Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzi magát öregnek 25...

Más is érzi magát öregnek 25 körül?

Figyelt kérdés

Mikor még csak 24 voltam, annyira nem volt jelen ez az érzés, de most, hogy 2 hónapja betöltöttem a 25-öt, napról napra rosszabb. Olyan, mint valami vízválasztó.

Szívesebben lennék 15, de akár még 19 is (az volt a legszebb évem).

Lehet, azért is érzek így, mert belefáradtam mindenbe. A gyerekkorom teli volt megpróbáltatásokkal, anyagilag eleinte az "épphogy megélünk", majd jött a "jó, hogy nem halunk éhen", állandó családi problémákkal tetézve.

Érettségi után míg más korombeli egyetemre ment, én dolgozni, hogy legyen tető a fejünk felett.

Elkezdtem ugyan az egyetemet mostanra, de 28 éves leszek, mire végzek, túl öreg már pályakezdőnek.

Soha nem lesz saját lakásunk, örülök, ha valahová felvesznek ennyi idősen dolgozni még.

Van, hogy ez már rögtön ébredés után eszembe jut, és az egész reggelem el is van rontva.


25N


2019. márc. 13. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
30 vagyok de most kezdtem el élni igazán. Nem mennék vissza. De le lehetne állítani az időt itt.
2019. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem :D Én 40 felé kezdem érezni, hogy már nem vagyok annyira fiatal, de még mindig nem érzem magam öregnek.

Pedig hasonlóan indult az életem, mint neked, családi gondok, anyagi problémák gyerekkorban. Én munka mellett folytattam a tanulást, így nem végeztem olyan későn. Bár igazából a diploma nélkül is találtam már olyan munkát, amit szerettem.

Huszon pár évesen én sem tudtam elképzelni, hogy lesz lakásom, ez időnként frusztrált, de aztán úgy voltam, hogy másoknak is lett, akik szintén tök átlagosan, nem jó anyagi körülmények között élnek. És tényleg úgy alakult az életem, hogy egy jó munkával sikerült javítanom a helyzetemen.

Élvezd, hogy még fiatal vagy, mert az vagy. Nekem azok a legszebb éveim voltam. Végre dolgoztam és volt saját pénzem és végre tudtam magamnak vásárolni, tudtam szórakozásra fordítani, elmenni barátokkal ide-oda. Viszont még nem volt olyan nagy felelősségem munkában sem, család sem volt. Szóval úgymond felhőtlen évek voltak.

2019. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most 34 vagyok. Kb 30 voltam amikor először "bácsinak" hívott egy kislány az utcán. Az azért tud ütni :D

Nem érzem magam öregnek, de azt érzem, hogy öregszem.

2019. márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze, én is lennék fiatal, mert kevesebb volt a gond, de szerintem eltúlzod a dolgot. 30 évesen simán felvesznek, ha kell munkaerő. Ilyen egyszerű a dolog.

27 vagyok. A csoporttársaim közül többen is ilyen kor környékén végeztünk. Előtte csináltunk mondjuk okj-t, aztán dolgoztunk vagy épp csúsztunk pár félévet. Senkinél sem problémáztak a kor miatt.

2019. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem, 29 éves nő vagyok és nem érzem magam öregnek. Mondjuk nekem az is közrejátszik, hogy a külsőm miatt engem 14 évesnek néznek.
2019. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

26 vagyok és néha pánikban....


Nemsokára öregszik majd a testem, itt-ott fájni fog, még kevésbé bírom majd a sportot, mozgást - pedig most se vagyok egy erős valaki.

30 felett már öregszik a test.


A környzetemben házasodnak, sőt, babáznak mialatt én késznek se érzem magam a házasságra.


Még tanulok a munka mellett....


Plusz alug éltem át élményeket, alig 'éltem'. De mire férjem lesz, már kvázi túl idős leszek szülni.



Szóval igen, öregnek érzem magam.

2019. márc. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én igen...


Amúgy a közeli osmerőseim kivételével mindenki azt hiszi 18 éves sem vagyok... Ez nagyon rossz.

2019. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29 vagyok, mindenki 18 körülinek néz...
2019. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Engem is 18 körülinek néznek, de nem ezen van a hangsúly...
2019. márc. 13. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!