Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire reálisak az elvárásai...

Mennyire reálisak az elvárásaim a nőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Igyekeztem egy fontossági sorrendet / logikai szűrőt felállítani, de így is sok olyan dolog van a listán, ami egymásba kapcsolódik, vagy egyik következik a másikból, stb., így fontossági sorrendként nem teljes egészében értelmezhetők a leírtak.


1. Legyen szűz

Ez sosem igényelt magyarázatot, akinek pedig ma magyarázatot igényel, annak nem érdemes elmagyarázni. Sejtem, hogy rögtön ezzel lemorzsolódott a hölgyek igen nagy százaléka. :)


2. Vagy velem egyidős legyen, de inkább fiatalabb (≤23)


3. Legyen intelligens

Ez egy elég semmitmondó kijelentés amibe bármi belefér. Ha eléggé ki akarnám tágítani és szubjektivizálni, ezen kívül mást nem is kellett volna itt megneveznem. Ellenben, úgy gondolom jobb, ha definiálom, hogy mire gondolok. Legelsősorban jó logikai-érvelési képességre (és nyilván arra, amit ez igényel), nyitottságra, másodsorban legalább részlegesen hasonló érdeklődési körre (filozófia, művészetek, történelem, politika, vallások) vonatkozik.


4. Legyen nőies mentalitású/világnézetű

Ez egyenlő az ún. "feminizmus" teljeskörű, totális elutasításával, beleértve a feminizmus első és második hullámát is, természetesen. A hagyományos és örök női szerepek favorizálása.


5. Legyen "szélsőjobboldali"

Én magam is politikailag ide tartozom, számos jelentős eltéréssel. Ezt találtam a legcélszerűbb (közérthetőbb) megnevezésnek, habár itt messze nem a közönséges, filmekből és tüntetésekről ismert utcai tahókat kell érteni.


6. Legyen nyitott a spiritualitás felé

Ellenben, a vallásosságot és az idióta modern tanítókat (különösen a keletieket és a mindenféle "új keresztényeket"; a történelmi kereszténység ésszerű határokon (i.e. amennyire a kereszténység európai) belül elfogadható: úgysem maradna az sokáig, de egy jó alapot adna)) kifejezetten negatívnak tartom. Nem erről van itt szó.


7. Legyen vegán

Tekintettel arra, hogy én az vagyok, már ami az étkezést illeti, nem tudnék együtt lenni valakivel, aki nem az. A vegetarianizmus átmenetileg elfogadható.


8. A kinézetét tekintve vannak preferenciáim, de nincsenek nagy elvárásaim. A szépség iránti érzéket tartom fontosnak minden téren (nem csak a kinézet terén), ebből pedig következnek bizonyos alapvető dolgok, például az ápoltság, vagy az egyedi ízlés.


Nyilván ideális nők nincsenek, így számomra az is elfogadható -- amennyiben olyan lehetséges, nyilván a szüzesség esetében például nem --, hogy a fentiek célként szerepelnek az illető számára, feltételezve, hogy ezek alapvetően az ő személyiségének részei, és nem valamiféle értem hozott verejtékes áldozat eredményei lennének.


Ezen utolsó gondolat hozzáadásával, mit gondoltok, túl sokat várok el?

Őszintén szólva, fel vagyok rá készülve, hogy egyedül maradok, és ez -- az elfoglaltságaimat és érdeklődésemet tekintve -- *általában* nem túlzottan zavar, hiszen egy kapcsolat messze nem minden.



2019. márc. 21. 03:41
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy?
2019. márc. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%

Hát, figyelj, az a baj, hogy Szaúd-Arábiában elég nehezen kapsz letelepedési engedélyt külföldiként, de egy próbát megér.

Kezdjük az elején:


1. Legyen szűz

2. Vagy velem egyidős legyen, de inkább fiatalabb (≤23)

Ez a kettő együtt még nem nagy dolog, 23 alatt elég sokan szüzek még, én is az voltam. Viszont a lenti igényeidet figyelembe véve hosszú keresés áll előtted, és a korosztályodból egyre kevesebben lesznek szüzek az évek elhaladtával. Ja meg persze így elvárni csak akkor van jogod, ha te is az vagy.


3. Legyen intelligens

Ez alapvető elvárás, viszont a lentebb említett "a feminizmus teljeskörű elutasításával" nem illik össze. Értelmes nő nem fogja másodrendűnek tekinteni magát senki mellett.


4. A hagyományos és örök női szerepek favorizálása

"Örök" női szerep nincsen, folyamatosan változott az évezredek folyamán. Ha változatlan lett volna, eleve meg sem fogalmazódott volna benned ez a pont.


5. Legyen "szélsőjobboldali"

Hát itt most nem teljesen értem, milyen jobboldali az, aki szélső, de nem egyenlő az utcán hőbörgő tahókkal. A szélsőség általában sehol nem az intelligencia jele (ez igaz a szélsőbalra is).


