Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itthon miért ennyire unott,...

Itthon miért ennyire unott, lehangolt, nehézkes az eladók többsége?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek de ha kérdezel valamit tőlük még te érzed magad kellemetlenül. Olyan némelyik hogy a világfájdalom van rajta.


Értem hogy nem egy izgalmas állás, de akkor minek vállalta? Vagy ha többet akar képezze magát.



2019. márc. 25. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy épp rossz napja van, fáradt, beteg, motiválatlan, depressziós.


Azért mert valamiből meg kell élni, erre volt most lehetősége, nincs más.


Nem akar többet, lusta, vagy képezi magát csak te nem látod, bármi lehet.

2019. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom nem provokatívnak látni az utolsó sort.


Na, szóval:

Külföldön se lelkes és tündéri minden eladó, velem is viselkedtek már úgy, hogy ha nem sietek annyira, kikérem a panaszkönyvet, sőt, azt se bánom, ha helyzben rúgják ki. (Nem apróság volt, olyan minősíthetetlenül beszélt/viselkedett, hogy a többi vevő kelt a védelmemre)


Otthon nyilván egy eladó a töredékéért dolgozik a sokszorosát, így belefásul. Jó, a munkaköri leírásban benne van a kedvesség és figyelmesség a vevő irányába, el is várják. Lehet, az adott eladó is így kezdi a napot, aztán este hatra elmegy az életkedve, mikor reggel hat óta már 50 bunkó vevő töltötte ki rajta a rosszkedvét.


Én is dolgoztam eladóként, strapás, főleg, mikor már 7 órája nem ettem, nem ittam, és nem mehettem ki a mosdóba, mert akkora a forgalom. Igyekeztem mindig kedves lenni, sose volt rám panasz, de amikor a vevő már direkt provokálja, hogy szóljak már vissza neki, és jelenthssen mert bunkó vagyok, mivel neki ez a nap fénypontja, más nincs a nyamvadt kis életében. Nyilván nálam is rosszabb helyen dolgozik.

Volt olyan vevőnk, akit ismert az egész bolt, és minden kolléga imádkozott, csak ne hozzánk álljon be, mert a következőkből válogat a bosszantásunkra:

-Bevásárol 30 ezer felett, majd közli, nem kell, tehát sztornó és pakoljunk vissza, majd vigyorogva távozik

-Ajándékkártyával fizet, majd közli, tegyük rá vissza a pénzt, mert meggondolta magát

-5 percen belül 3szor szalad vissza a blokkal, hogy ez is hibás meg az is, holott semmi nem hibás

Volt, akit a főnök kitiltatott a sokadik ilyen után.


Tanuljon többet?

Mi van, ha tanult, csak épp nincs helyben más?

Én pl egyetem mellett voltam eladó diákmunkán.

2019. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Párom kereskedelemben dolgozik. Páromról érdemes tudni, hogy vidám, mosolygós, kedves, szeret az embereknek segíteni és szeret velük beszélgetni.

Na szóval, rettentő sok b.nkó vásárló van, nem köszön, és nem szépen kér, hanem követel. Sokan nem veszik azt figyelembe, hogy az áruház sok embernek MUNKAHELY és ott dolgoznak. Hátráltatják a munkájukat.

Aztán ott van a "drágalátos" felső vezetőség, akik ba..szogatják a dolgozókat, mert nem tudnak osztódni, nem tudnak 10 ember helyett dolgozni, nagy a teher, a cég nem vesz fel plusz embert, mert a kevés emberrel is megy az áruház. Ezért sok dolgozó inkább belesz..rik a munkájába.

És akkor mindezek mellett legyen az ember rettentően boldog és kedves.


Szerintem te se lennél holt boldog, ha 8 és fél órából 6-on csak csesztetnek, tiszteletlenül szólnának hozzád.


Egyébként képzeld, sok kereskedelmi dolgozó, pl. aldiban, lidl-ben többet keres, mint egy diplomás szakképzett ember.

2019. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amiért más országokban se.


Pont Bécsből emlékszem nyűgös eladóra.

2019. márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem még soha senki nem vokt bunkó igaz igyekszem én is normalisan állni az eladóhoz :-)
2019. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 5/5-nek

Mert nem jársz vásárolni! :-D

2019. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Részben azért, mert elég sok kekeckedő ügyféllel volt már dolguk, akik leszedálták őket. Részben azért, mert "kő a pínz" alapon nem feltétlen szakemberek az adott területen, így "csak vedd meg, azt menj Isten hírével" a hozzáállásuk. "...minek vállalta?": senki sem tudja, hogy mit hoz a jövő, lehet, hogy jóra számított, csak hát az ügyfelek...


"Vagy ha többet akar képezze magát.": ezeket a mondásokat nagyon szeretem... Oké, képezze magát, de attól még a stílusa nem biztos, hogy változni is fog pozitív irányba.

2019. márc. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért mert nálunk mindenki utál dolgozni. A legtöbben inkább csak a fizetésért járnának be. Anyukám azt mondta az ilyenekre, hogy világra való de nem erre.

Egyéblént minden munkahelyen vannak olyanok akik csak muszájból vannak ott. Nem sok mindenbe lehet rájuk számítani. Persze nekünk is kell megértést tanúsítani mert nem tudhatjuk, hogy most milyen magánéleti gondokkal küzd. Lehet, hogy nem írigyelni való a sorsa az illetőnek.

Bár nekünk azt tanították, hogy a kapuban tegyük le az otthoni gondokat mert ha nem az rányomja a bélyegét a munka minőségére

2019. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mrwenisteryt válasza:
Nekem több ismerősöm is eladó. A gond az, hogy nincsennek eléggé értékelve, kisboltokban a főnök a pénz miatt inkább dolgoztatja őket 12 órában, azt a pár személyt, mint hogy felvegyen másokat. Van, aki beteg, aki gyermeket nevel és még sorolhatnám, ők nem fogják úgy fel, hogy a fix munkát eldobják egy olyanért, ami még nem biztos.
2019. ápr. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!