Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet előbb megismer...

Miért nem lehet előbb megismerni egy embert, és aztán véleményt alkotni, és nem pedig első látásra lenézni?

Figyelt kérdés

24 éves egyetemista lány vagyok, szerencsére az egyetemen normális emberek vesznek körül, és egyáltalán nem bánnak velem kirekesztően, nem néznek le, és ezt az érzést “iskola/munkahelyi” közegben még sohasem tapasztaltam meg.

Egy barnabőrű cigánylány vagyok, erős cigány vonásokkal (értsd első látásra látszik, hogy cigány vagyok). Általános és középsuliban mindig csak a “cigány” voltam. Nem voltam soha koszos, sem büdös. Mégis. Volt egy srác gimiben 9. osztályában, akibe szerelmes voltam, és egy idő után el is mondtam neki, aztán ő azt mondta, hogy: “felejtős, miért foglalkoznék egy cigánnyal, dikkk moree”.- aztán többször is rámköszönve úgy a suliban, hogy “szevasz more, szoszi van dik?” És egyebek. Ekkor 2 hónapig nem jártam suliba.(Bejártam, csak mindig 2-3-4 órára, magam alatt voltam.) Nagyon depressziós lettem, nagyon megalázó volt, annyira szerelmes voltam. Ezután mondanom sem kell, hogy az osztályfőnököm még jobban rám szállt, hisz ezzel bizonyítottam a “cigány mentalitást”. Minden óráján szóban feleltem, (azelőtt csak néha hívott ki engem + még egy embert, de én mindih benne voltam) azután is minden órán feleltem, hogy utána normálisan bejártam, és az ő tantárgyain kívül mindenből 4-es voltam(kivéve angolból, az 5-ös volt). Amúgy rajtam kívül akkoriban 2 cigány volt az osztályban, az egyik megérdemelte, hogy kirugassa, a másik viszont egy normális srác volt. Kifejezetten ezek után szeretett célozgatni a származásomra. A napi felelések miatt romlott az átlagom a többi tárgyból, mivel az csak az ő tárgyára koncentráltam, hogy mindennap teljesíteni tudjak( 3 tantárgyat tanított). Végül iskolát váltottam a következő tanévben, ahol normális osztályfőnököt kaptam, (neki sem voltam a szíve csücske, de nem szivatott) viszont az angol tanárom rasszista volt, szóval valamivel jobb helyzetbe kerültem. Szerencsére az érettségin már nem tudott megszivatni senki.

Az egyetemen senkit nem érdekel, hogy cigány vagyok, miért? Hiszen a rasszista tanárok, akikkel volt lehetőségem megismerkedni, egyetemre jártak. Pedig érettségi után tetováltattam is, van egy telikaros tetoválásom, egy kézfej, és egy a combomon, sem a tetoválások, sem a származásom miatt nem bánnak velem másképp. Jelenleg 4 hónapja vagyok kapcsolatban egy sráccal, nagyon tetszett nekem, de ezt sosem mutattam ki, mivel nem gondoltam, hogy lehet esélyem. (190cm magas, szőke, kék szemű, fehér, a szülei ügyvédek.)

Miért mások itt az emberek?



2019. márc. 5. 22:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
49%

Az a véleményem, hogy a tetoválásaid miatt vagánynak tartanak. Úgy értem, hogy egy tetovált lányról, akinek nem csak egy pindurka, alig látható tetkója van, hanem jó nagy, arról azt gondolják, hogy adott esetben, ha meg kéne védenie magát, nagyszájú, keményen odamondogatós, tehát ezért sem húznak ujjat veled. Ha valakinek netán nem vagy ott szimpi, akár a származásod miatt, akár valami más miatt, az nyilván nem meri a szemedbe mondani, vagy tart attól, hogy úgy viselkedjen, hogy te ezt észrevedd. Tehát nem fog valakivel sugdolózni rólad, úgy, hogy közben végigmér téged, hogy igenis vedd észre, hogy rajtad nevetgélnek. Ezért sem tapasztalsz ilyesmit. Valamint az ilyen nagy tetoválással rendelkező, kemény lányokról, mert ez jön le rólad, azt is gondolhatják, hogy tele vagy verekedésre is hajlamos haverokkal, akik megvédenek adott esetben, és senki nem akar pofonokat kapni az éjszaka sötétjében.

Szóval inkább tartanak tőled, ezért barátságosak veled. Nyilván van, aki tényleg kedvel, de olyan is, akinél csak álca a barátság.

