Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők soha nem lehetnek...

A nők soha nem lehetnek egyenlőek a férfiakkal, egyetértetek?

Figyelt kérdés

Gondolok ilyenekre, hogy gyengébbek, kevesebb ideig bírnak dolgozni mint a férfiak, lassabbak, stb.

Tudom hogy a mai világban nagyon tolják most az lgbt, feminista mozgalmakat, de a tények azok tények, ezen nem lehet változtatni, maximum új evolúcióval...



2019. márc. 14. 14:40
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
89%

Azért ez nem teljesen igaz.

Gondolok itt arra hogy a nőknek bizonyítottan jobb az állóképességük magasabb az érzelmi intelligencia szintjük, és jobban bírják a fájdalmat.

Szerintem mindkét félnek van előnye és hátránya.

2019. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
95%
Ha te attól érzed magad felsőbbrendűnek, hogy nagyobb lapáttal, és tovább tudsz ganét hányni, hát lelked rajta!
2019. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%
Én is úgy gondolom, hogy a kőművesek közt mindig a férfiak lesznek többen, a gyermekgondozók közt meg mindig a nők, de ettől még "egyenlőek". És más faktorok is vannak a fizikai erőn kívül, például az intelligencia, ami a nemtől független... Egy alacsonyan iskolázott, buta férfi sosem lesz "egyenlő" egy belgyógyász doktornővel, bár kétségtelen, hogy egyikük valószínű gyorsabban hordja le a tűzifát a pincébe, mint a másikuk.
2019. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
84%

A nőknek meg a hallása jobb, mert az evolúció során úgy fejlődtek, hogy felébredjenek a gyereksírásra.

Ráadásul a fájdalomküszöbük is sokkal magasabban van a férfiakénál. Egy átlag férfi összefosná magát attól a fájdalomtól, amit egy nőnek havonta el kell viselnie, a szülésről nem is veszélve. Na erre mit mondasz?

2019. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
91%

Tény és való, hogy a férfiak és a nők soha nem lesznek mindenben egyenlőek egymással, hiszen a nők nők, a férfiak pedig férfiak, és igen, vannak közöttük különbségek fizikálisan, mentálisan, de legfőképpen biológiai szempontból. SOK különbség, amik soha nem fognak eltűnni.

Egyébként pedig a nőknek is van legalább annyi előnyük, mint a férfiaknak, csak más területeken. Szóval szerintem teljesen felesleges ez az egyenlőség-hiszti, mondom ezt nőként.

2019. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
91%

A férfiak készségeinél nagyobb a szórás --> a legokosabb/legügyesebb emberek között több a férfi, de a legbutább/legbénább emberek közt is a férfiak vannak nagyobb számban. AZ evolúció a férfiakon jobban "kísérletezik". Illetve a férfiaknak több lehetőségük volt az elmúlt időszakokban, így könnyebb dolguk volt valamiben legjobbnak lenni. Szóval ez sem olyan szempont ami alapján szembe lehetne állítani a két nemet.

Abban egyet tudok érteni, hogy a sportok során sose lesz egyenlőség és a jövőben is külön versenyeznek a nők és férfiak.

(Amúgy én is férfi vagyok, még mielőtt lefeministáz valaki)

2019. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
95%
A színész, tanár szakmák férfi szakmák voltak, mégis a nők szinte jobbak benne:) ne érezd magad felsőrendűnek, mert nem vagy az:)
2019. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
87%

Igen, nem leszünk soha egyenlőek hiszen fizikailag erősebben vagytok, mert valamiért a fizikai erő a mércéje a felsőbbrendűségnek. Ah basszus ha nem a létező legallatiasabb tulajdonságok lennének a mércék, akkor talán lenne esélyünk hogy egyenlőek legyünk veletek. :(

De megnyugtat a tudat hogy ti meg soha nem lesztek egyenlőek mondjuk egy német juhasszal hiszen az erősebb is, gyorsabb is és strapabíróbb is mint ti, szóval nyilvánvalóan felsőbbrendű minden kategóriában amit te, meg a férfiak fontosnak találtok.

2019. márc. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
95%

Már miért ne lehetnének? Fizikálisan eltérőek vagyunk, de ok-e ez arra, hogy az egyik nem lenézze és elnyomja a másikat? Még csak nem is arról van szó, hogy a nők annyival silányabbak lennének mint a férfiak (lásd: fenti hozzászólások a fájdalomküszöbről, kitartásról stb.)


Ez az egész ,,ki a jobb kinek a szakmájában" meg már megbocsáss, de hülyeség. Mentem én már férfi fodrászhoz, aki szénakazalt csinált a fejemből és női fodrászhoz, aki gyönyörű frizurát csinált nekem. Férfi szakácshoz, aki moslékot tálalt, nőihez aki a legfinomabb ételt. Igen, lehet több a férfi sztárfodrász/séf, de mennyiben múlik az ő hírnevük a képességeiken és mennyire a marketingolhatóságukon.

Valóban, nem sok női asztalost/kőművest látunk. Miért lehet ez? Azért, mert a nők alsóbbrendűek? Vagy mert kiskoruktól fogva azt súlykolják beléjük, hogy ők csak és kizárólag szép, aranyos titkárnők lehetnek? Azért, mert képtelenek értékelhető munkát végezni ezeken a területeken? Vagy mert kiröhögik őket, ha asztalosnak mennek és láttatlanban is rosszabbnak ítélik a munkájukat egy férfiénál, még akkor is, ha jobb?


Nézz végig az összes női tudóson, orvoson, írón akik hozzáadtak valamit az emberiség fejlődéséhez, aztán nézz magadba és döntsd el, mennyire vagy felsőbbrendű.

2019. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
89%

Mi köze van a fizikai erőnlétnek az egyenlőséghez?

Ti meg gyereket nem tudtok kihordani és szülni. Jelenleg több nő jár egyetemre, mint férfi. És? Attól még emberek vagyunk, nem kell a másik felé kerekedni ilyen hülyeségekben.

2019. márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!