Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejlesszem magam...

Hogyan fejlesszem magam pénzügyileg?

Figyelt kérdés
A pénzügyi tudásom eléggé ... hogy is mondjam, amikor bankban megnyitottam az első junior bankszámlám és magyaráztak pár dolgot nem értettem semmit meg, csak bólogatni tudtam. Éreztem, hogy nagyon buta vagyok, az első szembe jövő ember át tudna verni és ez szemmel látható. Valami könyvet tudtok esetleg ajánlani ami kezdésnek megteszi?

2019. márc. 13. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Robert T. Kiyosaki, a Gazdag papa, szegény papa c. könyv írója azt javasolja hogy minden nap olvassunk egy keveset a pénzügyi műveltségünk fejlesztése érdekében. Az sem baj, ha csak pár percet. Szerintem az információk forrása minden olyan lehet ami szimpatikus és érdekel. Akár videók is, ha hallgatni kényelmesebb valamit mint olvasni.

És tényleg igaza lehet, mert pénzügyi analfabétának éreztem magam mikor a fősuliról kikerültem a való életbe. Aztán lassanként meg elkezdtem sikeres lenni. Meg persze rájönni arra is hogy Kiyosaki-nak sajnos abban is igaza van hogy az értékes tudást nem szórják a pór nép elé, még a felsőoktatásban sem.

2019. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy napi pár órát szánj rá és gyorsan belejössz hidd el. Vigyázni kell azonban, hogy kitől tanulsz, mert sok a csaló, aki rád akar sózni valamit, pl. unit linked életbiztosítás. Én kiszámoló blogot ajánlom. Nagyon sokat hozzánk tett, pedig nem voltunk buták előtte sem. A régi cikkeit érdemes előszedni, mert az alapoknál kezdi. Illetve az akadémiája, ami a youtube-on fent van. Belinkelem, de rá is kereshetsz.


https://www.youtube.com/watch?v=vgnlSwmUdQA&list=PLuZt2T3kHx..


[link]

2019. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!