Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tapasztaltok ti is olyat,...

Tapasztaltok ti is olyat, hogy valakivel beszélgetni tudtok neten sokat és sokszor kölcsönösen és jót, de a másik sose kezdeményezi magának a beszélgetésnek a kezdetét?

Figyelt kérdés
Mi értelme olyan ember figyelmének, aki mindig figyel és jó vele a kommunikáció, de a kezdő lépést mindig te teszed mag, vagyis ha egy évig nem kezdeményezel felé egy évig nem beszéltek. Nem sok értelme van az ilyennek szerintem. Gondoltam megfogalmazom ezt a kérdést, hogy más is leirja erről a tapasztalatát.
2019. márc. 9. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt tapasztalom több évtizede... Kizárólag ilyen kapcsolataim vannak... Ha én nem írok, akkor a másik fél örökre, végérvényesen eltűnik életemből...

Ebbe belegondolni nagyon-nagyon szomorú...

Több mint húsz éve ismerkedek neten, írásban jól el tudunk lennni, régen volt olyan partner is, akivel e-mail-ben és papír alapú levelekben is értekeztünk, de amint én nem írtam, soha többet nem hallottam róla semmit... Ő magától soha sem kezdeményezett...

Minden kapcsolatom ide jut...

Másik kedvencem, amikor nekem nem ír vissza, de FB-n aktív és annak a postját lájkolta, oldalát lelkesítő szöveggel osztotta meg éppen, aki munkahelyről ki akarta rúgatni...

2019. márc. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Viber-en is ugyanez van, meg az összes kommunikációs csatornán. :-(

Sokszor elgondolkodom én is: van -e értelme ezeknek a kapcsolatoknak... Látszólag ("nagyon látszólag") jó a kommunikáció, mindent meg tudunk beszélni, de mindig én érdeklődök a másikról, visszakérdezés soha nincsen, ha közlöm, hogy "nagyon rosszul vagyok, belázasodtam, le kell pihennem", másnap sosincs megkérdezve pl. hogy "hogy vagy?"...

A legnehezebb az volt, amikor kórhzba kerültem, tudták,mennyire félek a műtéttől és semmiféle reakció nem volt, próbaképpen nem írtam pár hétig ebben az időszakban és nem jött érdeklődő üzenet: "mi van velem"...

Nincsenek barátaim és lehet becsapom magam, hogy ilyen (virtuális) kapcsolatokkal szeretném pótolni az élő kapcsolatokat...

Találkozás se akar összejönni igazán ezekkel az emberekkel, mert én nagyon szívesen találkoznék...


# 1 voltam.

2019. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha én kezdeményezek,akkor lekoptatnak,szóval nem sok értelme van ha kezdeményezek.
2019. márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tapasztaltam, sőt még élőben is. Sokszor van, ha én nem faggatom meg kerdezgetném a másikat, akkor ülnénk csendben egymás mellett. esetleg az időjárás szóba jönne...
2019. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akárhogy nézzük az ilyen kapcsolatok időpazarlások, mennyi idő energia olyan kommunikációba, ami sok esetben csak neten zajlik, persze lehet jó érzés de egyféle illúzió. Nagyon nem értem azokat akik pl olyan távkapcsolatba képesek menni ami mondjuk 150 kmes távolságra vannak egymástól és mondjuk két havonta tudnak találkozni, vagy pl fél éve jár valakivel akivel nem is találkozott soha. De nyugodtan lehet nézni azt is mennyi idő megy el kisebb vagy nagyobb játékokkal. Az legalabb sokaknak örömet okoz sokan viszont nem is értem miért játszanak ha idegbajt kapnak, ha valami nem megy nekik egy játékban, pl mert mindig legyőzik általában.
2019. márc. 9. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Én barátságokat akartam elsősorban az ilyen netes kapcsolatokból mindig, nem párkapcsolatot...

Az elmúlt sok, több mint húsz évi netes ismerkedésből egyetlenegy lett volna olyan, hogy (valószínűleg) tartottuk volna élőben is a kapcsolatot és időnként találkoztunk volna, de az illető külföldön kereste boldogulását... :-(

2019. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Seni123 válasza:

Velem osztárs (lány) csinálja ezt.

Suliba is együtt vagyunk ,hülyülünk minden.

De massangeren ha en nem irok rá akkor semmi...

De a reggel is így megy.

Nekem kel köszönnöm ÷s oda menni hozzá

Vagy nem leszunk egyutt.

Es kétlem ,hogy utál mert mindig elvagyunk utána , nevetunk stb. Tényleg látszik , hogy élvezi de egyébként én tartom életben a kapcsolatot.

(Nem járni akarunk , még tavaly én utasítottam vissza őt más indokból fogva .

2019. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!