Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok megbirkózni a...

Nem tudok megbirkózni a gondolattal, hogy más jobb, mint én. Hogy tudnék csak a saját életemre koncentrálni?

Figyelt kérdés
Nem rég új közegbe kerültem. Ahol eddig voltam, ott sokan dicsértek, támogattak, de én mindig is szerény voltam. Tudom, hogy okos és intelligens vagyok, sok dolog hamar megragad, de sosem hencegtem ezzel, elnyomtam, szerény voltam, néha túlságosan is. Most pedig mikor kellene önbizalom, nem tudok honnan meríteni. Tudom, hogy mindig lesznek nálam okosabb emberek, mások, akik jobban zenélnek, gyorsabban tanulnak, de valamiért most tudat alatt mégis mintha irigy lennék rájuk. Folyton az jut eszembe, hogy én sose leszek olyan jó, mindig máshoz mérem magam, és egészséges versenyhelyzet helyett, az irigység és közömbösség érzése fog el. Pedig mindig lesz egy nagyobb mérce, szóval ez nem mehet a végtelenségig. Lehet pszichológushoz kellene már mennem, mert el kell valahogy fogadnom hogy a több milliárd Földön élő ember közül, sokan intelligensek, vagy okosak, és sokan jobbak nálam.

2019. márc. 6. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha az ember szereti amit csinál nem érdekli ez
2019. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt a szintet kell elérned, hogy ne másokhoz hasonlítsd magad, hanem saját magad legyél a mérce és a saját lehetőségeidhez képest akard kihozni magadból a legtöbbet, függetlenül másoktól. Ha ez egyedül nem megy, nem árt ha szakemberhez fordulsz. Mindenkinél van jobb valamilyen téren, szóval a legjobb amit tehetsz ha irigységet motivációba fordítod.
2019. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Próbálj meg felnézni rájuk.

Tanulni tőlük.

Pl.Ha valaki jobban zenél figyeld meg miben jobb és próbáld meg ugyanazt.

2019. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem azt kell nézned, hogy te egy egyedi kombináció vagy. pl. aki jobban zenél nálad, lehet, hogy nem olyan szép/gazdag/művelt stb. mint te.

különböző tulajdonságok összessége vagy, és ezért egyedi vagy. Nem mindenkinél kell jobbnak lenned, elég, ha az a pár ember nagyon szeret, akik neked is fontosak.

2019. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!
2019. márc. 10. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!