Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek ennyire az emberek...

Miért félek ennyire az emberek véleményétől az edzőteremben? 19L

Figyelt kérdés
Most kezdtem edzőterembe járni 2 hete. Tudni kell hogy egy elég vékonyka lány vagyok , és ezen szeretnék változtatni. Vonz az edzés és az edzőterem de az emberektől és attól hogy vajon mit gondolnak irtózok. Mikor bemegyek a terembe, az öltözőben vacakolok egy 20 percet, és rettegek bemenni a többiekhez mert attól félek hogy kinéznek, hogy megmondják mit keres itt egy ilyen soványság. Egyik gépről a másikra szégyellek menni, mert azt gondolom megbámulnak. A gépeket nem tudom használni rendesen ,mert félek hogy bénázni fogok és néznek stb.. Volt már így valaki? Hogy tudjak feloldódni és normálisan , nyugodtan edzeni?

2019. márc. 19. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azt lenne fontos tisztázni, hogy mondannyian, akik edzőterembe mentek, körülbelül ugyanazzal a céllal mentek be. Biztos vagyok benne, hogy senkinek egy rossz szava nem lesz ott, hiszen ők is jobb alakot szeretnének, fittek akarnak maradni stb.

Nem csak izomkolosszusok meg Rubint Rékák járnak oda. Pont, hogy becsülik, hogy valaki hajlandó tenni valamit a teste érdekében.


Én egy konditeremben dolgozom perpillanat, és azt tapasztalom, hogy igen rendes emberek járnak oda. Tisztességesek, közvetlenek. Amikor én jártam oda, mindenki segített, akit csak megkértem. Biztos hogy van valaki, aki azért van ott hogy megmutassa, mit hogyan kell használni. Illetve egy személyi edzőt is felbérelhetsz, ha áldozni is szeretnél egy picit rá.

Amúgy elég bevett szokás, hogy köszön mindenki, mikor belépnek. Mintha falun lennél. Arról nem is beszélve, hogy kapcsolatokat is tudsz teremteni ott.

Ha esetleg mégis bizalmatlan vagy, kérj meg egy ismerőst, hogy ne egyedül kelljen elmenned, úgy még jobb buli.


Csak meg kell emberelned magad, nyugodtan elmondhatod az ottaniaknak is, hogy félsz feloldódni, csak tudnak segíteni hogy ne kelljen szorongással kondiznod. :)

2019. márc. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem érdekel, hogy nézel ki. Mindenki edzeni megy oda, magával lesz elfoglalva. Ha valamit rosszul csinálsz, azért megnézhetnek, de oda nem fog menni senki se. Ha valamit nem tudsz, kérj segítséget, a legtöbben közvetlenek.
2019. márc. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én is így gondoltam, ezért mikor a barátok(akik rágebb óta jártak) mondták, hogy menjek, mindig próbáltam kihúzni magam a dologból. Aztán egyszer rászántam magam és rájöttem, hogy mindenki azért jár oda, higy fogyjon/erősödjön. És még csak egy megvető pillantást se kaptam, azóta is heti 2x járok.

Egy volt 100kg-os 17 éves fiú.

2019. márc. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenki magával van elfoglalva.

De ha ennyire zavarban vagy egyedül, vagy keress egy edzőpartnert, vagy kérd a helyi edző segítségét. Ha veszel 1-2 magánórát, akkor az edző csinál neked egy edzéstervet és aszerint tudsz haladni. Ha magabiztosabban használod a gépeket, kevesebb okod lesz zavarba jönni.

2019. márc. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Minek mész ilyen helyekre?? Otthon nincs dolgod??
2019. márc. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fiatalon ennyit paráztam én is. 30 évesen már nagyon nem. Kb senki le se szar, ha mégis gondol valamit a mostmár azt gondolom, és akkor mivan? :D
2019. márc. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Idővel elmúlik. Egyébként erősíteni tudom a többieket: mindenki magával van ott elfoglalva :D
2019. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem érdemes összeszedni valakit(barát/barátnő), aki már csinálja egy ideje és tud segíteni a gyakorlatok végrhajtásában, mert akár árthatsz is magadnak, ha rosszul csinálod őket (pl guggolás súllyal stb.) de rengeteg vidi van fent a helyes kivitelezésről, illetve van egy pár gyakorlat ahol nem árt, ha a másik ott van és segít és nem küldöd magad pofán a súllyal, mert már nem bírod kinyomni...


Mellesleg én is nem rég óta járok és kifejezetten nem szeretek egyedül menni, mert akkor olyan unalmas, ha van társaságod, akivel a pihenőidőkben eltrécseltek, szerintem sokkal szórakoztatóbb(persze nem az edzés rovására), illetve akár motiváló is lehet, plusz nagyobb súlyokkal tudsz dolgozni, mert tudod, hogy ha már nem megy, akkor ő ott van és segít


ez a költséghatékonyabb megoldás, a másik pedig a személyi edző, eddig már voltam 2 helyen, de sehol nem volt szimpatikus (csak egyedül voltak)


kinézni szerintem senki nem fog, mert nyiván valahol el kell kezdeni, illetve mindenkinek más a célja, nálunk vannak nök is férfiak is, korosztályban mindenki és testalkatilag is elég mások vagyunk, szóval emiatt ne aggódj


ahogy az előttem szólók említették, ne felejts el köszönni ha bemész az öltözőbe, terembe, úgy illik, illetve ha mész ki akkor se, "sziasztok további jó eddzést", "szia, jó pihenést" stb.


sok sikert, és csak bátran, nem esznek embert! :D

2019. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én eleve azt nem értem lányként miért van komplexusod a soványságod miatt. Mert ha kövér nő vagy cingár pasi lennél megérteném, de a kondizós lányoknak a soványság egy "jó kezdőalap". Legalábbis a legtöbb csaj először vékony szeretne lenni és csak utána sportos (neked az első lépcső már genetikailag is megvan). Hacsak nem vagy valami 42 kiló a 170 centi mellé (ami úgyis már anorexia kategória és ott már nem a kondizás az elsődleges, hanem egy orvos), akkor kötve hiszem, hogy lenne okod a szégyenkezésre. Hidd el a pasiknak talán még így vékonyan is bejönnél a sportos csajok meg sokkal inkább a duci lányokra vetnek gúnyos pillantást. De ezek a negatív élmények is max egy suttyó városszéli konditeremben fordulhatnak elő. Ha egy igényes és elfogadó közegben sportolsz, akkor nem fog negatív élmény érni.
2019. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!