk el a dolgok beteges önszemléletétől. Maga a jelenség valószínűleg az állatvilágra jellemző egyik lelki sajátosságon alapul. Az egyedfejlődés során az állatok többnyire a vizuális ingereket szelektálva képesek felismerni a számunka veszélyt nem jelentő megnyilvánulásokat a veszélyesektől. Amikor azonban valamilyen határozatlan, sem ide, sem oda nem sorolható ingerrel állnak szemben, azt egyértelműen veszélyesnek minősítik. Nem véletlen, hogy az állatidomárok, idomítók legfőbb javaslata a határozottság kinyilvánítása. Ugyanez érvényes az emberre, félni kezd a bizonytalan viselkedésű egyedtől és ezt a félelmét agresszióban nyilvánítja ki.

Úgyhogy kérdezőnek hamis az önmagyarázkodása, mert ő maga provokálja a partner agresszivitását.

2019. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"raccsolok, alacsony/gyenge alkatú vagyok, csúnya vagyok stb."


És mit tettél érte, hogy ne legyél ilyen? Ne érts félre, nem akarlak bántani, de ezek mind olyan dolgok, amiken lehet változtatni.

A raccsolás szerintem teljesen elfogadható dolog, sosem láttam még olyat, hogy valakit csupán ezért kiközösítsenek. Közvetlen környezetemben két olyan embert is ismerek, akik raccsoltak. Persze néha csipkelődtünk ezen, de mindketten népszerűek voltak és kedves ismerőseim. De ha téged ez annyira zavar, akkor keress fel egy felnőtt logopédust.


Alacsony/gyenge testalkatú vagy? Sportolj, gyúrd ki magad. Magasabb nem leszel, de lehet tekintélyt parancsoló, esztétikus testalkatod, ha teszel érte.


Ha csúnyának tartod magad, akkor szépítkezz. Járj el rendszeresen fodrászhoz, vegyél divatos, szép ruhákat, használj kozmetikumokat.


Az, hogy önmagadat add és felszabadult - nyitott legyél, nem fog menni egyik pillanatról a másikra. Fokozatosan kell haladni, egyre több emberrel egyre több dolgot csinálni. Nem kell nagy dolgokra gondolni, mondjuk beszélgess a váróteremben valakivel, vagy kérdezz valakitől valamit a konditeremben, vagy akár beszélgess el egy eladóval stb. Nem lesz mindenki kedves és sok kudarcélményed lesz ezzel kapcsolatosan, de ne add fel. Fokozatosan legyél egyre nyitottabb, lépj ki a komfortzónádból.


Az pedig, hogy téged gyűlölnek mert zárkózott vagy szerintem csak a fejedben létezik. "A világ csak tükör". Az lehet hogy távolságtartóak, mert te is ilyen vagy velük, de hogy valakit azért gyűlölnek, mert visszahúzódó... Nem hinném. Hidd el a legtöbb embert nem is érdekled, észre sem vesznek. Amúgy meg nem kell mindenkinek megfelelni.


Ajánlanám neked, hogy foglalkozz önfejlesztéssel. Nagyon sok anyag elérhető ezzel kapcsolatosan a neten/könyvekben. Ajánlanám neked "Jen Sincero Vagány vagy" könyvét, nekem is sokat segített.


"Jobb meggyújtani egy gyertyát, mint szidni a sötétséget."

2019. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!