Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolunk boldogan,...

Miért gondolunk boldogan, nosztalgiával vissza a nehéz időkre?

Figyelt kérdés

Most már felnőtt vagyok, jól állunk anyagilag, mégis mindig eszembe jut, hogy néhány évvel ezelőtt milyen nehéz volt, de mindig úgy emlékszem vissza, hogy akkor boldog voltam.

Mármint, olyan pozitív nosztalgiával.

Egy-két dolog valahogy élénken meg is maradt, amikor 19 évesen kollégiumban laktam, a csoporttársnőim kitalálták, hogy menjünk ebédelni, de nekem nem volt annyi pénzem, így néztem, ahogy a többiek esznek.

Vagy egyszer muszáj volt soron kívül vennem valamit, ami 4€-ba került, soha nem vettem még előtte ennyire "drágán", és emlékszem, fél órát lamentáltam a boltban, mert 10€ volt a heti kajapénzem, azonfelül meg nagyon semmi.


Tudom, hogy ez inkább szomorú, de valahogy boldogan emlékszem vissza, még arra is, hogy a pénztárnál lehúzzák az adott dolgot, én meg szidom magam, hogy most hülye vagyok, de már mindegy, majd lesz valami.


Lehet, azért pozitívak a visszaemlékezések, mert akkor még nagyon fiatal voltam?

(6 éve volt)



(4€ = 1200Ft akkoriban)


2019. márc. 20. 13:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagyis, nincs még teljesen 6 éve, 2013 őszén volt.
2019. márc. 20. 13:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel folyton valamiért euróról beszélsz, ezért gyanítom külföldön tanultál. Másképp indokolatlan lenne. 10 euróból egy hétig nem tudsz étkezni Magyarországon sem, nemhogy máshol. KB egy tizessel vagyok nálad öregebb, engem sem vetett fel a pénz, tisztában vagyok vele. 6 éve sem volt megoldható külföldön egy ilyen projekt.
2019. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szlovákiában tanultam, 2009 óta € van.

Az árak meg kb mint Magyarországon, szóval nem lehetett dúskálni belőle sajnos már akkor se.

2019. márc. 20. 14:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert a múltban rendszerint van tanulási időszak is: abban az adott helyzetben rossz volt, de valahogyan megoldódott, mostmár máshogyan látod, stb.
2019. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!