Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért látom “feketén-fehéren”...

Miért látom “feketén-fehéren” a világot, vagyis miért csak a végleteket ismerem, és miért reagálok mindent túl?

Figyelt kérdés
Mindent és mindenkit vagy nagyon szeretek, vagy nagyon utálok. Ha csak egy kis bajom is van, mondjuk fáj a fülem, már képzelem is az életem milyen lesz ezentúl süketként. A jövőmet vagy úgy képzelem el hogy vagy a legnagyobb sztár leszek a világon, vagy úgy hogy minimálbérből alig fogok kijönni a pénzemből. Ez miért van hogy csak végletekben gondolkozok? Egyszerűen nem tudom elképzelni az arany középutat semmiben, és mindent túlreagálok... ha tetszik valaki, már képzelem el a közös jövőnket együtt felnőttként...Ez a túlreagálás nagyon zavar engem, mert az egész életem egy idegeskedés, a legkissebb dolgon is annyit idegeskedek, tovább kombinálom, tiszta ideg leszek, majd kiderült hogy nem is volt semmi csak én hittem azt, de ez nem egyszer-kétszer, hanem naponta többször. Mindig van egy aktuális “probléma”, ami éppen életem legnagyobb problémája, de két nap alatt túl vagyok rajta. A leírtak alapján ez mi lehet? És mit lehet vele csinálni? Nagyon szeretnék változtatni, és az nem jó válasz hogy “ne legyél ideges”, vagy “ne reagáld túl a dolgokat”. A nem cikiző válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!!

2019. márc. 15. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig hiába írod, hogy rossz tanács az, hogy ne legyél annyira ideges de ez van. Meg kell próbálnod nem ennyire stresszelni és nem ennyire túlgondolni a dolgokat. Persze, a hosszútávú terveket át kell gondolni rendesen de más dolgokban nem szabad túlagyalni a helyzetet. Kell a spontanitás és kell az, hogy elfogadd, hogy az élet majd megy tovább bármi is legyen. Akár párkapcsolati akár munkahelyi csalódás. Senki nem tud olyan életet élni ahol minden sikerül.
2019. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2019. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt kérdezem, mennyi idős vagy... ugyanis fiatalon az ember még túlságosan heves, és hajlamosabb végletekben gondolkozni. Aztán ahogy gyűlik a tapasztalat, úgy válik ez egyre árnyaltabbá. Végül az arany középutat fogod keresni mindenben.
2019. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
19 vagyok, de későn érő tipus. Igaz az is, hogy naponta változtatom mindenről a véleményemet.
2019. márc. 16. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!