Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megváltoztatnám a keresztnevem...

Megváltoztatnám a keresztnevem, de mi legyen?

Figyelt kérdés

Elmúltam már 18 éves. Az évek alatt lassan érlelődött ez bennem, hogy meg akarom változtatni a keresztnevem.

Az okai:

-Arra emlékeztet, hogy a szüleim adták ezt nekem. Nem tartom velük a kapcsolatot, rossz volt velük a viszonyom mindig.

-Viszonylag nehezebb kiejteni.

-Bibliai név. Ateista vagyok.

-Több becézése is van, és egyik becézése sem tetszik. Egyáltalán nem tetszik.


A probléma csak az, hogy nem tudom, hogy mire változtassam meg.

Vegyek egy névtárat a jelentésekkel, és olvasgassam, vagy mi? Hogy találjam meg az "ÉN" nevem??



2019. márc. 3. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, nézegess anyakönyvezhető neveket, mert más ember nem fogja tudni megmondani, hogy neked mi jön be.

De ehhez nem kell könyvet vegyél, teljesen ingyen fent van a neten a lista:

[link]

2019. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én szerintem azt csinálnám, hogy felütnék valahol egy naptárat, és ahol kidobja és ránézek, az lesz, ha meg nem tetszik a név, ezt addig, amíg meg nem tetszik, kiírnám a tetszőeket, felírnám egy lapra, és húznék.

De szerintem a keresztneved felesleges megváltoztatni, a családneved kellene.

2019. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ezt elképzelni sem tudnék... Nekem identifikálódott a nevem elég keményen.
2019. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es. Igen. A családnevem is meg fogom változtatni. És ott is ez a probléma, hogy nem tudom, hogy mi legyen.

-Azt is nehezebb kiejteni. És emlékeztet a szüleimre.

:(

2019. márc. 3. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor van értelme ha elköltözöl, mert ahol felnőttélúgyse fogja senki használni.
2019. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már megtörtént. :)
2019. márc. 3. 17:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én újságírást tanultam, ott volt arról szó, hogyan lehet jól csengő írói álnevet használni, ha valakinek esetleg tucat neve van (nehéz a médiában karriert csinálni, ha Szabó Katának hívnak vagy Kovács Lászlónak).

A prof azt tanította: vezetéknévnek lehet a szülővárosodból kiindulni, persze ha kedves emlékek kötnek hozzá. Én pl. Nyíregyházáról származom, lennék mondjuk Nyíri.

Keresztnevet pedig a vezetéknél alapján jó választani. Egy hosszú vezetéknékhez rövidebbet, rövidhez hosszút. A két szótagos Nyírihez lehet egy szintén két szótagos keresztnév, esetleg három.

Esetleg lehet azzal játszani, hogy magas hangrendű vezetéknéhez inkább mély hangrendűt választasz (vagy vegyeset) és vica versa. Bár szerintem ez nem olyan a lényeges. A Nyíri Edit-ben minden magánhangzó magas hangrendű, de szerintem nem zavaró.

De az alap javallatokhoz igazodva, lehetnék Nyíri Blanka, Nyíri Dóra, Nyíri Kamilla, Nyíri Sarolta, Nyíri Odett, Nyíri Petra stb.

2019. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat utolsó. A vezetékneves ötleted elgondolkodtató. :)
2019. márc. 3. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!