Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek szoktatok szívből...

Kinek szoktatok szívből gratulálni?

Figyelt kérdés
Akit kedveltek? Vagy előfordul, hogy csak formaságból, de valódi érzés nincs mögötte?

2019. márc. 5. 07:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem pazarlom a szívből szót kamuzásra.

Mert akkor mit mondanék annak, akinek tényleg szívből gratulálok? Szívből a négyzeten?

2019. márc. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyereke születik, házasodik, előléptetik, autót vesz, kitüntetést kap.
2019. márc. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Ez olyan, mint jó étvágyat kívánni. Amikor kimondod, nem kívánod belülről, nem vágyakozol, hogy az illetőnek legyen jó étvágya a csülkös babgulyáshoz, amit éppen fogyaszt.


Szóval legtöbbször formaságból gratulálnak, olykor szívből; ha valaki közelálló tesz elismerésre méltót, szerintem több jár pár szóval/mondattal egy egyszerű gratulációnál.

2019. márc. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát egy szívből az mégiscsak többet ér, mint egy sima gratuláció?
2019. márc. 5. 07:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Bár gondolom ha elég hosszú idő telik a gratulációig, az is jelzi, hogy az illetőt nem igazán izgatja a hír, csak odaböffentett vmit, de azért burkoltan jelzi érdeklődésének hiányát.
2019. márc. 5. 07:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem a szívből gratulálok se minden esetben rejt valódi érzéseket. Mondhatná az illető, hogy krumplistészta vagy vajas lángos.


Ez egy automatikus reakció, mint amikor valakit látunk enni, azt mondjuk, "Jó éétvágyat!" , ha valakinek születésnapja van akkor "Boldog születésnapot!", ha valaki sikert ért el, annak azt mondjuk "Gratlálok!" / "Szívből gratulálok!" (ha nagyon szép eredményt ért el) .


Általában, ha érzelmek vannak mögötte, tehát őt belóül pozitívan mozgatja az eredménye a másik félnek, a "Szívből gratulálok"-nál többet mond, szerintem.

2019. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A hosszú időt, annyira nem értem.


Ha pl kiírom Facebook-ra, hogy első helyezést értem el egy novellaíró versenyen és valaki két hét után odajön hozzám az irodában és gratulál, beszélget velem, gondolom nem azért, mert lexarja, hanem, mert nem az interneten keresztül szerette volna kifejezeni az elismerését.


Viszont az nem rejte semmilyen érzelmeket, ha például ezt meghallja a mellettem ülő kolléga és ő is gyorsan odanyögi, hogy gratulál/szívből gratulál.

2019. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem soha az életemben nem használtam ezt a kifejezést. Gratulálni szoktam szimplán.
2019. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha személyesen neki címzed, amit írsz és van is köze a dologhoz, de hetekig nem reagál, akkor valószínűleg túlzottan nem érdekli.
2019. márc. 5. 16:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Akit nagyon kedvelek, annak szívből szoktam. Akit nem, azt csak megszokásból, vagy nem szoktam.
2019. márc. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!