6. Legyen nyitott a spiritualitás felé

Eddig volt némi remény, hogy legalább a bigott vallásosok közt találsz ilyen lányt, de ha a vallásosok jelentős részét is kizárod, hát...


7. Legyen vegán

Igen kevés vegán van. Eddig is olyan jellemzőket adtál meg, amelyek durván leszűkítik a szóba jöhető nőket, ez meg kb. gyököt von belőlük. Jelentősen növeli a kudarc esélyét ez a pont.


8. A kinézetét tekintve vannak preferenciáim, de nincsenek nagy elvárásaim.

Ez az egyetlen pont, ami valamennyire könnyít a dolgon, ugyanakkor úgysem tudod befolyásolni, kihez vonzódsz (mi van, ha valaki megfelel az első 7 pontnak, de nem jön be külsőre?)


Összességében szerintem inkább magadba kellene nézned, hogy miért ilyen rettentő fontosak neked ezek a kritériumok (pl. ha moderáltan jobboldali, vagy egyáltalán nem foglalkozik politikával, az kizáró ok? Ha vegetáriánus marad, az kizáró ok? Ha van egy vallása, és neked is át kell térned, ahhoz mit szólsz?

2019. márc. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

#2


Ideológiai pontosítgatásokat nem kérek, főleg nem balra húzókat. Nem fogom egyesével kijavítgatni és bizonyítani a tévedéseidet, elég ha tudod, hogy tévedések. Ez nem az a platform, ahol ez megvitatható, de legalábbis nem az a kérdés.


Az utolsó előtti bekezdést idézném az utolsó bekezdésedre, válaszként:

"Nyilván ideális nők nincsenek, így számomra az is elfogadható -- amennyiben olyan lehetséges, nyilván a szüzesség esetében például nem --, hogy a fentiek célként szerepelnek az illető számára, feltételezve, hogy ezek alapvetően az ő személyiségének részei, és nem valamiféle értem hozott verejtékes áldozat eredményei lennének."


Ha nem foglalkozik az engem érintő témákkal, akkor kb. semmiről nem tudok vele beszélgetni, illetve a mindennapos, felesleges "tölteléket" úgy is kezelem: 10 perc után törlődik minden "nagyon fontos" információ. Hogy ez hiba-e vagy nem, meg hogy az én hibám-e vagy nem, az lényegtelen: így van.


Ha van vallása és ésszerűen gondolkodik róla, az nem kizáró ok, de olyan elképzelhetetlen, hogy bármilyen jelenleg létező vallásra "megtérjek". Az iszlám és bizonyos indiai vallások -- amennyiben feltételezzük, hogy ezeket teljes hitelességgel reprezentálják -- még bizonyos esetben szóba kerülhetnek, de például a kereszténység, ami errefelé elterjedt, egyáltalán nem. Akkor sem lennék keresztény, ha fegyvert fognának a fejemhez.


A

2019. márc. 21. 04:25
 4/47 A kérdező kommentje:

#2


Idő előtt elküldtem a válaszomat. Lényegében annyi maradt le, hogy a vegetarianizmust a rövidtávnál akár jóval tovább is eltűrném, de idővel (akár évek alatt) a veganizmust elkerülhetetlennek tartom, mint célt.


Hasonlóan, a "szélsőjobboldaliságot" (emlékeztető, hogy nem erre gondolok, de ez a legközérthetőbb megnevezés) sem "keményen" várom el. Elvárom helyette a jó logikai és érvelőképességet, amivel az illető, még ha alapvetően ún. "moderált jobboldali" (tehát baloldali), idővel rávezethető bizonyos következtetésekre, vagy legalább képes teljes terjedelmükben belátni őket, mielőtt elutasítja azokat valamiért, ami remélhetőleg annál is jobb(oldalibb).

2019. márc. 21. 04:31
 5/47 anonim ***** válasza:
98%

Csak remélni tudom,hogy az életedbe betoppan az a szerelem,melynek következtében elmulasztod a "számonkérő" listádat.

Olyan helyekre kellene járnod ahol nagyobb az esélye,hogy az elvárásaidnak megfelelőt kapsz.

Ha a művészetek akkor a múzeumok,képtár,templomok.Könyvtár.

A szélsőjobboldali meghatározásánál:olyan szervezetekben való részvétel,ahol megkaphatod a leendő társad.

A gondolkodásunk,viselkedésünk is állandóan változik a tapasztalat megszerzése következtében!

Sose tudnám szeretni azt az embert aki engem ismételgetne!

Nem tudnám elviselni azt az embert akinek nincs önálló véleménye,hiszen az nem gondolkozik és nem is olvas!

