Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek nevezik azt a betegséget...

Minek nevezik azt a betegséget, amikor egy ember szándékosan eltúlozza a dolgokat?

Figyelt kérdés

Az anyukám sztorizgatások közben rendszeresen túl drámaian, kiszínezve adja elő az általa elmesélt sztorikat. Nem konkrétan hazudik, mert a történetek, amiket elmond, úgy 60%-ban tényleg igazak, viszont sok dolgot kénye-kedve szerint kiszínez illetve átkölt bennük.

De mindig is ezt csinálta. Egyszer, úgy 6 éves koromban előadott valakinek egy történetet, aminek én is a szereplője voltam, ezért pontosan tudtam, hogy bogyan történt valójában, és a mesélése közben többször is belekötöttem, hogy "de anya, az nem is úgy volt", mert tényleg nem úgy volt. Később, amikor négyszemközt voltunk, elmondta nekem, hogy ne szóljak bele, amikor ő mesél valamit, mert nem baj, ha nem a teljes igazságot mondja. Azóta nem is próbálom kijavítani, amikor belekezd az eltúlzott sztorizgatásba, mert rájöttem, hogy direkt túloz.

De itt egy másik példa: elmentünk vásárolni, és kinézett magának egy táskát, aztán meglátta, hogy 9300 ft-ba kerül. Visszafelé úton végig azt hallgattam, hogy az a táska nem is ér annyit - itt már azt állította, hogy a táska 10 ezer ft volt. Aztán nem sokkal később a húgomnak is előadta a sztorit, de akkor már "tizen valahányezer" ft volt a táska. Szóval ilyenek.


2019. márc. 14. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem betegség, az emberek 99%-a ilyen. Valószínűleg te is, csak nem veszed észre.
2019. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen betegség az, amikor két cukorral iszom a kávét?


Nincs mindennek külön neve és nem kell betegségnek nevezni azt, ami nem az.


Ha valahogy le akarod írni a dolgot, akkor mond azt, hogy anyukád "mindig túlozni szokott". 3 szó. Nem kell erre valami egyéb kifejezést kitalálni.

2019. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyotmondó. Nem betegség, csak rossz jellem. Nekem is vannak ilyen ismerőseim, egyik haverom is ilye volt, rá kell hagyni ezeket. Én azt vettem észre, hogy addig mondogatják ezt, amíg ők maguk is elhsizik, hogy úgy volt
2019. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:

Háry János vagy Münchausen báró meséit ismered-e? :D


Én azt mondanám, hogy bár létezik olyasmi, hogy kényszeres hazudozás vagy feltűnési kényszer, hisztrionikus személységzavar, elég nyilvánvaló, hogy anyukád nem szenved ilyesmitől, csak szeret egy kicsit anekdotázni, kiszínezni egy sztorit.

Abban, hogy nem illik valakit félbeszakítani sztorizás közben, igaza van. Ilyenkor illő megvárni, és esetleg utólag megjegyezni, hogy hát azért te nem egészen így emlékszel...Az árakat kerekíteni az egyszerűség kedvéért megengedett, tehát a 9300ba került, de tízezernek mondomban nincs komoly vétek.

Amúgy értem, hogy anyukád szeret túlozni, és igen, ez nem feltétlen jó tulajdonság. Ilyesmiről le lehet amúgy szoktatni az embereket, de ha nem akar, ez végülis ártatlan szórakozás, feltehetően nem elég eseménydús az élete, ezért próbál mások előtt izgalmas sztorikkal felvágni.

2019. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a "nekem rosszabb/nekem jobb" nevű valami. Nem nagyon izgat.
2019. márc. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!