Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan próbálsz minnél kiegyen...

Hogyan próbálsz minnél kiegyensúlyozottabb, boldogabb életet élni?

Figyelt kérdés

Ezt inkább azoktól kérdezem akik erre próbálnak törekedni.

Teljesen meg vagy elégedve az életeddel? Vagy nem, de a legjobbra törekszel és próbálsz jelenleg is pozitív lenni?


Nagyon érdekelnének a válaszok, szóval aki rendesen válaszol annak nagyon megköszönöm! 🙂



2019. márc. 6. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Viszonylag kiegyensúlyozott vagyok. Nálam a stressz egyetlen forrása: az aggodalom.

A “lelki békét” úgy próbálom elérni, hogy sportolok :) minden nap futok munka és tanulás után. Plusz emellett áttértem egy másik étrendre.

Jobban érzem magam, mint korábban, mert most már van egyfajta rendszer az életemben, tudok rendesen aludni, biztonságban és jól érzem magamat. Úgy gondolom a rendszer, rendszerességg a kulcs ha rólam van szó.

N

2019. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pénzre hajtok, és ezért nem dolgozom agyon magam. Részmunkaidőben dolgozom, épp csak megkeresek annyit, hogy megéljek belőle, de cserébe marad időm más dolgokra is, pihenésre, kikapcsolódásra, családra, barátokra. Nekem ez így kényelmesebb, mintha halmoznám a pénzt, de mindennap holtfáradtan esnék haza késő este és soha semmire nem lenne időm.


Igazából nem így akartam, de így alakult, mert ilyen állást találtam, de most már nem váltanám le teljes munkaidősre.

2019. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minél.
2019. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Munkahelyváltásom volt, utána képzésekbe kezdtem bele, ami némileg szemléletváltást is hozott. Nincs TV-m, rádióm, csak netem.
2019. márc. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rövid válasz: rendszeresen stresszmentesítő mentális technikát gyakorlok, jógázok, fenntartható módon élek, és nem veszem túl komolyan magam. Nem megyek bele olyasmibe, amiből nem lehet jól kijönni.
2019. márc. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hajtok a diplomáért és dolgozom, hogy megteremtsem azt az anyagi biztonságot, ami szükséges ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen az életem.

Egyéb apróságok terén:

- Kevesebbet foglalkozom az emberekkel. Csúnyának és önzőnek hangzik, de nem állok le mindenki kis kínjával törődni. Nem is akarom az életem vagy az érzelmi világom már másra alapozni.

- Amikor tehetem, próbálok sportolni. A kajára is szeretnék figyelni.

- Próbálom jobban beosztani az időm.

- Jobban foglalkozom az "én" idővel.


Az életemmel amúgy nem vagyok megelégedve. Ha végiggondolom, a legtöbb dolog körülöttem abból állt, hogy próbált visszahúzni. A család, az ismerősök és a barátok egy elég nagy része. Soha, senki sem állt neki igazán segíteni.

Jelenleg is viszonylag gáz a munkahelyem (amit amúgy meglepően pozitívan kezelek), az egyetem is szívás. Kisvárosban vagyok, a barátaim nagy része elköltözött innét. Az elmúlt időszakban azok az emberek, akiket megismertem, nagyon negatív hatásúak és teljesen másnak adták magukat elő. Szerelem terén sincs meg az, ami kéne.

Később mindenképp leakarok lépni a mostani lakhelyemről és 1-2 embert leszámítva mindenkitől végleg elszakadnék.

2019. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A kiegyensúlyozott és boldog élethez szerintem elengedhetetlen, hogy jó kapcsolatban legyünk a Teremtőnkkel, mivel ő alkotott bennünket, így ő tudja a legjobban, hogy mire van szükségünk.

Valódi , értelmes életcélt ad a Biblián keresztül és biztos jövőt is egyben.

Ugyanakkor a mindennapi élthez is nagyon sok gyakorlati javaslatot találunk akár a párkapcsolatok, munka, családi problémák kezelése stb. terén. A belinkelt cikk 12 pontot említ ezek közül és konkrét tanácsokat ad. Ha teheted, kérlek olvasd el.


[link]

2019. márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Tök jó arc a teremtőd, hogy beteggé teszi az embereket! Köszönd már meg neki! :D
2019. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kedves #8!

Nem tudom, miből következtetsz arra, hogy a Teremtő tenne beteggé bárkit is.

A tény, hogy a világban jelen van a szenvedés, a betegség, a halál , erőszak,gonoszság stb , nem jelenti azt, hogy ezt Isten okozza. Ha megnézed a világegyetemet, a bolygónkat, vagy az embert magát, azt látod, hogy végtelen nagy gonddal, szeretettel lett minden megtervezve és megalkotva az ember miatt, az emberért. A színek, a formák, az ízek, a csodálatos tájak, egy gyönyörű naplemente stb, mind nekünk okoz örömet - nem szükséges a funkciókhoz, pusztán csak szép, vagy jó. Egy ilyen Isten, aki ennyi szerettel vesz körül egyszerűen nem okoz szándékosan rosszat a teremtményeinek. A Biblia azt írja, hogy Isten maga a SZERETET (I.János 4:8)

Az már egy következő kérdés, hogy hogyan került az emberiség világába a szenvedés és hogy milyen alapos oka van a Teremtőnek, amiért ezt egyelőre eltűri.

A választ egyébként megadja a Bibliában, sőt, ennél többet tesz: megígéri, hogy véget vet hamarosan ezeknek az áldatlan állapotoknak és képzeld, megtett ennek érdekében már jónéhány intézkedést is az elmúlt évszázadokban.

Engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljam ezt a kisfilmet, a címe: MIért engedi meg Isten a szenvedést?


[link]

2019. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: Az a baj a szövegeddel, hogy teljesen mellőzi a logikát. Leírod, hogy a teremtő teremtette a dolgokat, majd ami számodra kényelmetlen, azt kihúzód, hogy neeem, mégsem ő tette...

Azt meg kétlem, hogy a tőlünk több milliárd fényévre lévő, légüres térben lebegő kőzetet azért teremtette isten, mert nekem itt szép... :D

2019. márc. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!