Nőként elmondanám neked is:lehúzom a munkaidőmet utazással,hozom,viszem a gyerekeimet a közösségekben,mindennap főzők,mosok,a nagytakarítás hétvégére marad,a többműszakos napirendembe belepaszíroztam a tanulást.Csinálok egy kis szabadságot magamnak,a WC-én, eltölthetek egy órát amíg a vizsgaidőszakban megnyugszok.Nincs segítségem,a párom hajnaltól késő estig dolgozik. Csak azért írtam le neked is,hogy nem kell ahhoz emancipáltnak lenni,hogy a lányok gyerekkorukban lássák,mivel fognak találkozni!

2019. márc. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
10%
Ahw, nem is találkoztam még vegán pasival
2019. márc. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ezt írod: "Igyekeztem egy fontossági sorrendet / LOGIKAI SZŰRŐT felállítani" (kiemelés tőlem) Ez nem sikerült.


Ha összejön egy randid bármikor is, a randipartnerednek mutasd meg ezt a listát. A legjobb, ha a helyszínen alá is íratod vele, hogy tudomásul vette.


Ezt írod: "Őszintén szólva, fel vagyok rá készülve, hogy egyedül maradok" Hát, ezt bölcsen teszed. Mit akarsz kezdeni a hátra lévő életeddel?

2019. márc. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
1%

Nekem is hasonló, de magasabb elvárásaim vannak, és találtam egy tökéletes párt magamnak, úgy hogy nem is kerestem.

Mindamellett hogy művésznek tanul, festő, író, spiritualizmusban jártas, Vegetáriánus is szeretne lenni, teljesen nyitott minden tudásra és extrém intelligens a mai lányokhoz képest, és tud szeretni. Jah, és gyönyörű teste is van.

Ezelőtt egyszerűen nem is gondoltam hogy létezik ilyen lány, hogy egy lánnyal lehet ilyen mély kapcsolatot ápolni, most pedig egyben a legjobb barátom és a szerelmem is.

Úgy gondoljuk, meg más értelmes barátom is, hogy a kapcsolatunk akár lehet életre szóló, pont azért, mert a magas kritériumoknak mindketten megfelelünk.


Mielőtt megismertem, ezeket nem néztem ki belőle. De nyitott voltam felé, szóval idővel mindent megtudtam róla. Egyébként, hogy ilyen lányokat találj én javaslom hogy a hippisebb kinézetű lányok között keresgélj. Pl. Akin a farmer fel van húzva derékig és póló betűrve + kint van a boka + smink, arra már gyanakodhatsz hogy tömeg. A hippis lányok akiket meg láttam eszméletlen aranyosak voltak, és eléggé top kategóriájúak. Mondhatni, igazi nők, akik megtartották a nőiességüket.

2019. márc. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
99%

Szóval kb egy önálló akarat nélküli ízét akarsz, akit kedvedre formalhatsz utána.

Nyílván te döntésed, hogy kivel állsz össze, de ez rengeteg feltétel.

Egyébként a Vegan in Hungary csoportban volt egy felmèrés a vegànok politikai nezeteivel kapcsolatban. Elég sokan kitoltottek anonim módon, nagyon kevesen voltak jobb oldaliak. Orbán pár napja atadott valaki baromfi feldolgozó üzemet, ami orosz hitelből épült. Azt mondta ő így látja a jövőt. Emellett az összes haver vadászik, Mészáros fél disznókat osztogat a Matrai erőmű dolgozoinak.. Szóval el kell, hogy keserìtselek, a vegàn és kormánypàrti egyszerre nem nagyon tètezik. Emellè még hogy legyen szűz meg a hagyományos női - férfi szerepeket kedvelje (azaz szolgáljon ki amíg sörözöl a tv előtt). A többi pontról nem is beszélve. Szerintem lehetetlent kérsz, emberek vagyunk, nem robotok,akiket kedvedre programozol be.

Egyébként miért esik kapásbol ki, aki nem szűz? 23 évesen már a legtöbb embernek volt valamilyen kapcsolata. Nem értem hogy lehet elvarni ilyesmit, nem ezen fog múlni, hogy milyen a kapcsolat.

De persze sok sikert, csak ne csodalkozz, ha egyedül maradsz így. Maximum valami tizenéves lànykàt tudsz így becsàbìtani, aki még annyira tapasztalatlan a kapcsolatok terén, hogy úgy változik a kedvedért, ahogy akarod. De az ilyen naiv lányok is felnőnek egyszer

2019. márc. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
98%

6os gyere a Vegán facebook csoportba vannak jópáran:-)


Kérdező:

Kezdjük az elején. Keresel annyit(legalább havi nettó 400-500 1-2 gyerek, 7-800 3-4 gyerek esetén) van saját házad autód,1-2 milliós megtakarításod, ki tudod elégíteni a feleséged és a gyerekeid minden igényét, anélkül hogy az asszonynak valaha is dolgozni kelljen?


Te szűz vagy? Tudod, ezt a nők is jogosan várhatnák el tőled.

2019. márc. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!