Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hová teszitek magatokban...

Ti hová teszitek magatokban az "egyszer meg fogok halni" című gondolatot?

Figyelt kérdés
Hol van bennetek a helye, milyen más gondolatokkal és érzésekkel reagáltok rá, ha előkerül - már ha előkerül? Mit jelent számotokra ez?

2019. márc. 27. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam akkor kerül elő, amikor valami miatt szóba jön, egyébként nem sok helyet foglal a gondolataimban. Nem félek tőle, hiszen nem lesz utána semmi, abban hiszek, hogy megszűnök létezni és ez teljesen rendben van, az élet rendje. Voltam már klinikai halál állapotában, olyan volt, mint egy álom nélküli mély álom, csak ebből általában nem kel fel az ember. Engem akkor visszahoztak, de ha nem hoznak vissza, akkor fel se tűnt volna, hogy meghaltam, hiszen egy pillanat alatt egyszerűen megszűnt minden. Tudom, hogy sokak képtelenek elfogadni az elmúlást és emiatt szeretnek a túlvilág gondolatába kapaszkodni, de számomra az, hogy egyszer mindennek vége lesz inkább megnyugtató, pedig szeretem az életem és még nem tervezek sehová sem menni egy jó darabig :)
2019. márc. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
A halàlkedvelő gondolatok közé,amikor rossz történik velem.
2019. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Sokan fel sem tudják ezt fogni fiatalon, avagy szájhősködnek, hogy nem érdekli őket, meg, hogy ez az élet rendje, meg, hogy hú de soká lesz az még stb...

Azután amikor hirtelen elveszítik egy-két velük egykorú közeli és fiatal ismerőseiket minden előjel nélkül, akkor kezdik csak kapisgálni, hogy ez velük is előfordulhat bármikor.

Engem akkor döbbent le amikor kimegyek -pl halottak napján- a temetőbe, és látom a sírokon az évszámokat, hogy milyen sokan vannak, akik alig éltek tízen-húszon évet.

2019. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Egyszer eljön az ideje, jó esetben öregkorban, amikor már mindent megéltem, amit lehetett. Ez a gondolat egyáltalán nem rémiszt meg, inkább az rémít, ha arra gondolok, hogy ha idő előtt következik be, legrosszabb esetben fiatalkorban és látom a lelki szemeim előtt a családom és hozzám közelálló személyeket, akiket megráz a halálhírem. Vagy ne-adjisten' én tapasztaljam meg, hogy milyen az, ha valamelyik szerettem eltávozik idős kora előtt túl korán. Az ilyen gondolatok elszomorítanak. Annak a gondolata, hogy öregkorban, legyengülve, elerőtlenedve múlok el, egyáltalán nem vált ki semmi borzalmat, sőt természetesnek tartom. Ha valamin el is borzadnék, az nem a halál gondolata, hanem maga az öregkor, ami általában betegségekkel, gyengélkedéssel jár, ilyenkor már egyre kevesebb életkedve az embernek, tehát ha választani kéne, akkor nem hinném, hogy öregen élni akarna valaki évszázadokat, vagy az örökkévalóságig, mint egy zombi:D Kérdéses az is, hogy hogyan viszonyulsz az öregedéshez, végülis nem a halál a legrosszabb, ami történhet az emberrel.
2019. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Mindig magam elé, hogy tudjam, hogy szerencsére egyszer vége lesz mindennek és nem kell majd tovább szenvedjek.
2019. márc. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Legelőre, hogy szem előtt legyen. Arany keretben. Megnyugtat, hogy nem élek örökké és egyszer vége lesz, bármilyen rossz is az egész úgy, ahogy van.
2019. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Őszintén szólva nem szoktam ezen agyalni szerencsére.
2019. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Régen előttem lebegett folyton. Amikor depressziós voltam.


Most sehova; úgy nem lehet vidám életet élni, hogy ezen járatom az agyam. Igen, tény és való, meg fogok majd halni, remélem minél később, de a jelent minek mérgezzem azzal, hogy ezen elmélkedek, amikor helyette megélhetem a szép pillanatokat is?

2019. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A halálon nemigen gondolkozom, inkább az öregedés gondolata az, ami megrémiszt.

Amikor belegondolok, hogy nemrég még a gimi padjait koptattam, most meg már küszöbön a 30. szülinapom. Hova tűnt az elmúlt 10 év?

Sokszor belegondolok, elképzelem magam öregen, amikor már mindenem fáj, ráncos és csúnya leszek, hogy akkor majd bármit megadnék érte, hogy újból képes legyek futni, edzeni, egészséges legyek, hogy milyen jó lenne újra fiatalnak lenni...

Szerintem én nagyon vissza fogom majd sírni a fiatalságom éveit, ezért is rossz annyira belegondolni,hogy milyen gyorsan megy az idő. Bárcsak megállíthatnám.

2019. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Eléggé sokat, dolgoztam olyan helyen ahol halottakkal volt dolgom napi szinten. Egy valamire megtanított az a munka, mégpedig arra, hogy fölösleges komolyan venni az életét és főleg mások véleményét. Értem ezt úgy, hogy nem állok be a sorba, nem érdekel hogy az emberek lenéznek mert nincs bennem vagy házra családra, én szeretnék világot látni, abba fektetem a pénzem, nem érdekelnek az anyagi javak sőt lenézembha valakit ez olyan szinten a hatalmában tart, hogy másokat lenézik akinek nincs... Az öreg kortól nem igen kell nekünk tartani, ez a világ a pusztulás felé tart, elég sokféleképpen káoszba fordulhat az élet, ezért nem is akarok gyereket, ne kelljen egy ilyen rothadó világban élnie. Megszülettem akaratomon kívül, azok közé tartozom akik inkább nem élnének ha választhatna hogy megszülessen e? Egyszer meghalok és a vérvonal ott meg is szakad, de nem is baj, így lesz rendjén, a saját életemet meg valahogy végig csinálom, csak egyben bízok hogy gyors halálom lesz 😅
2019. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!