Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha szégyenlem hogy magyar...

Ha szégyenlem hogy magyar vagyok azon lehet változtatni?

Figyelt kérdés

A barátnőm azt mondta hogy nem túl szép hogy szégyent érzek a magyarságom miatt, de őszintén ezt érzem.


Akkor kezdtem el ezt érezni mikor külföldön elmondtam hogy az vagyok és olyan furcsán néztek rám az emberek meg mintha sajnálkozva elmosolyodtak volna.


Meg a múltat végignézve a magyarság egy vesztes nép, kézről kézre adták az országot egymás után a birodalmak, törökök, osztrákok, oroszok stb.


Hát nem egy győztes ország.


Nem akarom magamat ezek utódjának vallani.



2019. márc. 28. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Akkor ne valld magad annak.
2019. márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

A jelen állapotok nem zavarnak? Stadionok, soros plakátok stb?

Ez a szégyen nem a 200éves történelem...

2019. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

lennél inkább egy olyan nemzet utódja, amelyik végigrabolta a világot, gyarmatosított, kihasznált, rabszolgasorba döntött ki tudja mennyi ártatlan embert, arról nem is beszélve, hogy tömeggyilkosságokat követtek el?

Na ezeknek az utódjai néznek le téged.

Nem kell ettől összexarnod magad.

2019. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

A hármas válaszoló rátapintott a lényegre.

Azon országok lakói élnek a legnagyobb luxusban akik komplett kontinenseket semmiztek ki...és az persze nem szégyen, az már a múlt.

Egyébként akinek nem tetszik, hát el lehet menni. Menj a gyarmatosítókhoz, vagy közép-európai területlopó szomszédainkhoz, vagy egy harmadikvilágbeli országba, esetleg keress fel egy igazi diktatúrát, mint É-Korea.


Kétezeréves fennmaradásunk végülis száraz lószar és

persze, Magyarország a leggázabb hely a Földön.....

2019. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Lehet.

Nézz utána, hogy mi mindent köszönhet nekünk a világ. Kezdheted mondjuk Jedlik Ányossal.

Ha valaki sajnálkozva néz rád, visszasajnálkozhatsz rá, hogy pl. amikor szénsavas üdítőt iszik, nekünk köszönheti. Amikor gyufát gyújt, nekünk köszönheti.

Ha wolfrámszálas izzót használ, nekünk köszönheti. Ha Basicben programoz, nekünk köszönheti. A floppy lemezt nekünk köszönheti.

Stb.


Melyik más nemzetnek van Feszty körképe, Munkácsi trilógiája? Lánchídja? Stb.

Melyik nemzet élt túl annyi kilátástalan helyzetet? Méghogy mi lennénk "vesztesek", ahogy írod?


Érdekes lenne tudni, hogy hova, milyen iskolába jártál.

2019. márc. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Általános iskolában egyik helyről a másikba vitt édesanyám, nem tudom miért. 8 éves koromra már három különböző iskolát jártam meg.


Aztán gimnáziumba akkor még volt felvételi, engem sehová nem vettek fel, hiába volt a tanulmányi átlagom 4.3


Csak úgy vettek fel bárhová, hogy kérvényt kellett írni hogy valahová vegyenek fel mert ugye tanköteles voltam.


Aztán gimnázium másodikban egyszer mikor hazamentem, látom ki van kapcsolva a gáz és a villany. És ez így maradt 4 évig. Egész gimnázium alatt. És éheztem is.


Nem tudtam teljesíteni ilyen körülmények közt. Minden 2-es lett érettségin, csak egy 3-as és egy 4-es lett.


Egyetemre így már be sem jutottam.

2019. márc. 31. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:

hát ez elég szomorú történet, és szerintem bántalmazásnak számít.

próbáld magad összeszedni. remélem, sikerül minél hamarabb :)

2019. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%
Ne haragudj, de nem látom az összefüggést a személyes-családi körülményeid és a kérdésed között.
2019. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!