Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is okkal érzem...

Szerintetek is okkal érzem magam néha alacsonynak?

Figyelt kérdés

184cm magas vagyok (21 éves/F), de úgy látom, hogy a kortársaim legalább fele -de inkább többsége- magasabb nálam. Meg úgy általánosságban sok magasabb embert látok.


Apámmal beszélgettünk nemrég erről, ő is olyan magas, mint én és azt mondta, hogy az ő fiatalkorában (30 évvel idősebb nálam) magasnak számított.

Húgom is 15 évesen 180 cm (és még növésben van), de nem ő a legmagasabb lány az osztályában.

De mindenhol ezt látom, egy csomó lány is akkora mint én.


Mi a váleményetek?



2019. márc. 15. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Akkor en mit mondjak a 172cmmel? Nem, nem vagy alacsony.
2019. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 170 cm vagyok 21F...Igen sokszor ovisnak érzem magam az utcán, de ez van :D. Szüleim mégkisebbek úgyhogy örülhetek neki, hogy legalább ekkorára megnőttem :).
2019. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Átlagos/kicsit magas vagy, nem vagy alacsony egyáltalán, de igaz, kiugróan nagy sem. Ami mondjuk szerintem nem baj, túl magasnak lenni sem jó.

Egyébként a magyar férfiak átlagmagassága kb 175 cm. Ami szerintem nálunk nagyon szembetűnő, azok a “szélsőségek”, sokkal több ennél sokkal alacsonyabb vagy sokkal magasabb pasit látok, itthon nem lehet azt mondani, mint pl hogy a hollandoknál szinte mindenki 185 felett van, vagy hogy a kínaiaknál a 170 centi már nem számít alacsonynak, mert egyszerűen ilyen is van meg olyan is.

2019. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem. Teljesen ok nélkül érzed magad annak. A környezetemben összesen két ember van, aki 190+, a többség 180 körüli. Az utcán is még mindig szembeötlő egy 190+os alak, a 175-190 közötti átlagnak mondanám. Az 170 alatti férfi az már határozottan alacsony. A 170-175 közötti meg viszonyítás kérdése. Szerintem nem alacsony, de vannak akik szerint igen. Őket már megértem ha a magasságuk miatt aggódnak. Téged nem.

(természetesen végig csak a férfiakat vizsgáltam a szövegemben, a nők más megítélést kapnak átlagban, ilyen téren)

2019. márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"a kortársaim legalább fele -de inkább többsége- magasabb nálam"

Tehát teljesen átlagos a magasságod.

2019. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
A mostani tinik egyre magasabbak. Én 165 centivel anno normálisnak számítottam, most meg a tinilányok fél fejjel magasabbak nálam. 184-gyel szerintem magasabb vagy az átlagnál, persze ha bekerülsz egy olyan környezetbe ahol a többség magasabb nálad, persze hogy te érzed magad alacsonynak.
2019. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Feleslegesen parázol ezen.

Főleg, hogy felesleges is olyanon rágódni, amin úgy se változtathatsz.


26 vagyok 160cm N.

Korombeli haverom pasiként 168.


Nah szerinted te vagy ő az alacsony? 😁


Megsúgom: A magasságod nem fogja befolyásolni azt, hogy jóképű vagy-e, okos vagy-e, értesz dolgokhoz, s érsz el jelentős célokat az életedben!


Milyen a személyiséged s emberileg mennyire vagy helyén való.

Szív, lélek, mentalitási szint...stb


Ezerszer fontosabb, minthogy hány cm colos vagy 😂


El nem tudod képzelni milyen nehéz értelmes nőt, pasit találni manapság.


Áldanám az eget még ateistaként is 😂 ha végre olyan pasi szeretne párjaként, aki NORMÁLIS s megfelel kívül-belül.


Az a baj sok a primitív s alacsony mentalitású emberke, kik saját magukat karban se tartják.


Szerintem ne a magasságodon elmélkedj, hanem: Milyen ember szeretnél lenni, mivel szeretnél foglalkozni, milyen jövőt s életszínvonalat képzelsz el magadnak. 😉

Keresd önmagad s céljaidat!


Sok sikert!

2019. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyanennyi vagyok én is, én is 21 vagyok. Rengetegszer érzem ezt én is. Annyira megszoktam már, hogy fiatalabb koromban én voltam a magasabb, hát, szinte mindenkinél, hogy most már nagyon zavar ha valaki magasabb nálam. Szerencsére nincs is túl sok ember nincs a környezetemben. Viszont ha egy velem teljesen azonos magasságú sráccal is beszélek már az is zavar és nem győzök gebeszkedni, kihúzni magam, hogy magasabbnak érezzem magam.

Azonban azt ritkán tapasztalom, hogy valakinek jól áll ha nagyon magas. Aki 190 centinél nagyobb az gyakran görnyedt, irtó sovány és nulla az egész tartása, mozgása. Olyat, hogy valaki megfelelő testalkatú ahhoz a magassághoz az kevésbé gyakori. Szerintem fogd így fel, a legtöbb nőnek azért még elég magasak vagyunk, és sporttal nézhetünk ki ugyancsak jól. :)

2019. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi a szóismétlésekért, nagyon fáradt vagyok.
2019. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ti hol éltek, hogy ilyen óriásokat láttok mindenhol? Én 168 vagyok (lány), 8.-os, a legmagasabb lány az osztályban 171, a legmagasabb fiúk 186 és 183 centisek, többi 175 körül van. Ahol élek (kisváros), ott a legtöbb utcán sétáló lánynál/nőnél magasabb vagyok:D.
2019. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!