Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a romantiku...

Miért van az, hogy a romantikus filmeket utálom, a könyveket pedig szeretem? Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem szeretem a romantikus filmeket. Kb. mindegyiket nyálasnak, csöpögősnek tartom, nem láttam még olyat, ami egy kicsit is megérintett volna legtöbbet borzasztóan untam.

Viszont a könyvekkel más a helyzet. Ott teljesen bele tudok feledkezni a történetbe, átérzem a szereplők fájdalmát, örömét, néha még meg is könnyezek egy-két érzelmesebb részt.

Itt most nem arra gondolok, hogy egy adott könyv és annak a filmváltozata, hanem egymástól teljesen független történetekre.

Valaki még hasonló cipőben jár? Mitől lehet az, hogy ugyanazt a műfajt egyszer szeretem, máskor utálom?



2019. márc. 27. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A könyvekben könnyebben belelátunk a szereplők gondolataiba, jobban megismerjük őket, így szurkolunk nekik, hogy összejöjjenek, mintha egy ismerősünknek szurkolnánk. A film sokkal kevésbé belsőséges. Mi csak kívülállók vagyunk és nézünk pár random embert akikkel -ha csak nincs valami ütős első jelenetük- nem nagyom törődünk. (Tekintve hogy a romantikus történetek szereplői nem túl érdekesek. De egy könyven jobban törődünk velük mert az közelebb áll hozzánk, mint mondtam.)
2019. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A film vizualitásba enged bele, míg a könyv elvont dolgokba, a fantáziába (?).
2019. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Könyvben úgy érzed, mintha megtörténne veled a romantikus sztori. Filmben úgy érzed, mintha az ismerősöd folyton előtted enyelegne a palijával.
2019. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!