Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sajnálom a pénzt magamra, ez...

Sajnálom a pénzt magamra, ez valami betegség lenne?

Figyelt kérdés

Először is köszönöm minden GYK felhasználónak , hogy elolvasta a kérdésemet és válaszával segíteni tud. :)


Minden hónapba sikerül egy kis összeget félretennem a fizetésemből. Viszont nem költöm el , csak gyűjtöm, és ez megy lassan 2 éve. És ott tartok , hogy magamra szinte sajnálok egy üveg üdítőt is. Nem tudom miért de csak azt akarom , hogy gyűljön költeni meg nem költök semmire csak ami nagyon fontos.

Most a számítógépembe szeretnék venni egy alkatrészt ami kb olyan 20.000Ft lenne szállítással mindennel együtt, de nem vagyok képes leadni a rendelést néven, hogy ez nekem csak egy kikapcsolódási eszköz arra meg minek költsek, másik oldalt meg jó lenne mert dobna a gép teljesítményén. Ugyanígy vagyok a ruhákkal azt is akkor veszek amikor már a meglévőt elhasználtam , és akkor is napokig bűntudat gyötör , hogy kiadtam értem 6-7 ezret.

Próbáltam azt is , hogy megterveztem egy határt hogy pl ha meglesz xy összeg és amit azután félreteszek azt már magamra költöm , de nem jött össze azt is inkább félreraktam , hogy több legyen.


28/F


2019. márc. 16. 18:12
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Az exem exére emlékeztetsz. Nem származol te szegénysorból vagy nagyon pénzkezelésképtelen szülő(k)től? Ott szoktak a garast a fogukhoz verővé válni a gyerekek. Ez a sóherség is egyfajta szegénységtudat. A másik az, amikor a hirtelen jött pénzből nem tüzelőt, hanem okostelefont vesz.
2019. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyid van félretéve?
2019. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: igen, benne van pakliban, hogy beteges. Mert képzeld csak bele magad abba a helyzetbe, hogy valamelyik szerettednek kéne a ruha, a kütyü, az akármi... jó szívvel megvennéd neki? Vagy esetleg még arról is legszívesebben lebeszélnéd, hogy a saját pénzéből vegye meg magának?

Simán bukhatsz ezen még egy jól működő párkapcsolatot is (de randizást is nagy eséllyel tehet tönkre), sőt, később a gyerekek se lesznek feltétlenül hálásak a végén, ha semmit se lehet, holott lett volna rá pénz.

2019. márc. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hàt szerintem ez elég durva. Az se jó ha valaki elszorja az egesz fizeteset es sir hogy nincs penz viszont igy se jo elni szerintem. Mire gyujtsesz ennyire?? Lakas??
2019. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, ha elfelejtek ebédet vinni a munkába, akkor inkább nem eszek, csak ne kelljen feleslegesen venni a büfében valamit, amikor otthon meg ott az étel. A fodrásztól is elmentem, mert havonta-két havonta feleslegesnek találtam a festést, így visszatértem az eredeti hajszínemhez, és azt a pénzt is félrerakom inkább. Bár nem járok szakadt ruhákban, de nem szeretek arra sem nagyon pénzt kiadni, csak ha nagyon muszáj. Nem származok szegény családból sem, egyszerűen szeretek a pénzen ülni, szeretem, ha van, és akármikor jól jöhet egy vészhelyzetben. Hónapra lebontva számontartom, hogy mire költök, és mennyit tudok félrerakni, az utóbbi időben csak a számlákra, biztosításokra adtam ki pénzt.
2019. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
családtagoknak szívesen adok ha szükségük van rá, igazából célom nincs hogy mire gyűjtöm csak legyen több mindig. :(
2019. márc. 16. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:
2019. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!