Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem tudják értékel...

Sokan miért nem tudják értékelni/megbecsülni, hogy egy jóléti nyugati országban élhetnek?

Figyelt kérdés
Minap olvastam róla, hogy bizonyos muszlimoktól elvették a belga állampolgárságot, mert kimentek Szíriába harcolni az Iszlám Állam nevében. Vagy ott van a Kanadában menekültstátuszt kapó ci**nyok, akik elkezdtek bűnözni és visszatoloncolták őket. Vagy akár a balhés angol focidrukkereket, akik jódolgukban már nem tudnak mit csinálni, ahelyett, hogy köszönetet mondanának az őseiknek, amiért ilyen jóléti országért küzdöttek, ahol elég lenne a friss brit levegőt élvezni meg lazulni a pubban vagy kocsikázni a Land Rover-ben a tengerpark mentén. Nekem ha jó nyelvtudásom lenne, és egy nyugati országban lenne lehetőségem dolgozni akár egy pakolós/mezőgazdasági munkakörben olyan fizetésért, amiből szépen meg tudok élni (saját kocsi/korrekt albérlet, szórakozás, elektronikai cikkek), akkor olyan szorgosan dolgoznék, mint a kisangyal és behúznám fülem/farkam, amiért ilyen jól bejött az élet. Talán még a God Save the Queen-t is elénekelném minden este a nappaliban a szívemre tett kézzel. Vagy csak én vagyok ennyire együgyű és nem talpraesett, hogy ezt álomként könyvelem el (mondjuk a jó nyelvtudásom is álom), miközben esetleg másnak tök természetes külföldön élni/dolgozni?

2019. márc. 21. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az embereknek soha semmi nem elég. Elliot Rodgernek például volt BMW-je, meg 300 dolláros napszemüvege, de a lottó főnyeremény megnyerésében látta az egyetlen esélyt, hogy nőt fogjon.
2019. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Kezdjük ott, hogy sokan miért nem tudják helyén kezelni a nyugati "jóléti" országokat?


Átlag nem túl eszes emberek, főleg kisebbségek nyugaton sem élnek jól. A mi kisebbségeink alapból nem a fene nagy jó élet reményében mentek Kanadába, csak hallották, hogy ott ingyen van a segély. Mellesleg pontosítanék. Nem elkezdtek bűnözni, hanem folytatták. Átlag angolok sem élnek sokkal jobban mint mi, nem a friss brit levegőt (lol) élvezik, hanem a gyári melót.


Na meg nézzünk téged.


Miért nincs nyelvtudásod? Miért nincs lehetőséged kint dolgozni? Szabad ország vagyunk, simán megtanulhattál volna legalább egy nyelvet, csak rajtad múlik. Úgy beszélsz róla, mintha valami elérhetetlen dolog lenne, pedig ez a mai világban 100%-ban (sőt 1000%-ban) az egyénen áll. Az is, hogy kimenj dolgozni.


Meg azt mondod, dolgoznál mint a kis angyal...nagy fenét. Most is dolgozhatnál, tanulhatnál, képezhetnéd magad, mégsem teszed.


Persze mindig egyszerűbb (hamis) álmokat létrehozni, mint tenni azért, hogy valóra váljanak.

2019. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2: Na akkor lépésenként:


"Átlag angolok sem élnek sokkal jobban mint mi, nem a friss brit levegőt (lol) élvezik, hanem a gyári melót."


Ja, oké, ők is melóznak, de nemhogy nem halnak éhen, de még 2 szobás lakásra és régi Jaguarra is van pénzük. Meg ha akarnak 1-2 gyerekre. Meg ha akarnak minden évben elutazni Skóciába/Wales-be 1 hét lazulásra. Mo.-on mikor teheti ezt meg egy átlag melós.


"Miért nincs nyelvtudásod?"

26 vagyok és 12 éves korom óta tanulom az angolt. Óriási szerencsével nehezen meglett egy középfokú évekkel ezelőtt, de sose tudtam normálisan az angolt (nem maradnak meg a szavak, nem fogom fel a beszédet, nehezen értelmezek mindent) kvázi sz** a nyelvérzékem.

Ja, és eközben az egyetemen már a tárgyak 95%-át megcsináltam, szóval h***e nem lehetek.


"Miért nincs lehetőséged kint dolgozni?"

A már említett nyelvi fogyatékosság miatt ill. egy ismerősöm sincs, aki segítene.


"Most is dolgozhatnál, tanulhatnál, képezhetnéd magad, mégsem teszed."

Ja egy olyan országban, ahol a szalagmunkára is tucatszoros túljelentkezés van és több éves szakmai tapasztalatot várnak el, de nem szerzel szakmai tapasztalatot ha nem vesznek fel (pont ezért akarnék kimenni külföldre). 22-es csapdája, ja és vicces vagy, mert ezeket leírva inkább te élhetsz álomvilágban.

2019. márc. 21. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Hát, ha szerintem az átlag angol "régi jaguárral" jár és 2 szobás lakásban lakik meg Walesben nyaral, akkor el vagy tévedve. Nem mellesleg felülsz vonatra, 2-3 óra alatt Ausztriában vagy, Európai viszonylatban is "Nyugati" országban vagy a Horvát tengerparton.


Ez a "szar a nyelvérzékem" csak kifogás. Ha 12 év alatt nem tudtál megtanulni annyira makogni angolul hogy "dolgozhass mint a kis angyal" mezőgazdasági munkában akkor ott nem nagyon erőltetted meg magad. Nem mellesleg nem az ismerősöktől kell várni a segítséget. Ha mindenki tőlük várná akkor soha senki nem ment volna ki.


Nem mellesleg a 26 évesen még mindig szakmai tapasztalat és nyelvtudás nélküli egyén vagy, akkor ott szintén el van cseszve valami. Lehet mondani, hogy én élek álomvilágban, köszönöm szépen én elég jól megvagyok.

2019. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Te mért nem tudod megbecsülni hogy van ivoviz, nem éhezel, létezik egésségügyi elletás, stb?????
2019. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!