Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Karrierista, munkamániás,...

Karrierista, munkamániás, hiperaktív, vagy hogy neveznéd azt aki mindig irányít, szervez, csinál valamit? Normális, vagy valami baja van?

Figyelt kérdés

Én az irodában dolgozom (online kereskedelmet végzek), a főnököm 28 éves, a napi rutinja:

-Reggel 6-kor behozza amit tegnap vett (és nekem kell lefényképezni, hirdetéseket feltenni).

-2 óráig csomagol, majd elrohan postára.

-Hivatalokban intézi a dolgokat, kapcsolatokat épít.

-9-kor visszaér, és elrohan telket takarítani (saját ingatlanokkal üzletel, de a favágók nem haladnak).

-14-kor visszaér, mint aki meg van halva, zuhanyzik, lemossa a vért, mert ezer sebből vérzik a bozót miatt, volt, hogy bekötöttem a sebét, mert belevágott láncfűrésszel (orvos természetesen nem kell, idő sincs rá).

-Munkaidő után elmegy kirándulni (új telket, erdőt nézni), elmegy a tulajdonosokhoz tárgyalni (akik általában messze laknak).

-Aztán még ír vagy 30 emailt, a vállalkozásában eladott cuccokhoz, és új árút szerez be.


Fura, hogy nem ül le, nincs is az irodában szék (pl. pihenni), és nem bír egy helyben állni (ha várni kell, pl. sorban állás, feszült, toporog, szorong).

Nem iszik, nem kávézik, nem dohányzik, és valószínűleg nem drogozik, gyógyszereket sem szed - hogy bírja, ennyire hiperaktív lenne, vagy csak kell neki a mozgás, munkamániás?


2019. márc. 17. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Én is szeretnék ilyen ember lenni.


Amúgy valószínűleg jól tudja a teste az energiát beosztani. És tudod, arra van időd, amire akarod.

2019. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Irigylésre méltó képességei vannak. Szerintem előny ha valaki ilyen. Gondolom nem kevés pénzt keres vele de meg is érdemli
2019. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vállkozo. Ha a saját cegedrol lenne szo te sem ülnél nyugisan.
2019. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig undorítónak találtam ezt a fajta hozzáállást, hogy a munka csak kötelező rossz lehet és akinek nem azt muszáj valamilyen pejoratív szóval illetni, mint karrierista meg munkamániás. Mintha az otthon tökvakarás annyira becsülendő lenne.


Én amúgy bírom az ilyen embereket, legalább hasznosan pörgősen telik a napjuk. Én magam is úgy vagyok, ha pörgök, hajtok akkor érzem, hogy élek, haladok előre. De sajnos mellette lusta is vagyok, ha leállok akkor azonnal depressziós és nyomott leszek meg gubbasztok a gép előtt vagy az ágyban.


Hozzátenném sorban állni, várakozni senki sem szeret, 10-ből 9 ember feszült lesz tőle, azért nem ugyanaz mint hegytetőről naplementét nézni egy kellemes késő délutánon.

2019. márc. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Speedy Gonzales
2019. márc. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"sorban állni, várakozni senki sem szeret, 10-ből 9 ember feszült lesz tőle" - nem tud egy helyben állni, látszik rajta, hogy komoly baj van, ha nem mozoghat (verejtékezik, dörzsöli a szemeit, szédül).


Az fura benne, hogy nincs magánélete (se barátnő, se gyerek, se barátok, nem jár el sehová), és mivel e része szeretnék lenni, mert helyes srác... nem értem, miről van szó.

2019. márc. 19. 19:36
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

"nem értem, miről van szó"

Arról van szó, hogy túlvállalta magát, és míg más napi 8 órát dolgozik addig ő 10-12 órát dolgozik.

Ennyi.

2019. márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, csak enyhébb változatban (én nem szorongok annyira, ha várnom kell a soromra, és kevesebbet jövök-megyek). ADHD-s tuti, és valószínűleg munkamániás is egy kicsit. A kettő sokszor kéz a kézben jár. Ha 28 éves, akkor pláne jól bírja, de úgy 30 fölött minden ADHD-s kezd lehiggadni. Nekünk a pihenés sohasem passzív, TV-nézős, olvasós, színházba járós, mozizós stb., hanem mindig aktív: jövünk-megyünk, teszünk-veszünk. Ezért az ő szervezetének az is kikapcsolódás, ha elmegy kirándulni, aztán alszik egyet.


Ha eddig nem omlott még össze, akkor tök "normális". :-)

2019. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen ember vagyok. 😂

Még életemben nem voltam fáradt soha és képtelen vagyok elviselni a semmittevést.

Mindig csinálnom kell valamit ahhoz, hogy egyáltalán el bírjam viselni ezt a lassú, unalmas világot. XD

Mi ilyenek vagyunk, nincs mit tenni. Szerintem ez teljesen normális. :D

2020. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!