Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó nyelv érzékkel lehetséges...

Jó nyelv érzékkel lehetséges egy hónap intenzív tanulással elérni az angol C1es nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Jó képességekkel, nyelv érzékkel, heti 5x5 órás egy hónapos tanfolyammal, közép szintről indulva.

2019. márc. 28. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Középről indulva igen, de akkor tényleg bele kell adnod mindent. :)
2019. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Középszintű tudással tényleg nem lehetetlen, de tapasztalatból mondom, a felsőfokú nyelvvizsgák szinte mind arra fókuszálnak, hogy milyen kiterjedt a szókincsed. Ehhez pedig lehet, hogy nem elég, ha ész nélkül megpróbálsz ezer szót bemagolni a vizsga előtt. Érdemes a szabadidődben olvasni, tévét, filmet, sorozatot nézni angolul, esetleg Youtube-on oktató videókat keresni, ahol kifejezetten egy adott témával foglalkoznak, mert így könnyebben tudsz több szót megtanulni, mint a könyvből tanulással. Ha ezeket napi szinten csinálod a tanfolyam mellett, garantáltan fejlődni fog a szókincsed. Illetve én még ajánlanám, hogy próbálj ki néhány oldalt, ahol angolul lehet chatelni és így nyelvet tanulni (bár erről személyes tapasztalatom nincsen, csak hallottam több embertől is, hogy nekik hasznos volt). Ja, és ragadj meg minden lehetőséget a tanfolyamon, hogy másokkal is beszélhess angolul.

Sok szerencsét! :)

2019. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Szerinted mennyi szabadideje van napi 5 óra tanfolyam, 3 óra készülés másnapra, 2 óra közlekedés, 1 óra étkezés mellett? :)
2019. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Ha van akaratereje, nem lehetetlen. Én a C1-es vizsgát angolból 11. évfolyamban tettem le. Eközben vezetni tanultam heti két-három órában, német B2 nyelvvizsgára készültem, év végén pedig infóból és angolból is érettségiztem előrehozottan. Arról nem is beszélve, hogy közben a kevésbé fontos tantárgyakat sem hanyagoltam el, és óráról órára tanultam. És láss csodát, elsőre meglett, méghozzá egész jó eredménnyel.

2019. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!