Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha ez nem depresszió, akkor...

Blau1999 kérdése:

Ha ez nem depresszió, akkor micsoda?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm azt állítja magáról depressziós, diagnózis nélkül. A szülei elhanyagolták egész gyerekkorában és még mindig. Viszont én ismerek diagnosztizált depressziós embereket és valahogy ők teljesen mások. Az ismerősöm szeretné, hogy lássák a felszínes merőleges vágásokat a karján. Többször mondta már családtagjainak, hogy ez van vele és maradjanak vele, mert egyedül újra rájön a késztetés. Folyamatosan keresi magának a figyelmet, hogy foglalkozzanak vele és ezt a barátai és az iskolákban a tanárok meg is teszik, van, hogy órákat kihagy mert ott sír a tanáriban nyílt téren.

Kicsit úgy érzem, hogy a depresszió nem így szokott működni, a legtöbb depresszióval diagnosztizált ismerősöm inkább kerüli a figyelmet, hosszú újjú pulcsiban járnak 40fokban is, hogy az emberek ne lássák a sebeket. Járnak terápiára rendszeresen, hogyha már azon a ponton vannak, hogy van erejük dolgozni a problémán, javítani a helyzetükön. Én nem vagyok pszichológus természetesen, ezért nem állítom, hogy ez nem depresszió, csak nekem másnak tűnik. Kicsit inkább a figyelemhiány van középpontban, mint a mély melankólia. Van más személyiségzavar esetleg lelki betegség amit ebben inkább fel lehet ismerni?



2019. márc. 5. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Neked kell tudni, hogy ez micsoda, te vagy a szakértő.
2019. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Segelykialtas.

Nem utalja magát, nem depressziós, de figyelmet akár.

2019. márc. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Maga a depresszió nem jár azzal, hogy az ember kerüli a figyelmet és elrejti a sebeit; lehetnek egy depressziósnak is segélykiáltásai (Facebookra kétértelmű posztok kiírása, direkt olyan képek megosztása, hogy lássa a másik, hogy keserű pillanatában van az ember, a sebek nyílvános mutogatása, furcsa személyes üzenetek vagy élőben elejtett mondatok, stb).


A depressziónak vannak fokozatai, illetve minden ember másképp éli meg.

2019. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat


"Maga a depresszió nem MINDIG jár azzal"


Kihagytam a MINDIG szót.

2019. márc. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem a legtöbb depressziós nem vagdossa magát, ahogy én sem. attól még, hogy depresszióval küzdök, van eszem. hülye lennék vagdosni magam!


a vagdosás műbalhé, azaz feltűnési viszketegség. a depressziós nem vagdossa a karját, hanem komolyan öngyilkosságra szánja el magát.

2019. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem vagdosom magam, bár "hivatalosan" bipoláris vagyok, nem depressziós (ezzel vitatkozni tudnék).

Mindenesetre az változó, hogy kinél milyen formában nyilvánul meg a betegség, annyi biztos, hogy valami nem oké az emberrel, különben a figyelmet sem akarná felhívni magára.

2019. márc. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!