Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért remegnek az ujjaim, ha...

Miért remegnek az ujjaim, ha stresszes állapotban vagyok?

Figyelt kérdés

- Pl. néha puskázom (ne kövezz meg érte!:D), és mikor elteszem a puskát, akkor utána percekig remeg a kezem(de inkább az ujjaim), és alig tudok olyankor írni.

- Pl. Egy erősebb, jobban játszó ellenfél ellen játszom egy számítógépes játékban, akkor szintén remeg még a meccs után is jópár percig a kezem, az ujjaim darabosabban mozognak, mintha hideg lenne, de nem hideg, csak darabosabban mozog.

Nem a pulzusomtól függ, mert éreztem már 70es pulzusnál és 100asnál is ugyanezt a kezemmel. Persze amikor megy felfelé a pulzusom, akkor érzem, hogy egyre "ügyetlenebb" a kezem, remeg picit, nehezen fogok meg dolgokat, még a billentyűzeten is nehezebb lesz írnom.

Ha kinyújtom előre a kezemet, akkor csak nagyon picit "remegnek"(igazából nem is remegnek, csak néha bemozdulnak pár mm-ert)az ujjaim, csak észreveszem azon, hogy ilyenkor nehezebben fogok meg dolgokat, pl. tollat, egeret, és nehezebb írni ilyenkor...


Eddig arra jutottam, hogy a stresszes helyzet szinte mindig kihozza ezt belőlem. Hogyan tudnám megszüntetni, vagy legalábbis jobban elviselhetővé tenni? Lehetőleg gyógyszer nélkül...

Pár éve még nem volt ez olyan feltűnő, legalábbis nem ennyi ideig tartott a stressz forrásának megszűnése után. Mert most 10 perc telt el az utolsó stresszforrás óta, és most érzem, hogy kezd újra normálissá válni...


Azon kívül, hogy elküldtök dokihoz, tudtok valami tanácsot adni?:D



2019. márc. 3. 23:27
 1/1 anonim ***** válasza:
pl a rendszeres testmozgás gatyába rázza a stressz hormont, gyakorlatilag szinte teljesen megszünteti.
2019. márc. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!