Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a boltosok elvarjak h ne...

Ha a boltosok elvarjak h ne ugy kérjünk tőlúk h “lesz egy xy” akkor miert van az h 10bol 9 elado ugy keri a termék árát h 1500 LESZ?

Figyelt kérdés

Nem lesz,mert itthagyom az arut a csába..ez nagyon zavar

A tiszteletnek nem ketoldalunak kene lennie?


2019. márc. 10. 17:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy biztos az vagy, illetve arra gondoltam hogy esetleg észre se veszed.

Mindenesetre ennél több választ nem fogsz kapni. Az egész élet tele van kettős mércével, lépj túl rajta. No meg, mint mondtam, nekem még soha senki nem akadt ki a "lesz" használatán, szerintem sok múlik összességében az egész szitun, nem csak ezen az egy szón. Ugyanígy engem sem érdekel, hogyan kérik el tőlem a fizetséget. Az se zavar, ha a visszajárót nem adják a kezembe, amit nyújtok.

Túl sok időd van, ha ilyeneken agyalsz :D

2019. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mert egy agyament dolog, hogy valaki kötekszik a lesz-en. Tök ugyanazt jelenti.
2019. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mert az, hogy odaállsz a pulthoz, nem feltételezi alapból, hogy a kezedbe kerül a termék. Kérned kell a választékból azt, amit meg akarsz vásárolni. Az áru ellenértékét viszont nem kérik az eladók, hanem közlik, hogy ha elviszed, akkor x forintot fogsz otthagyni: ez törvényszerű, a szó átmeneti és szó szerinti jelentésében is.
2019. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%

Én alapból nem értem mit vannak kiakadva azon, hogy lesz. Nem értem miért bunkóság bemenni pl egy kávézóba, köszönni, majd mondani, hogy egy kávé lesz cukorral. Megköszönöd, ennyi.

Nem fogja fel az agyam ebbe mi a tiszteletlenség meg a tirpákság. :'D esetleg díszes meghívót ne küldjünk a pincérnek hogy oda jöjjön és felvegye a rendelést?

Nem értem mi a gond azzal, hogy "lesz" ennyi. Szerintem nem ezen múlik, hogy tiszteled-e a másikat.

2019. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Engem ez a kettos merce zavar h én köszönök és mindent szépen kérek és cserebe a “lesz” meg a visszajaro gyakorlatilag odadobása a tálcára


De kb nincs olyan kereskedelmi fórum/video ahol ne mindig a vasarlo lenne bunkonak beaalitva


Lasd pl facebookon a shop secret


De a bunko eladokrol bezzeg szo nem esik akik meg ramfigyelni sem hajlandok mert vagy telefonalnak vagy epp massal pofaznak"


Ez az egész arról szól,hogy az illető eladó utálja a munkáját,emberekkel jópofizni,és még esetleg a magánéleti problémáit sem tudja otthon hagyni.Viszont ezt nem szívesen ismeri el,ezért kell valami indok,amivel demonstrálhatja,hogy vele semmi baj nincs,mindig a vevő a problémás.

És igen,azok a vevők akik bunkók,valóban nagyban hozzájárulnak ahhoz,hogy az eladó megutálja a munkáját,ez így van.

Régebben jártam egy kisboltba,az egyik eladó lány szinte mindig bunkó volt.És tényleg elgondolkoztam,hogy talán én voltam vele bunkó,és ezért csinálja,de mindig köszöntem,a pultnál is azt mondtam neki,hogy "kérek"

A másik mindig kedves volt,pedig nem viselkedtem vele máshogy.

És a válasz a kérdésedre egyszerű:Emberi gyarlóság,lustaság,sajnos ez van.A kettős mérce sok területen megfigyelhető.Magunkba nézni mindig kellemetlen,könnyebb azt mondani,hogy

"nekem szabad,neked nem"

2019. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, megértem, hogy idegesít, hogy egyes eladók flegmák vagy legekezlőek, esetleg bunkók.

Viszont ne felejtsd el, hogy 1 eladóra (jobb esetben csak) 10 bunkó, ki-ha-nem-én típusú vevő jut naponta. A kassza másik oldalán lehet csak igazából "megcsodálni", mennyi a bunkó, türelmetlen, az eladót emberszámba venni képtelen vevő.

Dolgoztam eladóként, sajnos tapasztalatból beszélek. Természetesen vannak alapba bunkó és idióta eladók is, akik a legjobb szándékú vevőt is csak gyorsan el akarják hajtani, ez tény. De bunkó vevőből még mindig minimum dupla annyi van.


Ismerősöm pénztáros a helyi InterSparban, ő is mindig meséli, hogy a napi 5. paraszt után már neki sincs életkedve minden vevővel jópofizni meg 100 wattos vigyorral adni a visszajárót.

Én az IKEA-ban voltam penztaros az étterem/büfé részen pár hónapig. Ugyanolyan katasztrófa.

2019. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!