Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember aki mindig...

Van olyan ember aki mindig boldog, vidám, vagy ez csak egy álarc?

Figyelt kérdés

Van egy jó ismerősöm, az a típusú ember, aki mindig jókedvű, mosolyog, nyüzsög. Ha valami gondja van, láthatólag az sem viseli meg nagyon.

Eleinte ez nagyon imponált nekem, mindig sikerült átragasztania rám is a jó kedvet.

Amióta jobban megismertem, valahogy álarcnak érzem, és annak ellenére, hogy jóban vagyunk - vagy legalábbis én ezt gondoltam és ő is így kimondta, hogy barátnők vagyunk - nem éreztem, hogy megnyílt volna nekem, annak ellenére, hogy én igen, tehát mondhatni megrekedt a barátságunk egy szerintem inkább jó ismerősi szinten.

Tehát, amióta ezt tapasztaltam, nagyon zavar, hogy ilyen, és totál az ellenkezőjét érzem, ha meglátom, idegesít.

És most azt nem tudom eldönteni, hogy ő tényleg ilyen boldog eber, akit semmi rossz nem zökkenthet ki ebből? Ez őszinte viselkedés? Vagy ennyire erősen ragaszkodik egy kívülállóknak mutatott, felépített karakterhez, hogy nem képes levenni az álarcát? Ha ez utóbbi, akkor lehet barátkozni /elfogadni hosszu távon egy ilyen attitűdű emnert és ha igen, akkor hogyan, milyen mentalitással tegyem képessé magamat erre? Fogadjam el hogy nem enged és valószínűleg sosem fog ennél mélyebb barátság kialakulni?


2019. márc. 28. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem mondom, hogy biztosan nem létezik egy ilyen ember se, de a legtöbbnél csak álarc.
2019. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Biztos vannak rossz napjai neki is. Viszont, igen.. gyakori, hogy álarc a túlzott vidámság. Ilyenkor az embernek nagyon fáj valami és ezzel kompenzálja. Lehet, hogy megnyílik neked, előbb utóbb.. Csak gondolom nem olyan könnyű lebontani a gondosan felépített védelmi rendszert.. Adj időt neki! :)
2019. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Én 23/F vagyok és énis így viselkedek. Sokszor van, hogy nem érzem jól magam vagy zavar valami, de akkoris inkább mosolygok és vidámnak tettetem magam. Leginkább azért jó ez, mert az emberek nagy részét úgyse érdekli mi van veled a többi része meg még örül is ha valakinek még nyomorultabb az élete mint neki. Így inkább eljátszom a folytonos boldogságot hadd pukkadjon meg a sok nyomorult.
2019. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Fejben dől el az egész. Álarc? Kinek??? Úgy se érdekel senkit
2019. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Biztosan van olyan, aki alapból vidám természetű és ilyen az alaptermészete.

Látszik az is, amikor ez túl van eröltetve (különféle műsorokban - direkt nem nevezek meg egyet sem - eröltetetten, saját egyáltalán nem poénos történeteiken nevetgélnek)...

2019. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
A folyton mosolygó, gondtalan boldog emberen valószínüleg lobotómiát végeztek. Máskülönben nem tudná ezt
2019. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A mindig vidámnak látszó embereknek is vannak gondjaik, csak nem akarnak másokat ezzel terhelni, illetve saját magának is jobb, ha mosolyog és nem a problémáin görcsöl folyamat. Ezen kívül másnak is jobb, mert nem a kesergését kell egyfolytában hallgatni, ami nagyon lehúzó tud lenni.

Az, hogy ez az illető még nem nyílt meg feléd, lehet több idő kell neki, mert zárkózottabb típus.

2019. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

3 éve "barátkozunk", nem tudom mennyi időt adjak még neki :/

2019. márc. 28. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!