Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kettős személyiség?

Kettős személyiség?

Figyelt kérdés

Nem skizofréniára gondolok. Nem állítom, hogy skizo vagyok, sőt nem is vagyok beteg!

De arra lennék kiváncsi, hogy lehet e egy 2 személyiséget kifejleszteni?

Rengeteg könyvet-filmet olvastam/láttam amiben egy ember véget egy akármilyen melót, a társasági életében és a mindennapokban tök normális, de a munkahelyén teljesen átkapcsol.


A társasági élete tök normális-vidám, kedves, törődő de az átkapcsolás után ezeknek az ellentét.

A kérdésem, hogy lehet ilyen átkapcsolást kifejleszteni a való életben is? :D

Vagy erre csak a skizofrén emberek(meg társai) képesek?


Csak puszta kíváncsiság, pls ne nyírjatok ki! :D



2019. márc. 24. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem álarcokat vehetsz fel. Tehát ami viselkedésforma neked épp aktuálisan, optimálisan megfelel. Ehhez fejlesztheted pl a színészi képességeidet. Vagy pl gyakorolhatsz talán akár versek elmondásával simán magadnak otthon is. Pl hogy minél jobban át tudjad adni egy versnek a tartalmát, az érzelmeit; ha meg kell, akkor pl kemény legyél, meg inspiráló. És pl a tükör előtt szépen kihúzod magad és elmondod a tükörnek a verset és közben pl figyelheted is magad:) Vagy pl fel is veheted magadnak, és visszajátszhatod, hogy min kéne még javítani:)
2019. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*amúgy szerintem kényelmesebb, ha önmagad vagY:)
2019. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen értem :)

és köszönöm, de tényleg csak kíváncsi vagyok :D

2019. márc. 24. 22:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tv-t szoktuk átkapcsolni. :)
2019. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Off tudom :D
2019. márc. 24. 22:07
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet, a legtöbb ember minden környezetben másképp viselkedik.


Egyébként a skizofrénia nem egyenlő a multiplex személyiségzavarral, de ezt csak informálásképp írtam. :)

2019. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom :) de nem is erre gondoltam, hanem egy más, különlegesebb személyiség kifejlesztésére :)
2019. márc. 24. 22:31
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én skizo voltam és több személyiséget éreztem magamban.

De nem volt így csak én akartam eljátszani több személyt...s döbbenetes,hogy sikerült még orosz akcentusom is volt.

Meggyógyultam,azóta nem vagyok képes hasonlókra.

Csak tapasztalatból írom,ne játsz ilyenekkel,ne zavard össze a saját elméd,hidd el nem tenne jót.

Inkább a tiszta kiegyensúlyozott gondolkodásra törekedj.

2019. márc. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rendben :) köszi.
2019. márc. 25. 00:35
 10/16 anonim ***** válasza:
Lehetséges multiplex személyiségzavart kifejleszteni,ha erre gondolsz. Hipnózissal. De leginkább súlyos gyerekkori trauma miatt alakul ki ez.
2019. márc. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!