Az olyanokat szokták csak kiközösíteni, akiket védtelennek ítélnek meg, gyengének, a nagyméretű tetoválás pedig ennek az ellenkezőjét suggalja a többi embernek.

2019. márc. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
47%

Akár hiszed, akár nem, a magyarok is félnek a cigányoktól, azért agresszívek veled a legtöbben. Egyetemre pedig általában a kulturáltabb emberek járnak, így képesek uralkodni magukon és nem a származásod alapján ítélnek meg rögtön, ha pedig jó fej vagy és megismernek, akkor csak még jobb lesz a véleményük rólad.

A régi tanáraid pedig lehet, hogy egyetemet végzett emberek, de valószínűleg azóta már kemény kiképzésben részesültek munkájuk közben a cigányok által és megutálták őket. Ebbe pedig beleszámítanak téged is, sajnos kemény az előítélet ilyen téren.

2019. márc. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
52%

Ekkora kamut atyaég....Mennyit gondolkoztál a kérdésen meg a szépen kidolgozott bevezetőn? Kiderült, hogy az egyetemen szeretnek, felvágsz az áhított - egyébként csak számodra egzotikus - álompasiddal. Most mi """lenne""" a valódi problémád? Értelmi szintedet is jól mutatja, hogy leírod hány centi, meg hogy néz ki(bírom az ilyet, szőke kék szemmel is lehet bűnronda valaki, ismerek nem egy meg két ilyen embert), de pont azt nem, hogy melyik szakon tanul.


Persze-persze szívattak a tanárok. Ekkora kamut... Nálunk errefelé, ha volt egy rendes tanulós cigány (ami teljesen alap kéne, hogy legyen), mindenki csodálta, mint egy aranytojást tojó tyúkot (1000-ből 1). Nemhogy kipécézték.

2019. márc. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
16%

A srácnak is vannak látható tetoválásai? Ha nincs, és nem is tervez ilyet, komolyabb kapcsolatba ne éld bele magad.

Egészkaros tetoválást magán viselő lány csak a szintén tetovált fiúknak felel meg.

Most írhatod, hogy vannak kivételek, de ugyebár a kivétel mindig egy kis százalékot takar csak.

2019. márc. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
És még igazából megjelennie nem is kellett veled ennek a fiúnak, hiszen az elmúlt négy hónapban hideg idő volt. Most jön el az idő, mikor fel kell vállalnia téged rövidujjúban. Hááát… majd kiderül.
2019. márc. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

1. és 2.

Mindkettőtökkel egyetértek. Köszönöm a válaszotokat.

2019. márc. 6. 01:10
 7/34 A kérdező kommentje:

Kedves 3.

Szerintem a válaszod csak téged minősít, és azzal, hogy leírtam, hogy a párom 190 cm stb., azt azért írtam, mivel pont az esetem, és jelenleg minden jól alakul, ahogyan eddig nem, és ezt az egyetemi élet hozta magával. A barátokat, a páromat, és azt, hogy ugyanolyan vagyok, mint a többiek.

Valószínűleg nagyon jó helyen voltál, ha ott egy okos cigánnyal, aki jól tanul, ilyen jól bánnak. Sajnálatos módon nekem nem volt ekkora szerencsém. További szép estét.

2019. márc. 6. 01:11
 8/34 A kérdező kommentje:
Nem, a páromnak nincsenek tetoválásai, de nemrégiben kért időpontot a tetoválómhoz, és neki is lesz most egy telikaros tetkója a jövőhéten. Remélhetőleg önmagát adja ebben a kapcsolatban, és minden jól fog alakulni. A szüleinknek is bemutattuk már egymást, és közösek a barátaink.
2019. márc. 6. 01:14
 9/34 anonim ***** válasza:
0%
Azért kár volt ez az egészkaros tetkó, még nem lehet ugyanis tudni, hogy az egész életed ezzel a sráccal fogod-e leélni, és ha netán nem, ezzel bizony leszűkítetted a körét azoknak a fiúknak, akiknek kelleni fogsz.
2019. márc. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%

Tehát lecigányoztak, ezért nem jártál iskolába, aztán szerinted azért feleltettek sokat, mert rasszista a tanár.

Annó az én osztályomban volt egy gyerek, olyan fehér volt mint a tej, viszont ő sem nagyon szeretett bejárni. Éppen ezért, ha mégis megjelent a suliban, akkor minden tanár lefeleltette, mivel nem volt jegye. Persze a rasszista dumával könnyebb takarózni.

Mivel hanyagoltad az iskolát, ezért romlott az átlagod és természetesen akinek ez nem tetszett az is rasszista volt.

2019. márc. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!