Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a baj a plüssökkel?

Mi a baj a plüssökkel?

Figyelt kérdés

16 és fél éves vagyok,plüssökkel alszom.Nem csak 1-el hanem többel,talán 15db van csak az ágyamban,emelett egy látható tartó is tele van,meg a polcokon is.


Kiskoromban többször is mondogattam magamnak hogy nem fogok ki nőni belőle,mindig imádni fogom őket és ez még mindig nem szakadt meg részemről.


Osztálykirándulásra,táborba sőt néha az iskolába is beviszek 1-et,1-et.Élőben soha nem csinálnak ebből semmi hisztit vagy akármit.AZt mondják aranyos,vagy hogy vicces,de olyan ember is van az osztályomban aki így reagál higy "jaj,miért nem szóltál,én is hoztam volna"(ez nem irónia,komolyan gondolja :D )


És hát igen,mint mondtam imádom őket,megnyugtatóak és úgyérzem soha nem tudnák megszakadni tőlük,sőt néha a könnyek is elkapnak amikor arra gondolok hogy plüss nélkül kéne élnem.


Vissza az eredeti kérdésemre,szoktam ilyen felületesebb barátságokat nyitni online játékokban pl.LoL (Lány vagyok egyébként)és akkor így beszélgetek emberekkel én általában viccesre veszem a felületest szóval semmi komoly,de mégis őszintén beszélek,ezért is ha úgy szóba eshet szóba is hozom hogy imádom a plüssöket.Nyilván nem így konkrétan leírva,hanem ha mondjuk szidják őket vagy bármi.

És miután ezt leírom már nem vesznek komolyan,teljesen mindegy hogy előtte milyen "bölcsességeket" mondtam,mennyire voltam érett,úgy viselkednek mintha valami 10éveske lennék aki nem ért semmit mondjuk a 20 évesek irásaiból.


Miért van ez?



(mellék kérdés:lehet valami pszichés oka ennek a ragaszkodásnak?)



2019. márc. 18. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen simán lehet pszichés oka. Mint valami pótcselekvés, pl körömrágás. Nem az a baj, hogy otthon gyűjtögeted őket. Inkább az, hogy ennyire függsz tőlük, mint a nikotintól. Hogy beviszed magaddal suliba, meg "meg kell hogy védd őket"... Fura. Kicsit gyerekes szerintem. Talán csak rá kellene jönnöd magadtól, hogy nem történik semmi rossz, ha kicsit hanyagolod őket.
2019. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs vele, én nekem is vannak ilyen dolgaim, az ehhez legjobban hasonlít az az, hogy van egy pokrócom, amivel mindig alszok már 2 hónapos korom óta, mivel akkor kaptam. Amúgy én is LoLozok 😁
2019. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg idős nő van, akik olyan szinten gyűjtenek babákat, hogy kb mozdulni nem lehet a lakásukban tőlük. Nővérem játékmackókat gyűjt.

Szerintem kedves dolog, és sokkal többet érnek az ilyen emberek, mint akik próbálják lenézni őket.

2019. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Persze hogy van pszichés oka. Olyan érzéseidet éled ki tárgyakon, amit emberi kapcsolatokban kellene keresned. Hasonlóan azokhoz akik a háziállatokkal teszik ezt. Egyszerűbb, mert elfogadnak úgy ahogy vagy, neked meg van kiket szeretned, de nem kapsz valódi visszajelzést, nem fejlődsz és megrekedsz egy érzelmi szinten ami hosszútávon kihat a többi emberi kapcsolatodra. A te korodban ez még nem okoz akkora problémát, másoknak más van. Rajonganak valakiért vagy éppen saját magukról mutatnak egy idealizált képet. De aztán ezeket idővel, normál esetben elhagyják, vagy háttérbe szorul egy hobbi szintre. Valamilyen mértékben mindenki él hasonló dolgokkal, nincs azzal baj ha mondjuk néhanap a létezés céljáról beszélget az ember a kutyájával, csak mikor látod hogy felnőtt emberek kitömött felkarformájú párnákat vesznek, hogy olyan legyen mintha valaki átölelné őket esténként, akkor ott biztos te is érzed, hogy ők sem erre vágynak igazán. Talán neked is azt kellene megtudnod mit kapsz meg szerinted a plüssöktől, amit emberektől nem.
2019. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Betagelted azt a szót, hogy kicsinyesség, de szerintem azért mert azt hiszed, az mást jelent. :) Kicsinyesség = fukarság. :)
2019. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

#4es jól leírta a jelenséget, de szerintem a te szinted igenis káros!

Ez csak egy nyamvadt tárgy.

Az állatokhoz kötődés szintén káros lehet az emberi kapcsolatokra.

Ápold az emberi kapcsolatokat. Csak így fogsz szociálisan fejlődni, felnőni.

Különben csak egy nagy bébi maradsz.

2019. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 Elnézést akkor azért a szóért. :D Előtte lévőknek köszönöm a válaszokat,és az utolsónak is mondjuk nálad #6 túlzásnak tartom a Bébi szinten maradsz kifejezést.Lehet túl szó szerint értettem ,de picit túlzás.xd
2019. márc. 19. 05:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!