Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent neked a szabadság,...

Mit jelent neked a szabadság, mint tulajdonság? (filozofálós kérdés)

Figyelt kérdés
Sok mindent lehetne csinálni, de a következemények miatt mégsem szabad. Akkor mi az ember szabadságának lényege?
2019. márc. 21. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
A szabadság nem tulajdonság, hanem egy önálló fogalom. Nem azt akartad véletlenül kérdezni, hogy mit jelent xy számára szabadnak lenni?
2019. márc. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Számomra annyit jelent, hogy a világon nincs olyan személy aki megmondana mit szabad és mit nem. Pl egy paraszt ember, aki nem az állam rabszolgája, én őt teljesen szabadnak vélem. Ő javarészt csak olyan előírásokat tart be, ami az emberi egészségre vonatkozó kritériumokat szabályozza meg. Tehát hogy pl. a saját gazdaságában amit letermel, attól meg ne dögöljön! Más nem igazán jut eszembe, hogy a mai világban ki az aki igazán szabad lenne...
2019. márc. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Hmm, én nem akarok amúgy sem olyan dolgokat csinálni, amiknek a következményei illegálisak, vagy morálisan elítélendőek lennének.
2019. márc. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A tudad szabadsága az igazi szabadság. Az eszmék múlandók és léthez kötöttek.
2019. márc. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz?

Kb bármit megtehetsz, ami nem árt másnak.

Nyilván nem lehet az embereket sósavval leönteni, de ezt is csak addig találod jónak, míg nem téged öntenek le.

Egyébként elmehetsz Afrika egyes országaiba, aztán ott ha pénzed van, bármit megtehetsz.

2019. márc. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amit kell, szükséges, azt megteszem (munka, kötelesség, stb.). De a maradék időben azt teszem, amit akarok, szeretek, tudok csinálni. Van, akinek a másik b×tása a hobbija, van, akinek a kerékpározás, ez egyénenként változik.

A szabadság kb. annyi, hogy a másikat békén hagyva azt teszem, ami nekem tetszik, és időm, energiám van rá.

2019. márc. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Térbeli kötetlenseg. Oda mész ahova akarsz.


Tenni en ugy erzem nem lehet barmit pl hiaba szeretnek baratokkal lenni ha ők nyugdijas eletet elnek es inkabb a parjukkal vannak stb

Hiaba szeretnék sajat keglit ha nincs penz.

Igazabol en csak korlatokat latok leszámitva térben. Térben ott vagyok aholcsak akarok.

Kb olyan az egesz mintha csak a hatterkepembe lenne beleszolasom.

Van olyan aki barmihez kezd abbol siker lesz, en akarmihez nyulok, kudarc vár.

2019. márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a szabadság azt jelenti, hogy bármit megtehetek, ami boldoggá tesz. Természetesen a saját tetteimmel nem árthatok másnak, hiszen nem egy lakatlan szigeten élek.

Itt a GYK oldalon nagyon sokszor kérdeznek emberek olyanokat, hogy nem ciki-e valami. Na így nagyon utálnék élni. Pl. ciki-e egyedül menni valahová, ciki-e a képen látható kabátot hordani, ciki-e férfi létemre törpe uszkár kutyát tartani stb. Ha ilyet olvasok mindig megdöbbenek. Mert mennyire fosch lehet minden reggel úgy ébredni, hogy ma is úgy kell élned, ahogy mások elvárják, mert mi lesz, ha megszólnak.

Nem csoda, hogy rengeteg életunt, depressziós ember van, hiszen nincs olyan ember a világon, aki mindenkinek meg tud felelni.

Szóval számomra a szabadságot az jelenti, hogy ha lilára akarom festeni a hajam, mert nekem az tetszik, akkor megteszem. Ha nekem tetszik, mindenki más azt gondol, amit akar. Ha 40 éves férfi létemre balettórákra akarok járni, akkor eljárok balettórákra. Ha az a hobbim, hogy szabadidőmben csipketerítőt horgolok, mert az okoz örömet, akkor azt fogom csinálni. Az a lényeg, hogy boldogan éljem ezt az akárhány évet, ami adatott ezen a földön.

2019. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bármiben meg tudom találni a szabadságot.
2019. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kérdést tisztázzuk le elöször is: az, hogy vannak következmények, tehát vannak szabályok, nem jelenti a szabadság hiányát. A szakadék menti út szélén sem azért van a korlát, hogy legátoljon, hanem hogy megvédjen, ergo nem tekinthető a szabadság elvételének sem. Ez az első része a kérdésnek.

A második, hogy mi is a szabadság; nyilván mindenkinek más, de alapjaiban hasonló. A szabadság számomra - nem fontossági sorrendben és vsz nem is a teljes lista - a szellemi szabadság (szabad információ kapás és adás, művelődési lehetőségek, szólás szabadság), cselekvési szabadság (nem vagyok bekorlátozva a dolgaimmal, feladataimban nem gátolnak, max.tanácsot adnak, vagy pl. nem szabad utazás az országok között), időbeli (jut elég idő a családommal, barátaimmal lenni, kikapcsolódni, feltöltődni), az egészségi állapot (nem nyomom az ágyat betegen, csinálhatom a dolgaimat), és az anyagi szabadság (nyugodt szivvel megvehetek alap dolgokat, válogathatok, nem okoz gondot hogy egy fizetős programra elmenjek a családommal - ami akár nem kis összeg, vagy hogy mennyit költök a karácsonyi ajándékokra stb.). Persze ezek mindegyike egymással is összefügg, ha nincs az egyik, valószínűleg egy vagy több másik is hiányzik.

(És akkor kilyukadhatunk a boldogság témaköréhez, de ez már egy új kérdés...)

2019. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!