Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok többsége miért nem...

A magyarok többsége miért nem beszél semmilyen idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek de a többség vagy semmit nem tud, vagy esetleg konyhanyelv megy.

2019. márc. 18. 08:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Mert rossz a nyelvoktatás,és a magyarok többségét ez nem érdekli.
2019. márc. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
A felnőtt generációra igaz lehet ez, mivel ők nem tanulták a suliban, max oroszt. De mivel azóta mindenkinek tanítják, így elég kevesen vannak, akik nem tudnak legalább 1 idegen nyelven beszélni, max akik nem mentek tovább középsuliba
2019. márc. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

1. Nem hatékony a nyelvoktatás. Németországban 600 óra alatt eljutnak a diákok a középfokig, Magyarországon 900 óra alatt sem.

2. Nincs megfelelő motiváció a fiatalok közt. Kevés az olyan tartalom (csak feliratos filmek stb), ami miatt meg kellene tanulni egy idegennyelvet.

3. Nincs megfelelő motiváció a felnőttek közt. A népesség jelentős része nem utazik külföldre, emiatt a nyelvtanulásban is alulmotivált.


Részletesebben: [link]

2019. márc. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%
Mert nem foglalkoznak vele,nem mennek el akàr külön tanárhoz,nem èrdekli őket sajnos semmilyen szinten.
2019. márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Rossz a nyelvoktatás, és ahhoz képest meg drága is. Akinek nincs szüksége rá a munkájához, nem feltétlenül szán rá pénzt meg energiát.

A szüleim még oroszt tanultak, aztán jött a rendszerváltás.

2019. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Akik az elmúlt 20-25 évben kezdték az általánost, és érettségiztek is, azok elég sok éven keresztül tanultak nyelvet, szóval abból már minimum kellett hogy ragadjon rájuk valami. Szóval abból a korosztályból max annak nagyon gyenge a nyelvismerete akinek 8 általánosa/csak szakmája van. Az idősebb korosztály meg ha nem képezte külön magát akkor csak oroszt tanult, esetleg felsőoktatásban végzettek akik beszélnek idegen nyelvet. De én egyébként egyáltalán nem érzem úgy hogy a magyarok többsége nem beszél idegen nyelvet. Max az alacsony végzettségű réteg.
2019. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is a nyelvoktatással lehet a bibi. Én pont az előbb említett, nem annyira rég érettségizett ember vagyok és a környezetemben még mindig én beszélek a legjobban angolul. A többiek makogni tudnak, vagy egyáltalán nem megy nekik. Korosztálytól és fiatalabbaktól is ez a tapasztalatom. Szerintem nekem is csak azért megy jól, mert szívesen tanultam, szeretem ÉS rendszeresen használom. (külföldi oldalak látogatása, külföldi emberekkel beszélgetés ezen felületeken)... Az egyetlen, amivel hadilábon állok, az a beszéd. Pont azért, mert sose találtam senkit, akivel tudtam volna gyakorolni élőszóban.
2019. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Lustaság, anyagiak, érdektelenség.

.

OFF:

Falun a padon ülnek Bözsi néni és Pista bácsi.

Megáll egy autó, a vezetője kérdez angolul,

Fejrázás az öregek részéről.

A vezető kérdez németül.

Ismételt fejrázás.

A sofőr most franciául kérdez.

A megszokott fejrázás.

- Te apjuk! Látod kellett volna valami idegen nyelvet tanulni!

- Minek? Látod, ő hármat is tudott, mégse ment vele semmire!

2019. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 16 éves lesz az érettségim, már nem oroszt tanultam, általános iskolában 3. osztálytól kezdtünk idegen nyelvet tanulni (előtte tanultam oviban is, mert volt lehetőség, de utána 2 év kimaradt), én angolt tanultam, 6 év alatt általánosban minden évben más tanárunk volt, így kb minden évben mindent kezdtünk elölről. Később érettséginél én voltam az egyetlen az évfolyamon, akinek érettségire meglett a középfokú nyelvvizsgája, de ehhez a suli mellett plusz tanfolyamra jártam. A későbbi évfolyamoknak nem tudom, mi a tapasztalatuk, nekünk eléggé döcögős volt.
2019. márc. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

En az utolso eves voltam aki még oroszt tanult, utanam lévők már választhattak angolt vagy németet.

Na amikor en 14 eves voltam kerult a családba egy akkor 21 éves csaj.

Mar egybol angolt es nemetet tanult kiskora ota.

Gondolhatod, egy cseppet le van maradva ez az ország.

2019. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!