Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak magamon?

Hogyan változtassak magamon?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon buta vagyok és ezt nem tudom hogy, hogyan kéne megváltoztatni.

Antiszociális vagyok, vagyis igazából alig vannak barátaim. És nagyon csendes típus vagyok, nem igazán szoktam beszélni, nincs is sok szókincsem.

Általában éles helyzeteknél (vki kérdez vmit) nem tudom, hogy mit válaszoljak. Iskolába csak magolok, egyszerűen nem találom az összefüggéseket. Valamit elolvasok akkor nem igazán tudon értelmezni. (Ha hosszú mondjuk egy feladat)

És nem tudom normálisan kifejezni magam, mint a többi ember. Sokszie van hog nem tudom elmondani, hogy mit is akarok. Konkrétan nem tudok beszélni...

Pl.ma feleltem és a tanár megkérdezte hogy töri-e magyart kend?

Mondom: nehezen...

Szóval nem értem hogy mit kéne csinálnom, hogy ne legyek ennyire semmittudó.

Sokszor eszembe jut az érettségi is, hogy nem fog menni, mert egyszerűen a feladatot nem értem nem hogy válaszoljak is rá..

(De ha valamit meg kell tanulni akkor azt vissza is tudom adni és ebből jó vagyok pl.definició)


2019. márc. 11. 21:01
 1/5 A kérdező kommentje:
16/l
2019. márc. 11. 21:10
 2/5 anonim ***** válasza:
A tanárnak mutasd a középső ujjadat.
2019. márc. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha még egyszer flegmázik
2019. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig most is sikerült teljesen érthetően fogalmaznod, jól használod a szavakat, tagolod a szöveget, nincs a te agyadnak a világon semmi baja, nyilván szorongás okozza a kommunikációs zavarokat. Abban biztos lehetsz hogy nem ezen fog múlni az érettségid. Mi a helyzet amikor könyvet olvasol, azt sem érted? Ha tényleg ennyire bizonytalan vagy ez ügyben, kérheted hogy vizsgálják ki, hogy valóban vannak-e szövegértelmezési nehézségeid. A másik amit tehetsz hosszabb feladatoknál, hogy vázlatpontokba szeded a szöveget, segit átlátni.

Nem szeretsz beszélni, mert nincs miről, fárasztónak tartod vagy nem mersz mert félsz hogy rosszul fejezed ki magad? Nem mindegy. Nem mindig kell beszélni, attól még nem leszel antiszociális. Nincs baj azzal ha valaki csendes, de ha nyitnak feléd, arra érdemes reagálni.

2019. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van rá sansz, hogy magasan funkcionáló autizmussal élsz, szinte mindegyikük alapvetően rendelkezik átlag feletti képességekkel vagy művészeti, vagy tudományos téren, vagy mindkettő, szóval még van időd ezt felfedezni magadban!


Fontos szembesülni a saját jellemzőinkkel, pláne ha ez jellemző rád, mert emögött magas értékek is lapulnak, ugyanakkor szociális és kommunikációbeli másság szintén!


Hivatalosan még mindig kórképnek tekintik, holott legfeljebb érzékszervi alul ingereltség, és/vagy felül ingereltség lehet kísérőtünet ami betegség jellegű, de egészében sokan ma már ezt nem tartják betegségnek, semmiféle pszichés körképnek, hanem másságnak!


Sokan egyéniek, pl utólag felfejtették, h Einstein is aspie volt.


Írásban láthatólag jól fogalmazol, nem kizárt viszont hogy diszlexiás vagy, de az asperger szindróma esélyesebb ("aspie", magasan funkcionáló autizmus, az autizmus spektrumzavar enyhe foka), sejtésem szerint (távból nem tudhatjuk, úgyhogy csak sejtést írok, nézz utána a neten). Esetleg mindkettő jellemző rád.


Egy-két fogalmat talán félreértesz, de semmi baj, sokan összetévesztik az "antiszociális" kifejezést az aszociálissal, és ezek szerint rád az utóbbi jellemző.


[link]


"jellemző a normális ütemű nyelvi fejlődés, valamint az átlagos vagy annál magasabb intelligenciaszint."


A pontosság kedvéért hozzáteszem, nagyon sokfélék az aspiek, sokszor egymáshoz képest ellentétes erősségeik és hátrányaik vannak, így l sokuknak vannak átlag alatti szintű részképesség zavara is, de szinte mindig társul ehhez is átlag feletti képesség!

2019. márc. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!