Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jómódú emberek miért ennyire...

A jómódú emberek miért ennyire elkényeztetettek és nyálasak?

Figyelt kérdés

Erről a videóról jutott eszembe:

https://www.youtube.com/watch?v=lbbMdG6rkco

Cukiskodnak a gyerekeikkel, babusgatják, ilyen-olyan kényelmet biztosító bizba**t megvesznek (maguknak is). A kisgyerekes apuka elveszíti az összes férfiasságát és képes "becsicskulni" a jóléttől meg a gondtalanságtól. Sokuk egy tolatókamerával és holttérfigyelővel meg minden mindenféle csilivili technikával rendelkező autóval a szomszéd boltba se mernének elmenni levezetni. Persze a kocsi is legyen minimum egy 2 tonnás SUV, mert biztonságosabb, ha te darálsz le másokat egy páncéldoboz belsejében. Utóbbi főleg a nőkre jellemző. De mondhatnám azt is, amikor a 300k-s kerékpárjukra száll a 3 gyerekes értelmiségi család és leteker a gyerekekkel a 2 km-re lévő parkba, de olyan nevetséges módon, hogy a gyerekekre meg magukra aggatnak annyi bukósisakot és védőfelszerelést és úgy néznek ki mint a kacsacsalád amikor totyognak a tópart mellett és inkább több értelme lenne kivinni a szobabiciklit a hátsó kiskertbe, mert legalább az annyira se veszélyes. És akkor az egyéb életmódbeli/táplálkozásbeli stb. igényességet még nem is említettem, amelyhez ragaszkodva ők lennének az elsők, akik képtelenek lennének pénz nélkül túlélni egy földrengést/háborút/apokalipszist, mert a mimóza elkényeztetett testük és lelkül nem ezt szokta meg.


Hogy képekkel is illusztráljam ezt a "first world pussy" jelenséget:

[link]

[link]

[link]


És akkor itt az ellenpólus (részben a magyar valóság): Egyetemistaként a krónikus beteg szüleimet (akiket az egészségügy semmibe vesz) kell eltartanom és dolgozom vakulásig, közben aggódnom a jövőm/tanulmányaim, az anyagi dolgok és az egészségük miatt. Folyamatosan fogyok a megpróbáltatások miatt, egy tizeniksz éves kisautót nyúzok, amit az idősebb testvérem tart fenn, mert nekünk nem lenne elég a bevétel a fenntartására és nélkülözhetetlen, hogy a szüleimnek segítséget nyújtsak vele, ide-oda vigyem (amúgy 95%-ban tömegközlekedéssel közlekedem). Barátnőm sose volt (a kilátástalan (anyagi) helyzetem miatt), gyerekvállalás pedig a leghalványabb gondolat szintjén se fogalmazódna meg, mint ahogy a saját lakás és autó sem. Ezek számomra mind totál elérhetetlen álmok.



2019. márc. 8. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Oké, szar életed van, nem vitted semmire, de ezért nem az hibás aki igen...
2019. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
A magyar szar helyzetért, ne ezeket az embereket hibáztasd.
2019. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan hagyd már magad...
2019. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Alaptalan a kérdésed. Önmagadat nem tudod másokhoz hasonlítani. Pontosan mi is fáj neked? Jobb lenne, ha a felszìnre kerülne.
2019. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a "bezzeg másnak" érzelem ihlette e kérdést, az általánosításból is jól érezhető az egész, valamint hogy aktívan foglalkozva van a témával (terjengős leírás, képgyűjtemény stb)...
2019. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Úristen,tehát nem vitted semmire az életben, igénytelen vagy bezabálsz mindenféle szemetet amivel göthös tested van meg kb. szétbarmolod a tested a nulla tápértékű műanyag gusztustalan szeméttel.

Te csak zabáld a vajas kenyeredet meg egyél jó sok fehér kenyeret meg parizert meg Pick szalámit ami mind tele van antibiotikummal meg semmi tápértéke sincsen,plusz egyed a zsíros kenyeret meg öblitsd le koccintós gyümölcsöt sose látott szeszesitallal,te leszel a f_sza paraszt csávó.

Lefordítottam egyik részét.


Másrészről miért miben biciklizzen?

Mindenféle védőcucc nélkül hátha szétmegy a feje ha leesik meg összetöri mindenét?


Irigy és frusztrált vagy,tanulj piacképes szakmát,nyelveket és ne irigykedj aztán teperj taposd ki a beledet,menj edzeni és tádám te is így élhetsz.

2019. márc. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én ismerem a fenti embertípust. Sajnos a munkám során együtt kell dolgozzak egy ilyennel. Csak az az aggasztó, hogy nálam jóval butább(nem bántásból, nem egoizmusból, de igen én kell megcsináljak mindent, mert semmihez nem ért) tényleg hülye az élethez és amikor az ilyenek csalások árán érvényesülnek akkor az nagyon fel tud bosszantani.
2019. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Úristen,tehát nem vitted semmire az életben, igénytelen vagy bezabálsz mindenféle szemetet amivel göthös tested van meg kb. szétbarmolod a tested a nulla tápértékű műanyag gusztustalan szeméttel.


Te csak zabáld a vajas kenyeredet meg egyél jó sok fehér kenyeret meg parizert meg Pick szalámit ami mind tele van antibiotikummal meg semmi tápértéke sincsen,plusz egyed a zsíros kenyeret meg öblitsd le koccintós gyümölcsöt sose látott szeszesitallal,te leszel a f_sza paraszt csávó."


Látom te se vagy különb és azt szeretnéd bemagyarázni a soraimba, amit szeretnél gondolni. Írtam, hogy egyetemista vagyok, tehát valamire már vittem. Egy tipikus szerény, de magányos küzdő erkölcsileg talpon álló egyetemista vagyok, aki kénytelen áldozatokat vállalni a szeretteiért. De úgy látszik itt csak a megvetés uralkodik. Nem is csodálom, hogy miért ilyen ez a nemzet. A 7 válaszból 6 csak a sz**t borította rám. Nem is csodálkoznék azon, ha mindannyian tipikus "megoldom okosba" felfogású magyaros "életművészek" lennétek, aki kicsit magára ismert az írásom alapján.

2019. márc. 8. 13:27
 9/14 A kérdező kommentje:

"teperj taposd ki a beledet"


Szerinted mit csinálok most ha nem ezt te szerencsétlen demagóg. Egyetem mellett a belemet taposom ki, hogy a 2 beteg szülőmet el tudjam tartani, én tök egyedül!

2019. márc. 8. 13:28
 10/14 A kérdező kommentje:
De tök jó, hogy egyikőtök se olvasta el a leírást csak a kérdést. Vagy csak szándékosan szelektíven olvastok.
2019. márc. 8. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!