Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gúnyra sokan nem tudnak...

A gúnyra sokan nem tudnak megfelelően reagálni. Ti hogyan?

Figyelt kérdés

Különösen kíváncsi vagyok, az utcán (vagy zárt helyen stb, de főleg pl az utcán) ki mit reagálna (vagy pl ilyen helyzetben van és szerinte jól tud reagálni), ha testi hibára (pl tikkelés, testműködés zavara stb) a szembejövők nagy része sorra gúnnyal, kifigurázással , "szinkronizálással", parodizálással reagál (hang / mozdulat).


Az ugyanis nem működik, ha egyfolytában a kérdéses illető ignorál, bagatellizál, legyint az egészre, mert ha évekig testi problémája van, amit a többség gúnyol, akkor évekig szenvedi el, és magabiztos egyénnek is igen kellemetlen lehet tartósan.


Az se megoldás, ha visszagúnyol az illető, mert a szembejövő addigra távozik, városban jön a következő ember, és minden harmadik, ötödik ember kigúnyolja a funkcionális testi problémával rendelkező egyént.


Szintén nem megoldás, ha elkezdni elmagyarázni, hogy pl tikkel és nem tehet róla, mert ha esetleg a bunkó gúnyolódó meg is értené, amott a többi 20-30%-a az embereknek, aki megcsinálja, és naponta a városban minimum több száz embernek kéne akkor elmagyaráznia ami értelmetlen és képtelenség volna.


A megfelelő és hatékony megoldás szerintetek mi volna?

Érdekel meglátásotok, előre is köszönöm az értelmes és érdemi hozzászólásokat. :)


Itt van pl két korábbi kérdés, nem kaptak megfelelő választ, úgy gondolom:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__egyeb-ke..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ke..



2019. márc. 6. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk felvenni egy vicces és harsány feliratos pólót, hátha az kap majd fókuszt. Vagy esetleg nem hétköznapi ruha/hajszín.

Ezen kívül Budapestre költözés (az utcán halhat meg valaki, azt is leszarják, nemhogy ezt), Nyugat-Európába költözés (jóval empatikusabbak!).

2019. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Mert mi lenne a megfelelő reakció szerinted?

Szvsz az ignorálásnak van egyedül értelme ilyen helyzetben.

2019. márc. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A többféle rossz megoldás közül én is az ignorálást látom ilyen helyzetben általában megoldásnak. Bár érdekes ez az egész jelenség, mert némiképp talány... hogy létezik-e optimális megoldás az ilyen helyzetekre, a kiszolgáltatott személy részéről.
2019. márc. 6. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem létezik, csak azért nem látod, mert a gúnyolódó emberek relációjában keresed a megoldást: valamiért azt gondolod, hogy meg kell felelni nekik, és a megoldás akkor jó, ha ez sikerül.


A helyes válasz egy ilyen szituációra szerintem mindig az, ami az egyén habitusával és lelkületével leginkább összhangban áll. Az agresszív embereknek a kötekedés, a békeszeretőknek az azon való merengés, hogy vajon mi baja van ezeknek az embereknek. A felszínesek majd kijavítani próbálják a hibát, a lélekben gazdagok igyekeznek szeretni a gúnyolókat. Egy dolog közös mindegyik reakcióban: a cél az egyén önmagának való megfelelése, a gúnyolódó nem lesz megkérdezve sosem, mit gondol az adott válaszról.

2019. márc. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%

Az izomrangatozast magneziumhiany okozza. Potold a hianyt gyogyvizekkel,magnezium citrat porral. ( nemelyik gyogyszertarban,bioboltban,tapkiegboltban kaphato)


A gyogyszerek is kivonjak a magneziumot es a legtobb asvanyi anyagot: igy hagyd abba a gyogyszerszedest. Az ugyis csak buta tuneti kezeles.


Az emberek visszajelzese hasznos: legabb feltetted itt a kerdest es elkezdesz magneziumot enni.


N/40

2019. márc. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ms.Gyakori Dr. N/40-et hallhattuk, köszönjük.


On: ignorálj. Ez a legjobb amit tehetsz. Nem ismernek, de gúnyolnak. Megérdemelnek szerinted bármi mást azon kívül hogy lessszarod őket? Nem. Sok sikert!

2019. márc. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint senki nem lát más megoldást ahhoz képest, ahogy én is vélekedek: ignorálás. Bár szerintem ez se hoz rendkívüli eredményt, finoman szólva, de ez a legkevésbé rossz megoldási mód, ezek szerint más is ezt látja.


A negyvenes nőnek üzenem, hogy félmegoldást írt. A tourette szindrómás ismerősöm szindrómája valszeg sose fog elmúlni, evvel kénytelen együtt élni.


A kérdés meg nem arról szól, hogy testi funkcionális zavart hogyan lehet helyrehozni, mivel a legtöbb ember (pl az utcán) kötözködő, tehát mindig találnak valami JELENTŐSEBBET, amibe beleköthetnek -tehát általában a feltűnőbb hibával rendelkezőket gúnyolják-, bár vagy az önbizalom hiányosakkal teszik, és/vagy a kiszolgáltatottabb testi (esetleg pszichés) problémával rendelkezőkön élik ki a kötekedési mániájukat, és itt ennek megoldása a kérdés.


A legtöbb ember sunyi, gerinctelen, mert szemtől szembe képtelen vitázni, és képtelen a saját frusztrációjára megoldást találni, inkább az utcán odaröfög, vagy parodizál, vagy sántít a 666-os cipőt hordó köcsöglábaival (függően attól, hogy milyen kiszolgáltatott bajt lát másokon), AZTÁN ODÉBB ÁLL,

NEM vállalja önmagát, hanem gyorsan tovaslisszan, nehogy kérdőre lehessen vonni, vagy felismerni őt. (Mint itt az anonim kötözködők. És nem az anonimitás itt a probléma, hanem hogy EKÖZBEN hogy anonim, kötözködik, mivel nem vállalja a bunkóságát.)


Erre büszkék, hogy jellemtelenek.


Nos, erről ennyit, a kérdésem lényege inkább tehát a megoldási mód. Szóval eddig minden értelmes hozzászóló csak azt látja megoldásnak, amit én: ignorálás. De ha valaki tud még hatékonyabbat, érdekel, tényleg szívesen fogadok további (értelmes) válaszokat. :)


És nem érdekel e kérdésnél a testi baj orvoslására a megoldás, sem az, hogy jaj de rossz lesz a kötekedőknek egyszer spontán pl mert a lényeget tekintve nem megoldás centrikus az élete, de engem itt és most e kérdésnél nem érdekel. Csak a helyzetre való megoldási mód érdekel engem itt. A tourette szindrómás ismerősöm számára se mindegy.

2019. márc. 8. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!