Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 18-24 közötti lányok pszichés...

18-24 közötti lányok pszichés változásaival kapcsolatban tudnátok ajánlani valamit (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy nagyjából ebben a korosztályban a legtöbb olyan nőnél megfigyelhető egy bizonyos változás, akik erre az időre sem tudtak tartós társas kapcsolatot létesíteni, családod alapítani. Negatívnak érzem, mert elkezdenek nem természetesen viselkedni, kislányos báj helyett megkeményedés, nyitottság helyett bezárkózás, "csináld magad" minden tekintetben, olyan érzés mintha valamit elveszítettek volna és a kisugárzásuk megváltozik, és éppen ezért ebből már nem igazán tudnak kikerülni, és ez csak erősödik. Nem tudom, hogy jól le tudtam e írni mire gondolok. Ezzel a témával kapcsolatban keresnék könyvet, infót, ötletet. Tehát egyrészt, hogy én is jobban megértsem ezt, másrészt, hogy mit lehet ellene tenni.

2019. márc. 27. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiszem hogy van erről könyv, mert ez egy elég retardált szemlélet.

Jó, hogy a nők életszakaszai nem úgy oszlanak el hogy "cuki infantilis kislánykából" rögtön férfiszolgáló Fidesz-büszkeség családanyák lesznek...


Ebben a korban a nők felnőnek, és elkezdik kialakitani a SAJÁT életüket. Nem tudom hogy milyen szakirodalmat akarsz erről olvasni.

2019. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nahát, tényleg mekkora tragédia, hogy ebben a korbna elkezdenek felnőni és már nem lesznek olyan kis cuki naiv, buta, befolyásolható, terelgethető kis birkák, mint korábban..
2019. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
70%

Jó észrevétel, értem mire gondolsz.


Az idő múlásával, a halmozódó párkapcsolati kudarcokkal, a társkeresés összes frusztrációjával nehéz megbirkózni. Sokan nem tudnak, nem akarnak, nem mernek nyitni...

A "csináld magad" elkezdett begyűrűzni itt is, ami tök jó, és az is nagyon jó, hogy néha még egy nő is tud fúrni például, vagy egyéb férfias tevékenységet is megold magától, de a férfiak nem önmagukat keresik a nőkben. Ez akkor szokott probléma lenni, amikor nők férfias tulajdonságokat sorolnak fel saját magukról előnyként. Lásd - el tudom magam látni, nem szorulok senkire, tudok szerelni, jól keresek, stb. Én számtalanszor találkoztam ezekkel, és lehet bátran szexistának hívni emiatt, de engem nem az vonz, ha egy nő tud kalapálni, vagy autót szerelni. Hasznos, de az a jó, ha gyengéd, és gondoskodó is tud lenni emellett, szeretésre képes (fogadni és adni egyaránt).


Magyar - Csernus Imre: A Nő (néhol kicsit zavaros, de tanulságos), Pálferi előadásai Youtube-on pl a párkapcsolatokról, ide passzoló részekkel

Külföldi - Jordan Peterson, reddit-en theredpill

2019. márc. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Egyáltalán nem kell cuki kislányokból szülőgépnek lenni, ez botorság. Az viszont igenis jó, ha a nők foglalkoznak magukkal, és fejlesztik önmagukat, és megkeményednek, de a posztoló leginkább ezt nehezményezheti szerintem, hogy ha nem jönnek össze pasifronton nekik a dolgok, akkor túlontúl bezárkóznak. Nyitni újra és újra, vállalni a sebezhetőséget nagyon nehéz. Közben meg megmaradni vidám kis nőcinek meg még inkább...
2019. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 Önálló embernek lenni ezerszer fontosabb mint az hogy mi tetszik a férfiaknak és mi nem. Sőt, a tulelesre való képesség nem is női vagy férfi tulajdonság, hanem emberi.

Nem tudom hogy a férfiak hogy tudják erősnek érezni magukat a nők mellett ha mindkét fél tudja, hogy a nő csak azért szorul a férfira hogy annak ne sérüljön az egoja. Nem szánalmas érzés ez?

2019. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem egészen pontosan fogalmaztam ezt össze. A nőknek egy elég nagy része már kezdettől ilyen, és akik nem, azok egy része is ilyenné lesz, de őket valahogy jobban megviseli, akár tudnak róla akár nem. Azért tévesztettem ezt szem elől korábban, mert tőlem ez annyira távol állt. Kíváncsi lennék a válaszolók nemére, és hogy miért váltott ki olyan heves reakciót, ami átírja a szavaimat. Pl. miként lesz a "kislányos báj" -ból "cuki infantilis kislányka" és "kis cuki naiv, buta, befolyásolható, terelgethető kis birkák" és "cuki kislányok" (Nahát ez a 3X-os cuki ez igazán érdekes!!! Hogy jött ez ki 3 különböző személytől ilyen rövid időn belül. Talán meg kéne tenni kulcsszónak, szerintem a megfejtéshez is sok köze lehet.); "tartós társas kapcsolat" "családalapítás" pedig átalakul "férfiszolgálattá""szülőgépséggé"???

Nem arról beszéltem, hogy a nők nem érthetnek műszaki dolgokhoz, vagy "férfias" munkákhoz. Én is szeretek barkácsolni, sportolok, házat és szobát festettem, kerítést és falat is építettem. (22/N)

Én olyan tevékenységekre gondolok, amiket magukra erőltetnek, olyan pótszerszerűen, amik mellett ugyanolyan boldogtalanok maradnak, de mégsem állnak le róla, és most már még az a kis esélyük sincs, hogy valaki segítsen rajtuk, mert ki az aki boldoggá akarna és tudna tenni, pl. egy shopaholic vagy egy karrierista nőt?

Csernus, Pálferi nekem ál-szakmabeliek, és nem értem hogy jönnek ide. Csernus pl. azt ajánlja a nőknek ne vegyék fel a férjük nevét.

"Nem tudom hogy a férfiak hogy tudják erősnek érezni magukat a nők mellett ha mindkét fél tudja, hogy a nő csak azért szorul a férfira hogy annak ne sérüljön az egoja. Nem szánalmas érzés ez?" Ezt a mondatot tényleg nem értem. Különösen az előtte levőhöz igazítva. Az ugye az önellátóság-túlélés fontossága. Amivel alapvetően egyet lehet érteni, bár még ott is vannak azért furcsaságok, de jó. Azt mondod tehát, hogy a férfiak ne akarják magukat erősnek érezni (mit jelent erősnek érezni? ne legyenek férfiak?), azért, hogy a nők érezzék magukat erősnek (erősebbnek, férfiasabbnak), és ne legyenek nők?

2019. márc. 27. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!