Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Merre induljak tovább? 23 F

Merre induljak tovább? 23 F

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, mindig is dolgoztam, érettségi elott diákmunka gyárban mekiben Tescóban. Kitűnő lett az érettségim de nem volt olyan szak ami tetszett.


Kimentem külföldre dolgozni meki, aztán kereskedelem. Lett kozben üzletvezető okjm de nem erdekel a munka, tapasztalatom sincs benne.


Elkezdtem az egyetemet aztán, gazdálkodás menedzsment de kiabrandultam hamar: büfészak, elkényeztetett egyetemisták, nulla értelmes tananyag.


Dolgozom kozben részmunkaidőben, passzivra tettem a félévem mert burkolo okjt csinalok. Erre a szakmára nagy a kereslet, en külföldre akartam menni de hamar kiabrandultam a vállalkozókból.


Szeretem csinálni de inkább egyedül, es nem életem végéig mivel azért megerőltető munka.


A lakberendezés es a 3D tervezés fele kacsintgattam, de nem tudom mennyi értéke van ezeknek az okjknak főleg hogy ugy érzem telített a piac. Egy grafikus munkára fogható számítógépre hajlando vagyok áldozni [nagyon spórolós vagyok így nem a jövő heti munkavégzésről szól a kérdés], nem tudom megéri-e egy 3DsMaxet vagy hasonlót elsajátítani. Egy volt jóbarátom 3D tervező volt de neki diplomája is volt. Nem tudom mennyit szamit.


Informatikabol nulla vagyok de nem zarkozom el tőle csak itt a sok hős programozó szerint ezt embrió állapotban már gyakorolni kell különben eljön az apokalipszis.


Nem tudom mihez kezdjek, újra átnéztem a felvit es a szakokat de egyik sem fogott meg annyira, hogy ebbe bele tegyek több éves tanulást es rengeteg időt.


Gazdálkodás menedzsmentbol három felevem van meg a hétből. At fogok menni szerintem levelezőre.


Nem az eszemmel van a baj hanem hogy nem erdekelnek az évekig tanulos fix szakok így nem tudok választani.


Epitoiparban vállalkozni, nincs semmi tapasztalatom benne es valamilyen szinten mentálisan kiábrándító a helyzet. Egyedül ellennék egy ideig csak a kérdés hogy hosszu távon mibe fektessek pénzt es energiát.


Ti mit javasoltok nekem? Kommentekre válaszolok :)


2019. márc. 9. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

javítás: Nem az eszemmel van a baj hanem, hogy nincs KITARTÁSOM.

Szerintem ezen kellene változtatni, mert így csak kallódás és kóválygás lesz mindenből. Valami küzdősport?

2019. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok és szintén 23F


Csak nálam annyi a különbség hogy munkanélküli vagyok, sajnos. Ám korábban én is dolgoztam sok helyen.


Szintén nálam sincs olyan szak amit szívesen elvégeznék, de én a sok szenvedés miatt úgy vagyok vele, hogy a diploma muszáj és szükséges, mert nélküle tesco meg hasonló retek munkakörök. Én ebből meg kimaradok.


Ha van az embernek diplomája az egészen más kategória, több ajtó nyílik ki és jobban megbecsülik az embert.


Szóval végy magadon erőt és go egyetem. Én is ezt fogom tenni.

2019. márc. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jobbra indulj.

Viccet elvetve,ha belekezdesz valamibe,legyen kitartásod és ne hagyd félbe. Először ezen változtass. :)

2019. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!