Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van itt az, ha valaki...

Miért van itt az, ha valaki leírja a véleményét minden körítés, szépítés nélkül, akkor egyből a másiknak esnek?

Figyelt kérdés
Ennyire nem tetszik az embereknek az igazság? Miért kellene valakinek itt körítenie, ha leírja a véleményét? Tehát pl. ha valaki világéletében nem volt jó matekból, akkor ne menjen olyan szakra, ahol keményen kérik. Sokan mégis kertelnek, körítenek, nehogy egy vadidegen lelkivilágába beletaposson ezzel a ténnyel...
2019. márc. 29. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy valaki építően, jó szándékkal közli-e, vagy csak úgy élvezetből belegyalogol a másikba. Vannak emberek persze, akiknek finoman se lehet szólni sajnos, de azért olyat is láttam ám, aki az életében egy pincsi volt, de a névtelenségbe burkolózva minden ok nélkül rosszindulattal taposott bele vadidegenekbe, hogy ezzel kompenzáljon. Szóval a szándékon van a hangsúly, én úgy gondolom.
2019. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legtöbb emberre igaz, hogy a neten akkora a szája, mint a Bécsi kapu, de ha szemtől szemben áll veled, akkor kb. összekulálja magát.
2019. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért akkora gáz, hogy valaki nem szeretne mások lelkivilágába beletaposni? Ha valamit el lehet úgy is mondani, hogy mást ne bántsunk meg vele, akkor minek kellene olyan módon fogalmazni, hogy az rideg és bántó legyen? Persze lehet úgy is, viszont az egy negatív tulajdonság, ha valaki nem törődik vele, hogy megbánt-e másokat, és emiatt szólják meg az ilyen embereket.


2. Attól, hogy XY azt hiszi, hogy annyira igaza van, nem biztos, hogy az van neki...

Mondjuk itt a példádnál maradva: volt egy iszonyat buta ismerősöm, pláne reál tárgyakból volt rossz, de amúgy semmi másból nem volt jó, mert egyszerűen buta volt... Csak röhögtem a markomba, mikor meghallottam, hogy vmi gazdasági mittudoménmi-szakra jelentkezett egyetemre, mondom magamban, h ez a csaj annyira idióta, hogy még azt se képes felfogni, milyen szakot kellene messzire elkerülnie (sőt, már az szürreális volt, h egyáltalán egyetemre megy...) Aztán meg addig-meddig járkált magántanárokhoz, meg addig-meddig bukdácsolt, puskázott, fellebbezett, meg franc tudja, miket csinált, hogy évveszteséggel ugyan, de ELVÉGEZTE és most minimum 2x annyit keres, mint én... :/ "Szemesnek áll a világ"...

2019. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
késsel is lehet sérülést okozni de gyógyitani is. az igazság pont így. tapintat nélkül csak ártasz vele.
2019. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3%
Sokaknak a kis törékeny mimóza egójuk nem bírja a nyers kritikát.. :) Én például ki nem állhatom, ha valaki egy negatív dolgot aranyporral körbehitve ad elő, azt várom el másoktól, hogy nyersen és bunkón vágják a képembe, ha valamit rosszul csinálok.
2019. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Mert a legtöbb ember egy hazug világban él, hazudik a környezete és ő is önmagának. Nem a valóságot látja és ha néha szembesül vele, pokoli dühöt, haragot érez, mert legbelül tudja, hogy a másiknak igaza van, de rohadtul fáj beismerni.

Én is eléggé odamondós vagyok, rengeteg sértődött emberrel a hátam mögött. Ezen az oldalon is azonnal jelentenek, ha nem szépítve fogalmazok.

2019. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
na pont ezét fontos az érzelmi intelligencia.
2019. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ezért
2019. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
Azért a szépítve fogalmazás és a bunkózásnem egy kategória. Miért nem lehet egyenesen, de jó szándékkal kritikát megfogalmazni? Nekem az ilyennel semmi gondom nincs, de merjen csak valaki rajtam kompenzálni...
2019. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%
*nem
2019. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!