Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak átlagemberek...

Miért akarnak átlagemberek luxusholmikat vásárolni?

Figyelt kérdés

Semmi közöm hozzá, csak úgy elgondolkodtat.


Most ilyenekre gondolok, hogy pl keres az ember lánya 300 ezret havonta, de összespórolja a pénzt egy 250 ezres cipőre.

A luxusholmiknak pont az lenne a lényege, hogy nem spórol rá az ember, hanem megtetszik, besétál, megveszi, meg se kottyan az összeg. Amire spórolni kell, az már nem luxus.


Egy ismerősöm volt ilyen. Legújabb Iphone, UGG csizma, Prada táska (300 körül keresett szintén), de egy szobát bérelt a külvárosban, mert minden máson, ami nem ruha meg cipő spórolt.


Nem arról van szó, hogy irigy vagyok, nem érdekelnek a márkák, meg komolyabban a ruhák se. Turiból veszem a sajátjaim, inkább annak örülök, ha olcsón kifogok valami ízlésemnek megfelelő darabot, nem az tesz boldoggá, ha minél nagyobb összeg szerepel a cetlin, amit úgyis levágok róla, amint hazavittem.


Nem ítélem el a luxus dolgokat sem, ennek is megvan a maga vásárlóközönsége, csak nem értem, amikor valaki "LV táskára és Dior cipőre gyűjt". Hisz ezeknek ponthogy az életérzés lenne a lényege, ami meg nem összeegyeztethető a kuporgatással (a "kuporgatást" most kizárólag mint spórolást az az adott tárgyra értem)


2019. márc. 18. 20:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

"Amire spórolni kell, az már nem luxus."


Szerintem ez fordítva is igaz, amit gond nélkül megvehetsz az nem luxus.

2019. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igaz, persze, de a luxus szónak több jelentése is van.


Egyik, amit te is mondasz, az, ami elérhetetlen, amit nem engedhetünk meg magunknak, ami számunkra már "luxus".


Illetve az az életszínvonal, luxus-színvonal, amit a kiváltságosok élnek. Én most értelemszerűen erre gondoltam.

2019. márc. 18. 21:05
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ezeket nevezik státuszszimbólumoknak. Ennyi az össz értelme. Részemről pl. semmi. :)
2019. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Használhatjuk a "prémium" vagy a "felső kategóriás" vagy a "high end" kifejezéseket is, nagyjából ugyanazt takarja, ha nem is száz százalékban.
2019. márc. 18. 21:07
 5/20 A kérdező kommentje:
3, Azok valóban. Csak sokaknál pont a "státusz" nincs meg hozzá.
2019. márc. 18. 21:07
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
No de mutatni lehet, hogy mintha lenne.
2019. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég a tévében beszéltek erről szakemberek. Azt mondták hogy egyesek akkor érzik gazdagnak magukat ha nagy értékű tárgyakat birtokolnak. Akár felesleges tárgyakat is.

Nem emlékszem melyik könyvből való idézet:


"A gazdagság az ha kis erőfeszítéssel érünk el nagy eredményt.

A szegénység meg az ha nagy erőfeszítéssel érünk el kis eredményt."


Vagyis valójában aki például turkálóban vesz fillérekért jó ruhát, akár gazdagabb mint az aki egy havi nehezen megkeresett pénzét adja ki értéktelen "luxus" ruhára.

Mi magyarok szeretjük elszórni a nehezen megkeresett pénzt. Nem jellemző az hogy olyanra gyűjtenénk inkább ami pénzt hoz. Például bérbe adható jármű, ingatlan, föld, stb. Pl. a 300 000 Ft-os műbőr táska fontosabb.

2019. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki aki nem gazdag vagy legalább jómódú, az többnek szeretné magát láttatni mint ami. Mert ez a társadalmi elvárás. Ilyen egyszerű.
2019. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Én általában csóró embereket látok gazdag holmikkal.


Aki valójában gazdag érdekes módon csak szimplán igényesen ötlözködik ...nem gucci meg f..om.

2019. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Többnek másnak akarják láttatni magukat , feledni a csóriságot pár pillanatra .Ezt teszi a divat ipar , ami ma tré gagyi égő hátrányos az mind jövő héten menő lesz aztán megszorul . Focistahaj mű mellek kopaszság tetoválás . Szélsőségek skálájának a kilendülése , lusta életmôdból elhízva igénytelenedve kilépnek divatikonná hőssé akarnak lenni kondival plasztikázással kábszerekkel. Bepótolva azt ami szerintük kimaradt . Egyik sem az igazi önmaguk, semminek nem való élmény csak a tévutak tapasztalata.
2019. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!